МАРТенчета

  • 67 295
  • 726
# 210
Чета ви от три дни, но до писане не мога да стигна нещо. И нашия полет мина доста добре. Децата скачаха, ставаха, лягаха ... абе страшна работа. Хубаво, че самолетът не беше много пълен и нямаше никой на третата седалка до нас. Че Никол нали няма 3 години пътува без билет и без място съответно.

Наталче, децата са различни. Дано бързо свикне с новия ред Мишел. При нас макар, че Андрея беше на две години и половина доста бързо прие бебето като същество. С шума като цяло сложна работа. Деца са, то възрастните от време на време забравяме да се съобразяваме, но пък хубавото е, че бебета много не им пречи шума, а и свикват да живеят на такъв покрай каките и батковците. За ревността, при нас не се усети. Може би Андрея стана по-кисела и мрънкаща или това е от възрастта не знам. Но се старая да не ги поставам в позиция за ревност. Е сега има нещо от рода, защо сипа първо на нея, защо даде първо на нея, но тя  се състезава и с мен и с баща й вкъщи и го отдавам по-скоро на градината. Там май се борят всички за първото място.
За градината стискам палци да намерите начин, защото с кака вкъщи няма да ти е лесно.
Виж целия пост
# 211
Васе, да ти кажа аз какво правя (типично по български  Blush ). Нали семействата с деца първи се качват в самолета, та имаш право на избор къде да седнеш. Та аз сядам на най-крайната седалка (тази до пътеката), Кари до прозореца, а Белла подскача на средната. Така си стоим докато всички се качат и евентуално ако някой ме помоли за 3тата седалка се премествам. Но хората и без това гледат да не сядат където има малки деца  Mr. Green Така и двата пъти наскоро си пътувахме за 3 места с децата  Peace

Да се включа и аз в дискусията за двете деца. Докато бях бременна Кари отказваше да приеме бебето. Постоянно повтаряше, че не го иска и т.н. След като Белла се роди тя толкова бързо я прие, че по принцип не сме имали никакви проблеми. Сега винаги като се прибере от училище първо за нея пита, рисува й картинки и т.н. Наталче, да те посъветвам да не държите каката много настрана от бебето. Обяснете й как да го гушка и т.н. за да се чувства и тя отговорна към бебока  Peace Просто всичко става с много говорене. Аз също гледах двете деца вкъщи като се роди Белла, дори още си ги гледам. Кари ходи сега 4 дена на предучилищна от 9 до 15.30, през останалото време са заедно  Peace

Чери, весело изкарване в Бг  Peace

Амели, мислих си за вашия проблем. Радвам се, че всичко се е оправило. Браво на лелите в градината  Peace
Виж целия пост
# 212
Много ви благодаря за съветите Hug
Виж целия пост
# 213
Уини, като цяло е така. Ама нали разбираш с две деца и количка и как се чудя от къде да мина за да отида най-отпред. Отделно, че си има хора си искат седалката и това е. Абе с България ер пак бива. Миналата година се постараха стюардесите да ми намерят да сме заедно, че като отиваме последния момент нямаше седалки свободни една до друга. Но пътуването ми преди две години с Ийзиджет е друго. Не отстъпват ред за майките с деца, не ти дават място на бордовата карта - точно като селски автобус - всеки се тъпче да се качи пръв и да си намери хубаво място.
Виж целия пост
# 214
А аз пък с изи джет нямам проблеми момичето вика първо майките с деца и докато не минем не пуска другите разбира се с предимство са тези платили си спийди бординга
Аз вече се климатизирах как обичам тази жега  Heart Eyes  Алекс е много щастлив играе до 11 на вън като се приберем едвам го изкъпвам и заспива веднага  Joy
Ама това време толкова бързо минава ужас като миг ми мина седмицата , организирах морето на 12 тръгваме до 18
И аз като Уини бях на зъболекар да видят какво е положението уж едно малко кариесче и познайте започна да го почиства и съседния зъб огромна дупка която не се вижда защото е между двата зъба та едвам спаси зъбчето ми от вадене на нерви .
Аз вече се замислям за второ дете трябва да обсъдим с мъжът сериозно тази тема макар ,че ние никога не сме се пазили дори много често има издънки къде целенасочени къде не ,но аз малко трудно забременявам  Mr. Green
Виж целия пост
# 215
Чери,ами айде действайте тогава! Wink
Виж целия пост
# 216
Чери, стискам палци за вас, мила  Hug Щом си го мислиш сериозно, значи е време  Peace Определено за децата е по-добре да са 2. Аз сега гледам Кари и Белла много се радват една на друга  Heart Eyes Нас пък жегата в България много ни мори, особено Кари изобщо не може да я трае - цялата се зачервява, само мрънка и не иска никъде да ходи  Crazy

Аз пък с Изи Джет или Уиз пътувам най-редовно и изобщо не чакам някой да ме покани с децата, а си минавам опашката и заставам най-отпред. Никой никога не ми е протестирал, а и те добре знаят, че майките с деца са с предимство. Има разни "индивиди" на опашката, които се чумерят като минавам пред тях, но честно казано това изобщо не ме интересува  Mr. Green Количката винаги я пускам на багаж ако съм сама и така се качваме едни от първите в самолета т.е. никога не сме имали проблем да си намерим места  Peace
Виж целия пост
# 217
Хей, къде се изгубихте всички?  newsm78

Днес с първият летен ден официално  Party  При нас май ще вали ( да почувстваме, че сме в Англия нали   ), но пък се надявам вие да се радвате на хубавото време   Peace

Кари е на антибиотик от вчера и то и го изписаха за 10 дена   Белла за сега е добре, само леко накашля. Пръскам Стеримар и давам от сиропчето Мукоплант Лека Нощ. Да ви кажа, много съм доволна от този сироп. Взех си го от България и за 2 дена пресича кашлицата, а е на билкова основа 

Имам едно въпросче - вашите деца сами ли се хранят  Blush Защото Кари ни кара да я храним всеки път, дори иска помощ с обличането и обуването - все неща, които знам, че преди правеше сама. Не мога да разбера дали защото храним и обличаме Белла и тя иска същото внимание или защото май баба й я глези и все я храни като бебе  ooooh!  newsm78
Виж целия пост
# 218
Winnie ,в повечето случаи оставям Бети да се храни сама,но това води до недостатъчно хранене и след 2 часа казва отново "Гладна съъъм" Crazy Затова понякога и аз я храня,все още...точно с израза "като малко бебе" Confused
А за обличането и сама може и иска,но така се облича,че след това обикновено трябва да пооправяме нещо.Чорапите задължително са с петите на горе,обувките са разменени - лява обувка на десен крак и обратно,и чехлите си вкъщи така носи,за което постоянно правя забележка.Една поличка имаме тип пола-панталон.Обича си я с двата крака в единия крачол и то отстрани нали е пола,не се вижда,че я е облякла неправилно.Така беше ходила цял ден,без да каже Mr. Green
На моменти направо полудявам - на 4г. е като малко бебе.След баня особено аз я оправям изцяло - гащички,потниче,само нощницата през зимата искаше сама и все пак успяваше да си закопчее всички копчета правилно  Laughing
Виж целия пост
# 219
Winnie, може да прави всичко сама, освен да си разпознае коя обувка на кой крак е, но отказва, глези се напоследък - да й обуеш чорапите, да я нахраниш....
Виж целия пост
# 220
и 11 годишната иска понякога да я храня. Ако й се "вържа", ще иска това да се случва постоянно Joy
Виж целия пост
# 221
и 11 годишната иска понякога да я храня. Ако й се "вържа", ще иска това да се случва постоянно Joy

То това май важи и за нашите по-малки деца. Въпреки това напоследък нямам нерви да се разправяме и понякога ми се струва, че гледам 2 бебета  Crazy Да не говорим, че Белла се нахранва за 10мин, а с Кари отива по половин-един час  Crazy
Виж целия пост
# 222
Ива е дразнещо самостоятелна, иска всичко да прави сама и особено като види,че не се справя, съвсем се запъва и не дава да й помагаш, а ти примерно бързаш за работа и трябва да я чакаш да си реше педантично къдриците и да си намества половин час шнолите  Twisted Evil

Май всичко си прави сама, обличане, хранене, отсервиране, миене на ръцете преди и след хранене, прибиране на дрехи в гардероба, къпане, ресане ( къпане без косата се справя перфектно,за косата участвам и аз). Но трябва да кажа,че в нашата градина им лепят стикери "браво" на блузата,когато свършат нещо сами,като например да помагат при сервиране и отсервиране на храната,да постилат покривките,да събират играчки и Ива винаги се блъска да получи стикер  Laughing

Майка ми разказва, че аз съм се разглезила след раждането на брат ми и то дотолкова,че съм се напикавала целенасочено,като съм казвала" щом бебето си пиша в гащите, що да не го правя и аз", така че ,Уини, може и Кари така да реагира.
Виж целия пост
# 223
При нас каката понякога се глези да й обличам пижамата и рядко сутрин за градина, но за храненето съм категорична да яде сама. Колкото иска като количество и време. То даже вече малката рядко храня, какво остава каката  Naughty Иначе като умения се оправя сама. Дори си обува добре обувки с токи, закопчава всякакви копчета и пр. Освен рокли с копчета на гърба, онзи ден се облича сама и първо закопчала копчетата, че като си облечала роклята нямало да може да си ги закопчее сама на гърба и слушам аз плъхти нещо, тя се мъче да се навре през деколтето  Joy Къпя я аз, но понякога желае сама да се маже и плакне с душа, като изключим косата. Зъби мие сама, но поне веднъж на два дни упорствам да ги измия след нея, защото пропуска доста места.
Виж целия пост
# 224
Да се включа и аз в дискусията - Киара се храни сама, само в някакви много изключителни ситуации може да я храни някой. Може сама да се облича и обува, обаче в повечето случаи го правя аз, защото все бързаме за някъде... С цел да я стимулирам да се облича сама, сега започнах да я будя по-рано сутрин, за да има време да си се намотае и да се облече сама. Зъбите и ръцете сама си мие, иначе аз я къпя, понякога проявява желание да се сапунисва сама, а вчера даже влезе сама в банята, пусна си водата и ме чакаше да я насапунисам (сапунът стои нависоко).

Откакто почнах работа, вече 2 дни взимам Кика последна от цялата градина в 18:30, като днес дори в 18:30 (бях на 2 крачки от градината) учителката ми се обади да ме попита дали не сме забравили Киара (защото до сега на се било случвало да я взимаме толкова късно) Rolling Eyes. Е, предупредих ги, че вече съм до 6 на работа и все по това време ще идвам. То пък се оказа, че на детето му харесвало да го взимам последно, защото така можела "да си поговори с учителките" Joy

И накрая, да постна тук един много ценен за софиянки линк http://www.sofiaculture.bg/files/lqtna_programa_2011.pdf - летни мероприятия на открито.

Хубава вечер на всички и прекрасен предстоящ уикенд!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия