Попитай вътрешния дизайнер /2/

  • 165 205
  • 763
# 105
envia  Вчера като видях твоя пост за книгата си я поръчах още веднага  Laughing и за мое голямо учудване, тя вече пристигна  Mr. Green сега започвам да я разглеждам но ми се струва хубава. Благодаря   bouquet

Niviana многооо благодаря за всичко   bouquet
Виж целия пост
# 106
Здравейте момичета, прекрасна тема  Hug
Ние правим първата крачка  с ремонтите и започваме с детската стая  Flutter
Искам да ви помоля за съвет!
Имам момиче и момче. Поръчахме 2 легла в пастелно жълто  .то ще са разположени огледално на две срещуположни стени.
Чудя се дали да боядисаме стените над леглото в цвят. Мислех над момичето в розово, а над момчето в оранжево....като пак ще са пастелни нюанси  newsm78 Но това е само в главата ми, търся в нета нещо подобно , но не намирам. Според вас дали ще е претрупано  newsm78

И ако има толкова цветове....пердето в нещо бяло-кремаво ли да е....нещо омекотяващо май ще трябва да е  Rolling Eyes
,,


Завесите  жълти.
Ако са в гама цветовете - еднакво силни, ще стане.
Виж целия пост
# 107

Нещо такова , мерси Niviana
А ако леглата са пастелно жълто ...и направя едната стена такова розово, а другата оранжево като на таблата на това легло........... newsm78 Притеснява ме, дали няма да се претрупат цветовете и да дразни окото  newsm78
Виж целия пост
# 108



Въпросът се дублира.
Отговорих вече.
Таблата на леглото е по-скоро жълта. Оранжево е това:


,
Виж целия пост
# 109
ketito, според мен тази комбинация няма да се претрупа, но е доста момичешка като излъчване Peace Може би нещо друго трябва да вмъкнеш откъм страната на момчето Rolling Eyes
Виж целия пост
# 110
Здравейте  Wink какъв цвят да избера за покривка на леглото и пердетата,а също и на щорите  от тази стая http://huligankata.snimka.bg/properties/dom.579323.22798797       newsm78
Виж целия пост
# 111
 Hug БЛАГОДАРЯ ВИ !


ketito, според мен тази комбинация няма да се претрупа, но е доста момичешка като излъчване Peace Може би нещо друго трябва да вмъкнеш откъм страната на момчето Rolling Eyes

Точно за това си мислех в момента като гледам снимките  Rolling Eyes Освен да забравя за розовото и да съм в жълтеникавата гама  Thinking
Тези цветове много си пасват и с едно ярко зелено  Rolling Eyes Уффф, трудна работа е без мостри  Laughing



Това зелено  на столовете и жълтото при завесите.....и този цвят на стените ми допада/как се казва? Rolling Eyes/
Виж целия пост
# 112
Здравейте  Wink какъв цвят да избера за покривка на леглото и пердетата,а също и на щорите  от тази стая http://huligankata.snimka.bg/properties/dom.579323.22798797       newsm78

,,

Зелено, нещо хладно, сиво.
Виж целия пост
# 113
ketito,

нашата разнополова детска стая е с тези мебели,
може да ти са от полза цветовете:

 Wink

Виж целия пост
# 114
Цитат на: Niviana
Зелено, нещо хладно, сиво.

В интерес на истината се колебаех между жълто и оранжево ....Всъщност трябва ли пердетата и покривката да са в един цвят?
Виж целия пост
# 115
ketito, ако се отказваш от розовото, може да оставиш мекото жълто-оранжево за момичешката страна, а едно хубаво зеленичко за момчешката. но ми се струва, че не трябва да са много силни цветове. Така ще може да носят на разни декорации, а и самите шарени детски вещи  Peace
Виж целия пост
# 116
Цитат на: Niviana
Зелено, нещо хладно, сиво.

В интерес на истината се колебаех между жълто и оранжево ....Всъщност трябва ли пердетата и покривката да са в един цвят?


С тази огнена череша, внимавайте да не я направите много пламтяща спалня. Казах хладно, за да балансирам. Нищо не трябва.
Освен да има хармония и да ви е добре на сърцето. Пердетата и покривката могат да са всякакви, има принцип на контраста, принцип на нюанса. Кажете ми добър довод да е жълто, и ще ви предложа най-добрите комбинации в жълто.
Не правете нищо  без причина и основание.
Виж целия пост
# 117
ketito, ако се отказваш от розовото, може да оставиш мекото жълто-оранжево за момичешката страна, а едно хубаво зеленичко за момчешката. но ми се струва, че не трябва да са много силни цветове. Така ще може да носят на разни декорации, а и самите шарени детски вещи  Peace

Проблемът е, че на баткото жълтото му е любим цвят Crazy и е много важно неговата част да е жълта. Сега се зачудих дали неговото лягло да не е жълто, а на малката розово и стените да са нещо бледожълто . Така че да изпъкват само леглата . И евентуално в пердето или килима да включа.......зелено newsm78
Дали пак бие на женска стая  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 118
Здравейте, Niviana!Включвам се в темата, която следя от самото й начало, с въпрос свързан с подбора на цветове в хола ни, който предстои да ремонтираме. Той е с южно изложение, с размери 3.50/5.80 м. , като единственото, което няма да сменяме в него  е диванът ни, който е с цвят -тъмно, „войнишко“ зелено –  http://eli742.snimka.bg/other/apartament.584689.23030996 и вратата към него, която е в цвят „избелен дъб“. Бихте ли ми препоръчали подходящ цвят за стени, ламиниран паркет и цвят на мебели /тв модул и библиотека/. Иска ми се да постигна модерно,  „топло“ и уютно  цялостно излъчване на помещението, но ми е изключително трудно да боравя с цветовете. Най-много ме затруднява избора на цвят за стените, който си мисля, че трябва да е съобразен изцяло  с  дивана /долепен до дългата стена/ и прилежащата му лежанка, разположени в единия ъгъл на стаята!Разгледах толкова много снимки с възможни цветови съчетания, но не можах да преценя кое е възможно най-удачното за моите желания.....

Виж целия пост
# 119
Здравейте Нивиана, и аз бих искала да се възползвам от вашите страхотни съвети.
Идеята ми е да освежа хола, който се ползва за трапезария, а също така и спалня за мен. Това са снимките http://www.snimka.bg/?album;aid=584675
В момента е със светло зелено и жълто стени и диван. Мислех да отделя дивана/спалнята с по контрастен цвят на едната стена, да сменя пердето. Иска ми се да сменя дивана с ъгъл, но трябва да може да се спи на него всекидневно, или друг вариант е да го претапицирам нещо по весело и свежо.
Как според теб е най-добре да се разделят дивана/спалнята от трапезарията, с още един килим или да се играе с цветовете на стените? Удачно ли е тавана да е в един от основните цветове или трябва да е бял?
Нямам врати нито към коридора, нито към кухнята, просто решихме да има повече пространство, тъй като апартамента е 40кв.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия