Попитай вътрешния дизайнер /2/

  • 165 205
  • 763
# 585
Хора, моля помогнете, вече ще се  #2gunfire! Не мога да измисля в какъв цвят/цветове да боядисаме стените на хола. В момента са почти бели със съвсем лек нюанс на лилаво, но почти незабележим. Всичко като мебели остава, единствено ще махаме пердетата, може и да лакираме вратите в друг цвят, ако се наложи, както и се чудя какво да слагаме- щори или други, но по-къси пердета, защото така цветята на прозореца въобще не се виждат, а и пердетата остават зад дивана и хич не ми харесва. Така или иначе пердетата са лилави, а ако ще сменяме цвета на стените, ще се съобразим. Моля за някакви идеи за цветовете на стените и евентуално пердета/щори или каквото препоръчате. За съжаление не мога да се оправя и тук- за мой срам не знам как се качват снимки и направих клипче в един сайт, дано се види нещо. Много, много благодаря предварително   bouquet
http://flixtime.com/video/detail/f3667ed191803dc2bcd6a08f61dd61d … 8B3XRsmjZzDeJVK4/
Виж целия пост
# 586
Все още не сме ги монтирали, защото съпругът ми не е боядисал навсякъде. Монтажът се заплаща допълнително и цената му беше някъде в космоса. Но пък ни разясниха подробно как точно да стане, особено за корнизите, защото ние до сега сме ги монтирали само със силикон, а то си имало специални лепила, наподобяваши гипсова шпакловка. А, сетих се, цената за монтаж на корниз беше 6лв на метър.
Половинката ще ги монтира, то парите ни свършиха отдавна...

Може ли да те попитам как са като здравина тези первази, чудя се дали няма да се нараняват лесно. Виждам, че са полиуретанови, знам, че са по-плътно но все пак. При натиск вдлъбват ли или нараняват ли се лесно? Мерси
Виж целия пост
# 587
Здравейте. дами сложих тройни релси за пердета и сега нямам  никакви идеи.

 newsm78
Виж целия пост
# 588
anitsa,
конфигурацията на кухнята не ми се струва особено удачна в момента.
Моето предложение е да я разположиш само по двете стени, с размери съответно 4.10 и 3.30 м. По този начин ще разполагаш със свободно пространство от 2.70 м, в което се помества спокойно трапезната ти маса, ориентирана с дългата си ос успоредно на вратопрозореца.
Последователността на зоните в самата кухня в момента са ок и може да се реализира и в предложения от мен вариант.
Виж целия пост
# 589
Здравейте. Извинете ме за внезапното включване, но и аз по темата с первазите. Аз си купих первази от МДФ-бял мат, с много изчистен профил, височина 12см-внос от Германия. Купих ги от Артистико - Пловдив (фирма за паркет).Тъй като на мен пък ми се сториха много високи за малките ми помещения, фирмата се ангажира , в техния цех за производство на паркет, да намали височината им на 7 или 8см, вече не си спомням точно. Монтажът също изпълниха те, срещу допълнително заплащане.
Да допълня - цената беше 12лв за 2.50м дължина.
Виж целия пост
# 590
anitsa,
конфигурацията на кухнята не ми се струва особено удачна в момента.
Моето предложение е да я разположиш само по двете стени, с размери съответно 4.10 и 3.30 м. По този начин ще разполагаш със свободно пространство от 2.70 м, в което се помества спокойно трапезната ти маса, ориентирана с дългата си ос успоредно на вратопрозореца.
Последователността на зоните в самата кухня в момента са ок и може да се реализира и в предложения от мен вариант.

bob_bs, непрофесионалната ми схема те е подвела - размерът, който си приел за 2.70 м, е само 1.95 м до вратата на терасата - самата врата е 70 см и до чупката остават едни "кухи" 40 см - напълно неизползваеми по отношение на кухнята.
 И за да е пълен разкош - вратата на терасата се отваря навътре.
Виж целия пост
# 591
kallitko, това е много добра информация. За тези ли става въпрос? 23 см ли са най-широките, че нещо не мога да се ориентирам?
Виж целия пост
# 592
Не са тези. Не ги намирам в сайта. Тези доколкото виждам са високи 6см(60мм) и  8см(80мм). Освен това, профилът на моите не е съвсем гладък - има две жлебчета - едно в горната част, и едно - долу. Утре мога да ги снимам на светло, но ще е намаления вариант - 7-8см. Освен това ги имаше само в бяло, но това ме устройваше идеално.
Виж целия пост
# 593
Не са тези. Не ги намирам в сайта. Тези доколкото виждам са високи 6см(60мм) и  8см(80мм). Освен това, профилът на моите не е съвсем гладък - има две жлебчета - едно в горната част, и едно - долу. Утре мога да ги снимам на светло, но ще е намаления вариант - 7-8см. Освен това ги имаше само в бяло, но това ме устройваше идеално.



Мерси, ако е удобно, разбира се. Но принципно за тази фирма става въпрос. Това е по-важно в случая, ще проучвам още, че не мога да се спра на нещо конкретно, а и принципно искам да го видя на живо, а в нашия град почти нищо няма.
Виж целия пост
# 594
Да, фирмата е тази.
Виж целия пост
# 595
Това са стари снимки и не первазът е на фокус, но бегла представа може да се добие. Дано съм се справила със снимките. Утре ще направя по-детайлни и отблизо.
http://dox.bg/files/dw?a=b885491770
http://dox.bg/files/dw?a=c8d3581807
Виж целия пост
# 596
O, да, да, супер се вижда. Мерси много, изглеждат отлично.
Виж целия пост
# 597
Хайде и аз подредена за первазите - много ги харесах по снимката, но остава въпроса как ще ги видим на живо и как ще ги закупим. Гледам, че фирмата има магазини само в София и Пловдив. Все са ни далеч.  Tired 

kallitko , на снимката, която си показала е намаления вариант от 8см или първоначалния от 12см?
Виж целия пост
# 598
Мисля, че достатъчно точни размери съм дала. От това , което съм начертала, ясно се вижда, че зад вратата място няма. Благодаря за отговора!
Виж целия пост
# 599
Намаления, и е точно 8,5см. Ето по-отблизо
http://dox.bg/files/dw?a=47399ed3ab
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия