Машина за хляб -41част

  • 86 231
  • 749
# 570
alys Благодаря ти Simple Smile Моята книжка е файл dz50e160_S. Тя, като че ли, има най-много рецепти. Много съм доволна засега.  Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 571
Ама то това за Мулинексите е ясно,че са кофти.
Аз пък съм супер доволна от моята Мулинекс Peace
Виж целия пост
# 572
Ама то това за Мулинексите е ясно,че са кофти.
Аз пък съм супер доволна от моята Мулинекс Peace
Същото мога да кажа и аз. Чудесна машинка стана щом свикнах с нея и вече ми служи вярно година и половина. Хем моята е от по-ниската класа - модел 3000. Въпрос на късмет явно.
Виж целия пост
# 573
Радвам се за вас и стискайте палци,че човек като се разочарова е кофти.
Виж целия пост
# 574
Незнам дали е за тук въпроса, но все пак ще попитам:

При последното месене на козунак се оказа, че нямам ванилия - за това сложих ванилена захар! Козунака, който се получи беше със страхотен вкус, много по-сладък от предишните, които бях пекла! Crazy

Интересува ме ванилената захар - някак по "конц-ентрирана" ли е !? Embarassed Струва ми се, че подслажда много повече, от колкото същото количество пудра захар!? Дали в нея не са добавени разни подсладители и т.н!?

Просто искам да избегна добавянето на изкуствени течни подсладители в козунака! newsm78
Виж целия пост
# 575
здравейте на всички,извинете че отдавна не съм писала,но с моето малко бебе почти не ми стига време за релакс Hug.Може ли да ми помогнете -търся една рецепта с едно,ако не се лъжа беше румънско черно пшенично  брашно от Калфлант,по измислена рецепта с положителни отзиви,но не знам къде го четох-моля за помощ
изчисти си пощенската кутия  Laughing
замести до 50% от общото брашно с румънското и ще ядеш хляб с румънско брашно.
а така.   bouquet

благодаря за напомнянето за кутията,кажи ми как да си намеря тази рецепта,нямам време да изчета наново целият форум,трябва да има по бърз начин ,но не знам какъв е,благодаря
Виж целия пост
# 576
хм,аз си мислех,че ванилената захар е просто ситна захар смесена с ванилия Peace   
а за реда по който се слагат продуктите в машината - незнам дали  е от съществено значение,нали в крайна сметка за минутка всичко става на топка тесто...доколкото съм чела и запомнила, важно е сухата мая да не влиза в досег със солта/незнам защо/ Rolling Eyes
Виж целия пост
# 577
Здравейте

След вашите съвети успях да направя донякъде хубав хляб, проблема е, че е тестив....не много, но все пак. Задавам му 1200гр, и става малък и много тежък. Да не е това причината.Мислех да сложа повече мая, но не знам какво ще стане. Правих един път с ръжено-пшенично брашно и един път с пълнозрнесто. Първия стана по бухнал и втория почти наполовина като големина.

Каква може да е причината според вас.
Виж целия пост
# 578
Ръженото брашно не съдържа глутен, което го прави трудно за втасване. Хлябовете с ръжено брашно стават наистина по-малки, сбити и влажни. Затова аз слагам типово и ръжено в пропорция 2:1 или дори 3:1.
Виж целия пост
# 579
Ама то това за Мулинексите е ясно,че са кофти.
Аз пък съм супер доволна от моята Мулинекс Peace
Същото мога да кажа и аз. Чудесна машинка стана щом свикнах с нея и вече ми служи вярно година и половина. Хем моята е от по-ниската класа - модел 3000. Въпрос на късмет явно.
Аз също съм доволна от моят Мулинекс. И то оплюваният тук модел 2000.
Виж целия пост
# 580
Ама то това за Мулинексите е ясно,че са кофти.
Аз пък съм супер доволна от моята Мулинекс Peace
Същото мога да кажа и аз. Чудесна машинка стана щом свикнах с нея и вече ми служи вярно година и половина. Хем моята е от по-ниската класа - модел 3000. Въпрос на късмет явно.
Аз също съм доволна от моят Мулинекс. И то оплюваният тук модел 2000.

И аз съм много доволна от избора си - Moulinex OW200034
Виж целия пост
# 581
хм,аз си мислех,че ванилената захар е просто ситна захар смесена с ванилия Peace  
а за реда по който се слагат продуктите в машината - незнам дали  е от съществено значение,нали в крайна сметка за минутка всичко става на топка тесто...доколкото съм чела и запомнила, важно е сухата мая да не влиза в досег със солта/незнам защо/ Rolling Eyes

Панасоникът има период на "почивка" преди всяка програма с изключение на бързото печене и безглутеновия хляб. Този период варира, може да продължи над 1 час, и чак тогава започва да меси. Единственото, което ми идва наум защо е така, е за да добият поставените продукти стайна температура. А иначе няма изискване продуктите, които се слагат, да са претоплени. Затова вероятно е изчакването. Възможно е това да има отношение към обратния ред на поставяне на продуктите.
Виж целия пост
# 582
Ама то това за Мулинексите е ясно,че са кофти.
Аз пък съм супер доволна от моята Мулинекс Peace
Същото мога да кажа и аз. Чудесна машинка стана щом свикнах с нея и вече ми служи вярно година и половина. Хем моята е от по-ниската класа - модел 3000. Въпрос на късмет явно.
Аз също съм доволна от моят Мулинекс. И то оплюваният тук модел 2000.

И аз съм много доволна от избора си - Moulinex OW200034
е, то и аз така, ама до вчера.  Crazy
Виж целия пост
# 583
[Панасоникът има период на "почивка" преди всяка програма с изключение на бързото печене и безглутеновия хляб. Този период варира, може да продължи над 1 час, и чак тогава започва да меси. Единственото, което ми идва наум защо е така, е за да добият поставените продукти стайна температура. А иначе няма изискване продуктите, които се слагат, да са претоплени. Затова вероятно е изчакването. Възможно е това да има отношение към обратния ред на поставяне на продуктите.
точно това не би трябвало да има отношение за обратния ред.
при положение че сложиш всички сухи продукти най-напред , а най-отгоре сипеш течностите дълбоко се съмнявам че за това време (на изчакване) течността няма да влезне в съприкосновение с маята.
виж, склонен съм да приема че обратният ред , а и всякакъв друг, нямат значение ако месенето започне веднага.   bouquet
Виж целия пост
# 584
Панасоникът има период на "почивка" преди всяка програма с изключение на бързото печене и безглутеновия хляб. това не е почивка защото преди това не е работила машината  Laughing . не се е изморила, та да си почива. това е т.нар. подгряване. продуктите се подгряват до температура ,която съответсва за дадената програмаТози период варира, може да продължи над 1 час, и чак тогава започва да меси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия