МАРТенчета

  • 67 295
  • 726
# 225
Браво,Гери! За Кика,че издържа късното прибиране. Ива за това нещо все още мрънка понякога, но при нас учителките първи почват да мрънкат като мине 18ч и останат едно-две деца и така натоварват децата с чувство за вина.

По темата за самостоятелността Ива прояви желание вече да ходи на тоалетната без бебешката седалка и понеже е много настоятелна ( реве и се тръшка, пищейки"Мога! Остави ме!!) ѝ позволих. Първия път добре, ама снощи падна в тоалетната, ожули си гърба и айде пак рев. За жалост това не я спря и тази сутрин пак седна на тоалетната без детската дъска. По принцип не я ограничавам за нищо, обаче вече ми идва нанагорно да се оправям с нейното "мога и сама", щото в 50% от случаите това "можене" ми предизвиква допълнителни занимания от неприятно естество.
Виж целия пост
# 226
Здравейте, снощи бяхме на концерта до паметника на съветската армия от програмата на Гери. Беше много хубаво, но на Мартина й се приспа и си тръгнахме на третата песен.
Амели, Мартина виси на тоалетната чиния от миналата година. Отдавна каза, че бебешката седалка й е неудобна, но за щастие не сме имали подобни инциденти.
Виж целия пост
# 227
Здравейте, аз ви държа под око, но нали съм без деца не мога да кажа много неща. Много ми е домъчняло.  Cry
Ели от началото на 1ва група спря да ползва детската дъска. Каза, че в градината не ползва и в къщи не иска.
Гери, благодаря за линка.

Виж целия пост
# 228
Амели, мисля, че си права за Кари - наистина понякога като че ли копира Белла и иска да я храним, обличаме и т.н., даже напоследък като излезем на разходка заявява, че иска тя да се вози в количката а ние да носим Белла на ръце  Crazy Надявам се този период да отмине скоро, че иначе трудна работа да гледам 2 "бебета"  Crazy
Браво за Ивчето, че е толкова самостоятелна  Hug Кари също понякога не слага бебешката седалка, зависи колко бърза за тоалетната  Mr. Green

Стикерите винаги вършат страхотна работа! Аз така процедирах, когато учихме Кари на гърне и имаше много бърз резултат. Сега гледам, че в училище също им слагат, както и учителката по балет им дава по един след края на всеки урок  Peace Между другото, стикерите вършат много добра работа и при научаването на редовно миене на зъбките  Wink
Виж целия пост
# 229
Трябва да се замисля по-сериозно в използване политиката на награди/стикери.
Като спомена Уини гърнето, да ви кажа, Киара все още спи с памперс и почти няма нощ, в която да не пишка в него. Опитах една седмица да я оставям без памперс, всяка нощ се напишкваше и по-лошото е, че въобще не усеща, че е мокра и продължава да си спи, а аз ставам по 4-5 пъти на нощ да я проверявам и на сутринта съм много уморена. Почвам да се чудя дали да не започна да я будя по веднъж нощем и да я водя да пишка, но все ми се ще по-скоро да спре да пишка, отколкото да я карам да пишка в тоалетната през нощта.

Днес попаднах на един много симпатичен сайт с математически задачки за деца: http://www.ixl.com/ - на Киара много ѝ хареса.
Виж целия пост
# 230
Гери, на тази възраст може би трябва да направите консултация с уролог. Имам колежка, чието дете се справи с този проблем отскоро. Ще питам по-конкретно какво са правили.

Днес прочетох на 2 страница в 24 часа, че за детенцето на друг мой колега, което се казва Теодор, са открили дарителска сметка в ЦКБ. Лечението му вървеше добре, но на последния скенер са открили ново и то доста голямо образувание. Аз бях в отпуск тези дни и научих вчера за последния проблем. Ако имате възможност, ще би бъда благодарна, ако помогнете.
Виж целия пост
# 231
Гери аз Алекс го будех към 1 часа защото тогава си лягам да пикае още от миналото лято нямаме нощен памперс . Най-важното е вечер поне два часа преди лягане да не се налива с вода много и по време на сън никаква вода не му давах . Сега му давам да пие вода преди за заспи защото е много жега ,но ако му се дочишка се буди сам . Също вечер преди да заспи задължително минава през тоалетната . Алекс все още си ползва куку пък Mr. Green моя мъж като вграждаше тоалетната я вдигна по висока за да му е удобно на него хич не е помислил за малкия и той хайвана не може да я стигне прав трябва да му купя степенка ама все забравям  Blush
Да дам отчет Алекс не се храни сам пък и сега ми прояжда манджи нали ми е злояд ама от както сме си дошли всичко яде малко го сплашихме с личната и прояде . Може сам да си събуе и обуе панталони ,гащи и обувки  за блузите само се облича ама не може да ги съблича още му е трудно .
Днес това време се е побъркало сутринта топло ,но духащо сега пък и студено и валящо хич няма да излизам докато не се пооправи .
Виж целия пост
# 232
Гери, аз в такъв случай трябва да слагам на голямата памперс  Simple Smile
Вики стиска обикновено цяла нощ, но Деница в последно време ако не я изпикаем през нощта, се напикава и се събужда чак като свърши работата. Иначе мрънка, но не се събужда....Просто я води на тоалетна по веднъж на нощ, децата са на периоди, ще дойде време, когато няма да се налага да я водиш...зависи колко течности пие през деня, най-вече вечер и т.н...
Виж целия пост
# 233
zayo  аз до 6 съм се напикавала  Mr. Green ако не ме събудят интересното ,че моя мъж също и си мислех дали е наследствено ама се оказа ,че не е  с Алекс няма проблем поне за сега  Praynig
Аз днес голямо излизане му направих от 10 сутринта до 10 вечерта  Mr. Green вече нямам сили . Смятам от утре да си почина малко ,че в повечко ми дойде умората .
Виж целия пост
# 234
Ми тя Дени става на 6, ама...
Аз също бях така, помня го, но незнам на колко години съм била..
Вики при нас седалки никога не е ползвала, в началото гърне, а много отдавна вече е на тоалетната, поне година...може би гледа Деница и затова, незнам
Между другото, отдавна не съм ви пускала снимки, ето тук един албум от Англия в началото на месеца, който иска да види колко са ми порастнали момичетата  Heart Eyes
http://gerrito.snimka.bg/europe/brussels-london-k-amp-246-ln.600799.23921237
Виж целия пост
# 235
zayo ,много са ти красиви принцеските  Heart Eyes Като гледам снимките на Уини,Васето,Мини,твоите, така се радвам на малките ви куклички.Много са сладки две малки принцески сестрички Heart Eyes Много интересни места сте видели Peace Свикнахте ли вече с живота в Германия,как се чувствате? Бъди сигурна,че е за добро,най-вече заради децата! Peace
Виж целия пост
# 236
Мери, тогава се замисли по въпроса  Peace  Simple Smile
Ние свикваме, нямаме избор...но ми липсва, че нямам приятели наоколо, въпреки че сестра ми също се премести насам, пак сме на 200 км и се виждаме рядко...
Иначе живота си върви, ежедневието край няма  Simple Smile
Всъщност като се замисля, имам чувството че съм тук от цяла вечност, и в същото време все едно вчера дойдохме ooooh!
А като гледам, все повече познати ще имам навън, отколкото в БГ вече  newsm78
Виж целия пост
# 237
Гери,едно време се чудех на нашите как всяка вечер гледат новини - толкова скучно ми беше,че гледат някакви си новини.А сега и аз всяка вечер ги гледам и само се дразня.Тока вдигат,парното,бензини,газ,всичко...Пенсиите не ги вдигат,минималната работна заплата вдигат.Да но с нея се вдига и таксата за доктор от 2.40 на 2.70лв. А обикновените пенсионери дето взимат по 150-200лв. пенсия как да изкарат цял месец?Направо ми се плаче за хората,как да живеят в тази страна.За младите няма работа,за едно семейство да живее елементарно трябва да има бюджет поне 1500лв.,сигурно за някои дори е малко и това.Много ме дразни всичко тук,и мърсотията и простотията и беззаконието и безхаберието.Ядосвам се на себе си понякога,че още съм тук,при условие,че съм видяла хората по света как живеят.Вярно е и,че в чужбина никога няма да се чувстваш като у дома.Както казват - Сред свои чужд,сред чуждите пак чужд.Но все си мисля,че въпреки всичко,ако човек успее да излезе навън,ще си намери средата и при всички случаи ще живее по-добре. Tired а и света стана такова глобално село,разстоянията не са пречка да виждаш близките си,било чрез Нета или да се качиш на колата - самолета и да отидеш да ги видиш.Само средства да има.А като си навън,при всички случаи по-би могло да отделиш за пътешествия.Тази година за сега не се очертава работа за нас и нещо съм се отчаяла,за което все повече се замислям какво да правим Tired
Виж целия пост
# 238
И аз се ядосвам като гледам новините оттук....а в БГ бих бесняла..каквото и правех преди.
Търсете работа и се махайте!
И не ми говори за тази мин. заплата че също съм бесна по лични причини....
не разбирам как бе като увеличат нещо и винаги се ползва за грешната цел....
Както и да е..баща ми също е със 100 лв пенсия  и малко айде....трепят се по полето като луди, че да могат да се изхранват...мъчно им е че ни няма, но пък знаят какво би било ако бяхме там и се радват...
То вече е безсмислено да се говори за държавата, аз просто бих посъветвала всички млади да си хващат куфара и да се махат....е тогава ще се изкефя, като останат само циганите, турците, лудите, неграмотните, и всичко дето не става за нищо...не е честно да има кадърни млади хора, с които държавата да се подиграва....жал ме е за възрастните, но за тях на дали има вече какво да се направи, но поне младите да не страдат там....
Е, излях си душата...
И поради всичките тези причини, ние тази година се отказахме от БГ, няма да видим и роднини и приятели и то само защото не ми се идва в тази кочина с извинение /т.е. не ми се идва не е точното, точното е че ме е страх/. Миналата година се прибрахме скапани, с разни болести, разочаровани, изнервени....тази година, няма да идваме  Sad
Виж целия пост
# 239
---
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия