Получихте ли семейни добавки за деца/детски/този месец?-22

  • 96 783
  • 766
# 600
rainbow в момента съм точно към АСП Младост и не съм се сблъсквала с подобно нещо. При подаване н адекларацията обикновенно казват кога да отидеш да си получиш заповедта, на крак не я носят Wink
Детските се превеждат след 25-то число по принцип, другото са приказки наизуст. Да, получавала съм ина 20-то число, но това е било изключение.
Аз го потретям и за последен път го пиша...никой няма право да ви избира банката и дебитната карта, освен ако не е изрично записано.
Преди години когато подавах декларация за помощ за 1-ви клас за дъщеря ми получих заповед за отказ, основанието...неспазен срок. Нито в Закона , нито в Правилника тогава имаше упоменат срок за подаване. Обжалвах  и спечелих естествено, а с мен и други майки. Simple Smile
Виж целия пост
# 601
Ала-Бала,сега има ли срок за подаване на декларацията за помощ за 1-ви клас,за синът ми не знаех,че има такава,затова не съм наясно до кога трябва да се занесе.За детските трябва да подам август и се чудих дали не става заедно да ги занеса.
Виж целия пост
# 602
Ала-Бала,сега има ли срок за подаване на декларацията за помощ за 1-ви клас,за синът ми не знаех,че има такава,затова не съм наясно до кога трябва да се занесе.За детските трябва да подам август и се чудих дали не става заедно да ги занеса.
Молба-декларацията по ал. 1 се подава след записване на детето в първи клас, но не по-късно от края на септември на текущата учебна година, с изключение на случаите, когато поради здравословни причини, установени с протокол на ЛКК, детето не може да започне училище, но не повече от 6 месеца от започване на съответната учебна година.
Виж целия пост
# 603
Ала-Бала,сега има ли срок за подаване на декларацията за помощ за 1-ви клас,за синът ми не знаех,че има такава,затова не съм наясно до кога трябва да се занесе.За детските трябва да подам август и се чудих дали не става заедно да ги занеса.
Молба-декларацията по ал. 1 се подава след записване на детето в първи клас, но не по-късно от края на септември на текущата учебна година, с изключение на случаите, когато поради здравословни причини, установени с протокол на ЛКК, детето не може да започне училище, но не повече от 6 месеца от започване на съответната учебна година.
Много благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 604
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?
Виж целия пост
# 605
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?
Мисля че ще ти изплатят дните до рожденния ден на дъщеря ти.Ако е родена на 15 юни примерно -ще ти изплатят работните дни до 15.Пак казвам,че не съм много сигурна.На мен НОИ така ми изплатиха последното майчинство от първата година.
Виж целия пост
# 606
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?
Да ще получиш-социалното майчинство се взема 12мес и е за месеци,не е свързано с датата на раждане ,а с това кой месец си го подала.
Виж целия пост
# 607
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?
Да ще получиш-социалното майчинство се взема 12мес и е за месеци,не е свързано с датата на раждане ,а с това кой месец си го подала.
И на какво основание го даде тоя отговор?
ЗСПД:
Чл. 8. (1) (Изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г.) (**) Месечни помощи за отглеждане на дете до една година в размер, определен със закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година се предоставят в пари и/или под формата на социални инвестиции на майката (осиновителката), чийто доход на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл. 4, при условие, че:
Виж целия пост
# 608
Имам въпрос вземам майчинство от социалните юни месец детето ми навърши една годинка,сега юли месец ще взема ли 100 лв майчинство нали са 1 месец назад?
Да ще получиш-социалното майчинство се взема 12мес и е за месеци,не е свързано с датата на раждане ,а с това кой месец си го подала.
И на какво основание го даде тоя отговор?
ЗСПД:
Чл. 8. (1) (Изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г.) (**) Месечни помощи за отглеждане на дете до една година в размер, определен със закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година се предоставят в пари и/или под формата на социални инвестиции на майката (осиновителката), чийто доход на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл. 4, при условие, че:
На основание че сестра ми вземаше такова -срока на помощта е 1.05.2010-30.04.2011
А детето е родено на 14.04
 Hug
И тъй като срока вече изтече знаем какви суми са и преведени
Виж целия пост
# 609
Здравейте от социалните  ми казаха ,че трябва да подам документи за детски след 15-то число този месец ,....
Дали сега след 25-ти да си чакам детски или ще пропусна този месец .. newsm78  досега съм вземала детски... уфф  дано ме разбрахте Embarassed
Виж целия пост
# 610
Здравейте от социалните  ми казаха ,че трябва да подам документи за детски след 15-то число този месец ,....
Дали сега след 25-ти да си чакам детски или ще пропусна този месец .. newsm78  досега съм вземала детски... уфф  дано ме разбрахте Embarassed
Аз не те разбрах, но подозирам какво питаш. Защо ще пропускаш, ако миналата година си подала пак юли месец? Ти ако подадеш този месец, ще е за следващите 12...
Виж целия пост
# 611
Здравейте от социалните  ми казаха ,че трябва да подам документи за детски след 15-то число този месец ,....
Дали сега след 25-ти да си чакам детски или ще пропусна този месец .. newsm78  досега съм вземала детски... уфф  дано ме разбрахте Embarassed
Аз не те разбрах, но подозирам какво питаш. Защо ще пропускаш, ако миналата година си подала пак юли месец? Ти ако подадеш този месец, ще е за следващите 12...

Да мисля, че ме разбра какво питам Embarassed миналата  година подадох юли  Joy Много ти благодаря за бързия отговор  bouquet
Виж целия пост
# 612
Здравейте от социалните  ми казаха ,че трябва да подам документи за детски след 15-то число този месец ,....
Дали сега след 25-ти да си чакам детски или ще пропусна този месец .. newsm78  досега съм вземала детски... уфф  дано ме разбрахте Embarassed
тЕ НАЛИ ГИ ПРЕВЕЖДАТ ЗА ЕДИН МЕСЕЦ НАЗАД!тОЕСТ ЮЛИ ВЗИМАМЕ ЗА ЮНИ Crazy
Виж целия пост
# 613
Добро утро-дано новата седмица ни донесе радост и преведат паричките Peace Hug
Виж целия пост
# 614
Добро утро-дано новата седмица ни донесе радост и преведат паричките Peace Hug
Чул те господ  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия