Машина за хляб -41част

  • 86 235
  • 749
# 270
Просто аз, май делиш на три и получаваш количеството на суха мая, което е необходимо Peace
Виж целия пост
# 271
Питане: 1/3 кубче жива мая на колко грама суха е равно?
Започвам козунака на еликсир,а нямам жива мая.  Confused
Виж 1-ва стр.  в Нашия блог Peace
Виж целия пост
# 272
Претегли го на везната и раздели на 3.ГАЛЧЕ май не е така защото примерно на Йоткер е 7г.,а живата е 42г.
Виж целия пост
# 273
Аз да попитам нещо пак, следя си топката на тестото при месенето, оформя се добре според мен, често добавям малко брашно, но забелязвам, че към края на месенето, след звуковия сигнал тестото започва да залепва за казанчето, по точно остава като филм по него, нормално ли е това  Thinking
а как да разберем за какво тесто говориш ? newsm78
за кекс може и да е нормално,но за хляб  - не.
избери си верният отговор
Виж целия пост
# 274
Питане: 1/3 кубче жива мая на колко грама суха е равно?
Започвам козунака на еликсир,а нямам жива мая.  Confused
кубчето мая е 40 гр. или 42 беше - нямам в момента да видя.

1 ч.л. суха мая се равнява на 9 гр. прясна.
така по мои сметки 1/3 от 42 гр. = 14 гр., което в суха мая се равнява на 1 и 1/2 чаени лъжички.
Виж целия пост
# 275
Питане: 1/3 кубче жива мая на колко грама суха е равно?
Започвам козунака на еликсир,а нямам жива мая.  Confused
кубче на грам трудно се дели  Laughing
ако знаеш колко гр. тежи 1/3 от кубчето тогава ще се сметне на колко грама суха мая е равно.
предполагам че кубчето е 42 гр - 1/3 от него е 14 гр.
съотношението суха към жива е  1:3 .  или 14 : 3  е някъде около  4,6 - 4,7 гр суха мая.
ако кубчето ти е с друг грамаж смяташ по същият начин  Joy
Виж целия пост
# 276
За маята с две думи-суха/жива-1/3
Виж целия пост
# 277
Здравейте! Simple Smile Не съм писала тук откакто купих машината, но сега идвам да ви се похваля, че заредих козунака по модифицираната рецепта от Хлаба с айрян на Полин ... Мале, сложно!  Joy Та, Брадата ме зариби и сега го сложих.. До сега откакто е купена машината провал не съм имала и сигурно е време   hahaha
Виж целия пост
# 278
За маята с две думи-суха/жива-1/3
не е една трета (1/3) , а  едно към три (1:3). благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 279
За маята с две думи-суха/жива-1/3
не е една трета (1/3) , а  едно към три (1:3). благодаря   bouquet

Да де, и аз това се опитах да напиша, ама може да не е станало ясно Blush
Виж целия пост
# 280
Е да де!Умни и схватливи!  bouquet
Виж целия пост
# 281
просто едно уточнение.
само преди няколко поста ставаше въпрос за 1/3 от кубчето мая.
а сега се говори за съотношение между 2 маи , което не е 1/3 (една трета) , а е  1 : 3.
всичко е за улеснение - да не объркваме колегите   bouquet
Виж целия пост
# 282
айде-е-е-е-е!
Виж целия пост
# 283
Аз да попитам нещо пак, следя си топката на тестото при месенето, оформя се добре според мен, често добавям малко брашно, но забелязвам, че към края на месенето, след звуковия сигнал тестото започва да залепва за казанчето, по точно остава като филм по него, нормално ли е това  Thinking
а как да разберем за какво тесто говориш ? newsm78
за кекс може и да е нормално,но за хляб  - не.
избери си верният отговор

Бонго, за хляб става въпрос, ама защо така се получава незнам след сигнала за добавките започва леко затопляне и тогава започва така да ми лепне тестото по казанчето  newsm78 преди това си е на хубава топка според мен съвсем леко залепва част от тестото по казанчето, но се прибира отново в тестото при завъртането/дано обясних добре/
Това означава ли, че трябва още брашно да добавям, и докога е допустимо прибавянето на допълнително брашно, след сигнала може ли?
Виж целия пост
# 284
Ето го и моето първо успешно козуначе:
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия