Попитай вътрешния дизайнер /2/

  • 165 205
  • 763
# 90
Чета ви от 2 месеца, попивам всичко и най-накрая дойде ред и аз да питам  Joy

Niviana, комплименти за това, което правиш. Помагаш много на всички.   bouquet

Ние започваме от нулата. Дневната искам да бъде в топли стандартни цветове - бежови стени и средно тъмен паркет, мебелите също предвиждам да са по-тъмнички, диванът ни е бежово и кафяво. Килимите, обаче, смятам да са доста цветни, както и някоя и друга цветна картина да има. Горе долу този ефект търся:


Въпросите ми са следните: 1. Дали ще е грозно, ако мебелите и паркета са почти еднакви цветове? (просто ми харесва едно и също); 2. Възможно ли е да се боядиса една стена от дневната в друг цвят, който да присъства в шарката на килимите, така че да изпъкне? Това, което ме притеснява, е че дневната е с обла стена и всъщност няма къде да свърши единия цвят и да започне другия. Някакви идеи?



Дневната е 45 кв.м. и това, което не се вижда на снимката е частта, отредена за кухня.

Предварително благодаря!  Hug

1. ако са "почти" еднакви няма да е добре, защото тази малка разлика много ще се набива на очи. Трябва или да са еднакви, тоест от един и същи материал фирма да ти изработи нещата, или да има някаква разлика, според мен


Виж целия пост
# 91
Niviana,много благодаря HugБар плота ще е червен,да.Ще те послушам за сивия плот на кухненските шкафове.Остава ми само да измисля и цвета на пода на кухнята.Ще ми се да няма много голям контраст със черното дюшеме на хола newsm78
Виж целия пост
# 92
Благодаря ви за отговорите! Hug ще трябва да започна обиколка по магазините за пердета...
Виж целия пост
# 93
kimbolina, много чета за твоята кухня и много бих искала да я видя ако е удобно.

Ако не е много нахално да се включа по въпроса за двата основни цвята - в къщи е така - бяло и тъмно сиво. Но за да не седи много изчистено има малки цветни елементи - оранжев гръб на кухнята и лилаво на секцията в хола. Това много отваря. Новото ни жилище ще е основно в бяло с много цветни елементи - постери, столове, джвъчки, които винаги могат да бъдат сменени и по този начин апартамента да се освежи - евтино и безболезнено.
Виж целия пост
# 94
Здравейте,радвам се че има кой да отговаря на безбройните въпроси за обзавеждането. И аз Ви моля да ми дадете някакви съвети за една маломерна  детска стая на две момчета.Размерите са 310см / 240 см, като на едната стена от 240 има малък прозорец.Мисля за двуетажно легло, за да има пространство за бюро и гардероб.Моля ви за каквито и идеи ви дойдат наум,т.е. как да използвам най рационално това малко пространство. Peace

Май нямате много избор. Не става ясно къде е вратата на стаята. Предпочитам чертеж.
 И дори се притеснявам, тъй като не съм изчела цялата тема Покажете си детските стаи, дали изобщо мога да кажа нещо ново.

,,
Виж целия пост
# 95
Niviana да се възползвам и аз да попитам - спалнята ми е преградена / Довечера ще снимам/ . С малки прозорчета и не достига светлина. За по- голям простор е боядисана в бяло, а вратите на гардероба са с огледала. И въпреки това ми се струва тясно и подтискащо. Какво би ме посътветвала?
Решила съм при следвашия ремонт да сложа цялостно стъклена преграда, но сега ми е ужасно неютно. До ремонта как мога да внеса повечко простор.
Виж целия пост
# 96
Благодаря за отговора, Нивиана!  bouquet
А в момента кое е модерно като комбинация - завеси, щори или комбинация от двете. И какъв текстил/цвят е актуален?

Само предполагам, че се задържат сериозни еко тенденции. И нови технологии.
   Дистанционно управление, такива разни.

Комбинациите са според случая и желанието.Може би ми е по лесно да отговарям на конкретни въпроси.


,,

Ето класика със щори и завеси. Иди кажи, че не върви, ако можеш.
Виж целия пост
# 97
Niviana да се възползвам и аз да попитам - спалнята ми е преградена / Довечера ще снимам/ . С малки прозорчета и не достига светлина. За по- голям простор е боядисана в бяло, а вратите на гардероба са с огледала. И въпреки това ми се струва тясно и подтискащо. Какво би ме посътветвала?
Решила съм при следвашия ремонт да сложа цялостно стъклена преграда, но сега ми е ужасно неютно. До ремонта как мога да внеса повечко простор.

Допълнителни LED осветления или така нареченитe  - светодиоди - където ви хрумне - по пода, под леглото, зад таблата, отстрани на гардероба. Стените и тавана с венецианска бялa мазилка, лъскава.
,,


И кой търсеше бели котлони, случайно намерих:
http://www.techno-mix.com/product/3008/gorenje-ect-680-kr



 

Виж целия пост
# 98
Чета ви от 2 месеца, попивам всичко и най-накрая дойде ред и аз да питам  Joy

Niviana, комплименти за това, което правиш. Помагаш много на всички.   bouquet

Ние започваме от нулата. Дневната искам да бъде в топли стандартни цветове - бежови стени и средно тъмен паркет, мебелите също предвиждам да са по-тъмнички, диванът ни е бежово и кафяво. Килимите, обаче, смятам да са доста цветни, както и някоя и друга цветна картина да има. Горе долу този ефект търся:
http://img695.imageshack.us/img695/4059/spacedlivingroomsofades.jpg

Въпросите ми са следните: 1. Дали ще е грозно, ако мебелите и паркета са почти еднакви цветове? (просто ми харесва едно и също); 2. Възможно ли е да се боядиса една стена от дневната в друг цвят, който да присъства в шарката на килимите, така че да изпъкне? Това, което ме притеснява, е че дневната е с обла стена и всъщност няма къде да свърши единия цвят и да започне другия. Някакви идеи?

http://img641.imageshack.us/img641/2756/vinica4.jpg
Дневната е 45 кв.м. и това, което не се вижда на снимката е частта, отредена за кухня.

Предварително благодаря!  Hug

Май само аз не съм ви отговорила още.  Animal Snail
Добре е  между мебелите и паркета да съществува разлика, в полза на луксозността на  мебелите.
Да няма визията - останало ми от паркета, направил съм си мебели.
Може да са по-тъмни, по-лъскави, една идея - ПО.

Този комин комин ли е? и Ще имате ли камина там? Ако имате камина -  после ще поговорим за смяната на цветове в стените. Все пак трябва да  имате сериозна причина да го цепите цветово това пространство.
Може да имате по активни завеси, и те да са ви втория цвят.
Относно килима-  така отиваме малко в  шейсетаркия дух, на едрите и ярки шарки. Естествено няма нищо лошо  в това, стига да ви е по душа.


,


Искам и аз да помоля , като се цитират мнения, да не се затлачваме с повторения на картинките.



 И не искам да бъда разбрана погрешно, 60- те години според мен се прави най-смислен и човешки дизайн. Безкрайно уважавам всички продукти, създадени тогава, ако искате и обувки.


,









Виж целия пост
# 99
Пък аз се чудя къде се загубихте Rolling Eyes
И аз тук в очакване на отговори bowuu


Много ти се моля да изчакаш още малко, че почна сезона на ремонтите, и едвам си събирам мислите. Благодаря! А една стълба си иска мисъл.
Виж целия пост
# 100
Buba D,
относно книжката - на мен лично много ми допада!
Не дава готови решения,
но дава формулировки, комбинации и варианти, които не биха ми хрумнали.
Всичко е онагледено много добре.


 Peace


Това се казва конспектиран анализ на книга!  smile3535

В тази връзка:


Цитат
Цветът е елемент на зрителните усещания, дължащ се на взаимодействието на спектъра на светлината (разпределението на светлинната енергия по дължини на светлинните вълни), постъпваща в зрителните органи, и спектралната чувствителност на фоторецепторите. Цветът на даден обект във възприятието на хората е този на отразяваната или излъчвана от него видима светлина.


И още по в тази - нещо което ми прати приятел:


Цитат
- Ами тъмнина, Професоре? Има ли тъмнина?

- Да. Как би имало нощ, ако нямаше тъмнина?

 - Отново грешите, сър! Тъмнината е липсата на нещо. Може да има слаба светлина, нормална светлина, ярка светлина, светкавица... Но ако постоянно няма светлина тогава просто няма нищо и това е което наричаме тъмнина. В действителност тъмнина просто няма. Ако имаше, щяхме да можем да направим тъмнината по-тъмна, нали?
Виж целия пост
# 101
Щом се местите, местя се и аз  bouquet
Виж целия пост
# 102
Нивяна, надявам се да нямаш нищо против да ти се радвам и аз, тихичко свряна в ъгъла, без да преча  Blush
  bouquet
Виж целия пост
# 103
Здравейте момичета, прекрасна тема  Hug
Ние правим първата крачка  с ремонтите и започваме с детската стая  Flutter
Искам да ви помоля за съвет!
Имам момиче и момче. Поръчахме 2 легла в пастелно жълто  .то ще са разположени огледално на две срещуположни стени.
Чудя се дали да боядисаме стените над леглото в цвят. Мислех над момичето в розово, а над момчето в оранжево....като пак ще са пастелни нюанси  newsm78 Но това е само в главата ми, търся в нета нещо подобно , но не намирам. Според вас дали ще е претрупано  newsm78

И ако има толкова цветове....пердето в нещо бяло-кремаво ли да е....нещо омекотяващо май ще трябва да е  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 104
Пък аз се чудя къде се загубихте Rolling Eyes
И аз тук в очакване на отговори bowuu


Много ти се моля да изчакаш още малко, че почна сезона на ремонтите, и едвам си събирам мислите. Благодаря! А една стълба си иска мисъл.
Не се притеснявай, когато можеш.
Аз междувременно избистрих някоя и друга идея, така, че ще питам пак, но сега за разпределения и цветове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия