СЕПТЕМВРИ - 36

  • 27 272
  • 740
# 420
Привет, момичета!Със закъснение-
Честит рожден ден на Соник и Кришка! smile3525  Живи и здрави, много обичани и глезени!
Честит имен ден и на всички именници!
При нас нищо интересно.Да ви питам започнахали вашите малчугани да спят спокойно през нощта?Че при нас е ужас буди се много, реве,бълнува...... SadОнзи ден като се събуди с рев към 2,30 до 6 не заспа  ooooh!
Виж целия пост
# 421
Съжалявам за неволното нарушаване на правилата на форума! Ще изясним недоразумението, надявам се!  Simple Smile
Писах ви отново ЛС Peace
Благодаря! Simple Smile
Ще направя необходимото! Peace
Виж целия пост
# 422
Честито на малките и големи именници - здрави, весели и обичливи!   bouquet

Моето момче не се буди още от преди годинката. Дори и да се пробуди си трайка  Wink. Напоследък много зъби му избиват непрекъснато и понякога кряска на сън, но нищо по-сериозно ( пу-пу). За сметка на това през деня е толкоз крив и крещи ужасяващо в дни на зъбоникнене. И обикновено тези дни съвпадат с лошо време, та съвсем изтрещяваме и двамата в къщи. Преди два дни направи такъв истеричен пристъп половин час, че едвам оттърва боя. Иначе като не го мъчи нищо е хрисим като ангелче.
Виж целия пост
# 423
При нас забелязвам ,че когато беше малко бебе,повече спеше вечер,когато обаче направи годинката нещата се промениха!Макар ,че нямаме проблеми със зъбите,постоянно се върти,мрънка и дори и се събужда към 4-5 и иска да си играе вече наспан!За сметка на това след като е будувал вечерта сутрин не мога да го вдигна до 10.30 а вечер стои до към 1-2 което не е нормално за малко дете!Сега като тръгне на яслите,дано да му се оправи режима!Момичета аз да попитам,не сам чела по назад във форума,някой от вашите малчугани ходи ли на ясла!Какво е вашето мнение като цяло за яслите?Благодаря ви предварително!:)
Виж целия пост
# 424
Андреа си спи по цяла нощ от 7-8м.Случва се да плаче само ако я боли нещо,но това е рядко(да чукна на дърво).За зъби не е ревала.Сега й избиха кучешките и по нищо не й личеше,че й растат зъби. Peace
Виж целия пост
# 425
И ние си спиме по цяла нощ без да се будим. Но днес....gsm-ма ми беше запокитен с все сила на плочките и се разцепи на две. Събрах изпадналите чаркове-батерия и успях да го сглобя  ooooh!
Виж целия пост
# 426
Честит имен ден на всички празнуващи!   bouquet
Честити рождени дни момичета   bouquet

При нас спането през нощта е он и офф. Не смея да се похваля, че от няколко дена се буди само по веднъж през нощта. Става по- често ако е била превъзбудена през деня или не е спала достатъчно.
Виж целия пост
# 427
Добро утро!
И ние със спането не сме много добре, в смисъл че в просъница суче често - незная колко пъти, може и 6-7 пъти да е било тази нощ. Но фактически не се събужда! Не смея да кажа, че не е будувал доста отдавна. И така последните зъби ги изкарва просто като суче по-често. Пу-пу-пу.
За яслите - съм на кантар. Ясно ми е, че предлаганата услуга не е това, което бихме желали като майки. Че се разболяват често. Но пък че го предпочитам пред гледането от баба - предпочитам го!
Може би бих предпочела само гледане от гледачка, която аз съм избрала и на която можеш да си наложиш мнението, защото плащаш!
Виж целия пост
# 428
Добро утро,

Виж целия пост
# 429
Добро утро!

За яслите - по принцип нямам против, даже си мисля, че на детето ще му е приятно там да си играе с други деца, защото си е разнообразие. Основното ми притеснение е постоянното боледуване, ако не беше това, бих го пуснала, без да се замисля.

За спането - Ники спи по цяла нощ откакто стана на 2 месеца, буди се само ако е болен или нещо сънува.
Виж целия пост
# 430
Габи се бди мин 1 път на нощ да ме проверява, иначе може и до 20 да ги докара. Тогава ставам лоша и заплашвам с насилие Mr. Green
Това време ще ми докара депресия, нито мога да разходя дребните, нито има с какво да ги забавлявам тук и лудницата е пълна
Виж целия пост
# 431
Добро утро мацки!
Поръчах си някакви лепенки, дето подтискат апетита - трънки....дори без тях ми се яде по-малко...Вчера си лепнах първата, но никак не ми беше подтиснат апетита  Mr. Green Ще видим как ще бъде следващите дни...Нещо се закотвих на едни кила и няма мърдане...затова прибегнах до лепенките... Thinking
За спането - ми Ангел отдавна си спи по цяла нощ, само докато кашляше спеше мн.неспокойно и ставахме, та дори и инхалации правехме...Зъби досега не са му повлияли на съня....
Яслата - болна тема...условията в които се отглеждат децата ни...просто незнам, нямам думи.. А  мотивацията на учителките и въобще отношението...някъде се изгуби във времето. Напоследък чета в "Детски ясли и градини" на какво ли не попаднах...ако всичко е истина, незнам как ще растат децата ни....Не бих пуснала до 3 години детето в никакво заведение. Дори и сега след като Кати тръгна на ДГ/дори още повече/, бих предпочела, ако нямам възможност за ги гледам или кинти за гледачка, да ги гледа баба. Храната, съня, спокойствието...всичко отива на кино като се тръгне на ясла...поне първите месеци, та дори и след това. Кати примерно е голяма и ми разказва всичко, та дори и разпитва - разговор - учителката "Кати днес си изяде всичко" КАти---миии мамо имаше ориз/тя сух ориз не яде/оставиха ме на масата, ама на мен не ми харесваше и ми прибраха чинията" иначе всичко си е изяла...Да не говорим, че храната хич нещо не е на ниво, нищо, че е в частна ДГ. Целият ми труд за градене на здравословни навици на хранене отива на кино....Салата не се предлага, филията е с маграрин/нищо, че пише масло/, плод - има дни в които КАти казва, че не дават Thinking, а дните в които дават е ябълка. ПРедстои ми разговор с директорката  Mr. Green Риба досега не са дали - 3 дена телешко, кайма и евентуално пиле....Като сипя нормална порция на Кати..ми обяснява, че супата е много и че в ДГ в голяма купа се сипва много малко... Laughing Вчера мед сестра е минала, като са си слагали да спят - ебаси и здравния контрол...ми те до 14 часа са си плюли в устата и ги прегледава в креватчетата.... Thinking как ли им е прегледала гърлата...Абе въобще, с цената на всичко бих спестила това на детето си поне първите 3 години. След това вече, времето налага социализация  Wink
Виж целия пост
# 432
Добро утро...

Рана зарана съм станала да правя мекички....Коко вчера ми казва, искам за закуска мекици - ама, аз не мога да правя - опитай - Не мога да правя, не съм като баба ти - Опитай де мамо, и лоши да станат, аз пак ще ги харесам. Коко, не мога да правя такива неща - Нищо де мамо, ако не можеш мекици, тогава палачинки. Все в десятката и това е минус в моите способности......
Та снощи взех рецептата от любимата баба, на любимите мекици и днес сутринта се тормозих....Е. май успях.... Crazy

За яслата - необходимо зло. Учат се на самостоятелност и навици, които в къщи по една или друга причина не можеш да научиш. Не защото не искаш, а най-малкото не ти се мисли, че е нормално за възрастта им, или просто приемаш за даденост, че като стане от сън, ти го обличаш и за да стане по-бързо ти го храниш. От друга страна, не можеш да се разминеш с болестите, които така или иначе нападат и понякога може да се получи, че от 3 месеца, общо е бил две седмици чисто на ясла...С две думи според зависи възможности и необходимости...
Аз минавам на принципа гледачка + ясла, ще ходи на ясла, а като ми се разболее повече от 3 пъти за 2 месеца и ще си седи в къщи месец два и пак наново.....
Четейки поста на Емката се сещам да и за храната. Специално във Варна всички градини и ясли са на една и съща храна, която смея да твърдя си е на висота - включително и плодове и зеленчуци и риба и .......А пък като избирате градина/ясла (ако изобщо имате възможност де) не обръщайте внимание толкова на базата, колкото на самите учителки/сестри...как са, какви са, колко са внимателни или не...Парадокс в нашата градина, под едно и също ръководство различни отзиви благодарение на учителките и личните им качества....Аз съм ултра доволна, а друга майка изказа своето разочарование, от техните учителки и съответно прехвърли вината на градината като цяло.....
Виж целия пост
# 433
Е, аз в никой случай не мога да приема, че яслата е, за да ми научи децата на навици и умения, които аз не мога Crossing Arms И не е като да съм свръхамбициозен родител, напротив. Просто с малко вслушване в детето толкова много неща се улесняват!
За удивление на майките на почти всички връстници на Ръкавичка, тя се храни сама. Седи на свой стол (голям модел), яде от порцелан нормален с метални прибори и се храни съвършено добре. Това е, защото от ранна бебешка възраст съм й позволила да се научи, вместо да я храня с лъжицата в устата, защото иначе ще е (мръсно/недостатъчно/няма да се наяде/ще се задави/whatever).

Това, че тя се храни сама, не е толкова мое възпитание, нито пък ако тръгне на ясла, ще чакам да я научат там, а аз вкъщи да храня в устата. Ако човек не даде на детето си да се научи, то е много вероятно да не се или поне да се забави. Но това е личен избор, а не - ако аз не го правя, защото съм некомпетентен родител, в детското заведение двама възпитатели на 24 деца ще съумеят по-добре, защото имат "подход".

(Сигурно си личи, че не съм любител на яслите)

Това важи за повечето неща около детето. Не разбирам как родителят може да няма вяра на себе си, за собственото си дете, но да вярва безрезервно на външен човек.
Виж целия пост
# 434
Здравейте,момичета!Благодаря ви за вашите мнения !Живот и здраве,сигурно ще тръгнем на ясла!Сигурна съм,че децата няма да получават това ,което ние майките искаме и им даваме ежедневно!Единственото ,което ми харесва,че Преслав ще е сред децата!Той е страшно контактно дете и милия цяла зима му се сви душата в къщи,че и за капак пролетта ни е такава в момента,1 ден топъл за сметка на цяла седмица студ и дъжд!Така или иначе няма кой да го гледа,бабите ни са млади и работят,така че ,ако преценя ,че не съм доволна или се разболява много ще се гледаме 2мата! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия