Подправки в саксии

  • 136 963
  • 742
# 150
В Кауфланд тази седмица има оферти за градина - семена, почва, саксии и други.

Аз купих разсад ягоди миналата седмица и се чудя дали мога да ги пресадя в саксии още сега.
Виж целия пост
# 151
Phil търсеше семена за чери доматки. А за разсад Thinking не съм гледала. Аз за първа година сея
Виж целия пост
# 152
Здравейте,засадих си семенца босилек в едно пластмасово съндъче,сложих го на перваза на югозападен прозорец-от вътрешната страна,в стаята.Като посадих семената,полях с  вода,но не много обилно,и сега се чудя,всеки ден ли трябва да поливам семенцата,прочетох за някакво оросяване на почвата-как се прави това?Както и дали трябва да покрия сандъчето с нещо-стъклено капаче или прозрачно фолио?Не съм гледала много цветя,подправки пък изобщо,но нещо ми дойде музата да опитам.Надявам се да ме посъветвате Simple Smile
Виж целия пост
# 153
Бе аз семена си извадих от купешки чери-та, ма утре по план ще ги посадя, ако тръгнат - тръгнат. Ако не, ще ходя за разсад Simple Smile

Сибирският ми лук цъфна  Grinning иии... малката си откъсна "цветенцето", хаха.

Мислите ли че мога да гледам тиквички на терасата? Сигурно мога де, ма колко голям съд искат и според вас колко корена в него  newsm78

P.S. Цял живот съм била без тераса и сега съм като отвързана. Плановете ми се доближават до създаването на джунгла Simple Smile
Виж целия пост
# 154
И моята тераса се поосвободи и се чудя как да я "залеся"  Mr. Green
Гледах едни семенца от ягоди, дали ще излезе нещо от тях?
Идеята за тиквичките също ми допада.
Виж целия пост
# 155
В Лидл преди няколко дни имаше млади растения ягоди. По коренче в саксийка, продаваха се по 6 в комплект. Но не помня цени.
Виж целия пост
# 156
Здравейте, тази година искам да засадя лавандула, като средство против комари. Някой изпробвал ли го е и кога е най - добре да се засади.

По-добре дейстай с дребнолистен босилек. 2 в 1. Докато наблюдаваш как инсектите бягат като дявол от тамян си поръсваш босилек в/у свежо домашно сиренце и отпиваш от винцето.

Лятото проблема са западните стаи, вечер не отваряме прозорците. През деня е много слънчево, босилека дали ще оцелее?
Виж целия пост
# 157
Много е устойчив, разбира се не го оставяй да изсъхне.
Виж целия пост
# 158
Много е устойчив, разбира се не го оставяй да изсъхне.

Имах предвид, че няма никаква сянка, ще е изложен на пряка слънчева светлина и то следобяд. Няма ли да повехне? Преди години съм гледала босилек, но беше на сенчесто място в двор.
Виж целия пост
# 159
Моят опит с босилек е, че не обича силното лятно слънце. Имах един страхотен босилек, който държах на прозореца, хем само късно следобед го огряваше слънце - та само го местех напред-назад (до обяд на прозореца, после на масата на сянка и вечер обратно на прозореца  Crazy), но понякога го забравях и в тези случаи се спаружваше здраво, мъжът ми всеки път го отписваше  Mr. Green, обаче след като го полеех обилно, се съвземаше. Може би лятото най-подходящо е да на място, където не грее пряко слънце.
Виж целия пост
# 160
В Лидл преди няколко дни имаше млади растения ягоди. По коренче в саксийка, продаваха се по 6 в комплект. Но не помня цени.

сега има в Mr.Bricolage
Виж целия пост
# 161
Много е устойчив, разбира се не го оставяй да изсъхне.

Имах предвид, че няма никаква сянка, ще е изложен на пряка слънчева светлина и то следобяд. Няма ли да повехне? Преди години съм гледала босилек, но беше на сенчесто място в двор.

Ани, не се плаши. Поливай го всяка вечер. И ти препоръчвам дребнолистният. Не винаги по-голямото е по-добро Simple Smile
Виж целия пост
# 162
Някой взе ли ягодите от лидл? При мен няколко листенца се спаружиха и не знам от какво Sad
Виж целия пост
# 163
Много е устойчив, разбира се не го оставяй да изсъхне.

Имах предвид, че няма никаква сянка, ще е изложен на пряка слънчева светлина и то следобяд. Няма ли да повехне? Преди години съм гледала босилек, но беше на сенчесто място в двор.

Ани, не се плаши. Поливай го всяка вечер. И ти препоръчвам дребнолистният. Не винаги по-голямото е по-добро Simple Smile

Благодаря за съвета, както казваш, ще си го хапваме и комари няма да ни тормозят. Simple Smile
Виж целия пост
# 164
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия