Здравословно хранене за децата - 5

  • 53 542
  • 748
# 585
Аз мисля, че двата продукта нямат нищо общо.

Ето тук пише повече за бирената мая.

http://krasota.rozali.com/prirodni-sredstva/p434.html
http://tq-jenata.com/index.php?option=com_content&view=artic … nie&Itemid=14
Виж целия пост
# 586
Момичета, ползвали ли сте Био менюто на детска кухня "Ян Бибиян"? Дали наистина използват био продукти и дали всичко е био? Търсих инфо на страницата им, но нещо не успях да намеря  newsm78
Виж целия пост
# 587
Ивка, без сертификат, може само да се надяваш че нещо или повече в менюто е био... Ако всичко е био става доста скъпо, непродаваемо скъпо... С изключение на някои плодове и зеленчуци, които се отглеждат сезонно в родни сертифицирани биоферми и в разгара на сезона цените са само малко по-високи, отколкото на масовите продукти, всичко друго био е средно между 2 и 5 пъти по-скъпо от масовите варианти. Особено яйцата и месото, както и млечните. А според мене е изключително важно точно животинските да са био, защото от тях най-много отрови могат да дойдат...
Виж целия пост
# 588
Ивка, без сертификат, може само да се надяваш че нещо или повече в менюто е био... Ако всичко е био става доста скъпо, непродаваемо скъпо... С изключение на някои плодове и зеленчуци, които се отглеждат сезонно в родни сертифицирани биоферми и в разгара на сезона цените са само малко по-високи, отколкото на масовите продукти, всичко друго био е средно между 2 и 5 пъти по-скъпо от масовите варианти. Особено яйцата и месото, както и млечните. А според мене е изключително важно точно животинските да са био, защото от тях най-много отрови могат да дойдат...

Ами, не знам, аз като гледам цените в менюто им има  доста голяма разлика между нормалната и био кухнята. За 5 дена нормалната куня е 15 лв, а био-то е 55 лв. но пък никъде не пише от къде си набавят продукцията. Май ще трябва да питам направо тях. Не че ще давам сега кухня, но ми стана интересно Simple Smile
Виж целия пост
# 589
О, втази цена може да се вмести всичко или почти всичко био Simple Smile Остава и действително да е така Simple Smile
Виж целия пост
# 590
О, втази цена може да се вмести всичко или почти всичко био Simple Smile Остава и действително да е така Simple Smile


Ами, ще им пиша и да видим какво ще отговорят  Peace
Виж целия пост
# 591
Ивка, отворих сайта им така от любопитство...не знам, но лично мене опаковките ме притесняват.
Винаги съм взимала /когато децата бяха малки, естествено Wink/ детска кухня, и държавна и частна, в стъклени бурканчета...Тези еднократни опаковки, затворени с алуминиеви капачки, в които ще се сипва топла храна ме притесняват, честно...можеш да ги попиташ и за това... Flutter

И цената наистина е доооста височка ...ццццц...55 -65 лв. седмично...за Пловдив..хммм..дано намерят клиенти...оптимисти са де, това мога да кажа... Mr. Green
Знам, че е БИО, ама все пак... ooooh!
Виж целия пост
# 592
Ивка, отворих сайта им така от любопитство...не знам, но лично мене опаковките ме притесняват.
Винаги съм взимала /когато децата бяха малки, естествено Wink/ детска кухня, и държавна и частна, в стъклени бурканчета...Тези еднократни опаковки, затворени с алуминиеви капачки, в които ще се сипва топла храна ме притесняват, честно...можеш да ги попиташ и за това... Flutter

И цената наистина е доооста височка ...ццццц...55 -65 лв. седмично...за Пловдив..хммм..дано намерят клиенти...оптимисти са де, това мога да кажа... Mr. Green
Знам, че е БИО, ама все пак... ooooh!


Да, и мен ме притесняват тези опаковки. Ще питам и за тях. А за цената, наистина е доста висока, но за 1-2 пъти в седмицата, ако няма какво друго, е хубаво да знае човек, че има и био кухня , на която може да разчита Simple Smile
Виж целия пост
# 593
Ивка, аз известно време ползвах детска кухня Ям-Ям Био, ако те интересува драсни ми на лични и ще ти разкажа какви бях плюсовете и минусите докато ги ползвахме (спряхме зимата).
За Ян Бибиян така и не се престраших да ги опитам...
Виж целия пост
# 594
Здравейте! От доста време и аз водя борба с всички боклуци, които ни заобикалят, опитвам се максимално да ги избегна в ежедневието си, но не съм писала в темата....

Бих искала да попитам относно хлебопекарните (може и да е разисквано вече, защото са популярни отдавна), не ви ли притеснява, че са с тефлоново покритие??
Виж целия пост
# 595
Мен лично, да! Откакто осъзнах, че и там има тефлон Mr. Green, използвам уреда само за бъркане и втасване, пека във фурната  chef
Виж целия пост
# 596
Мамор, в други теми са обсъждани хлебопекарните, точно с тези притеснения, още преди няколко години. Тефлонът е притеснителен, да, особено при Т над 170 С. Има модели в САЩ, които не са с тефлоново покритие, но в БГ засега не е известно да се внасят такива. Който се притеснява от тефлона си ползва машинтака за месене и втасване, а печенето си го прави във фурната. Повечето машини имат и други функции, при които не се награвя много тефлонът, и тях също може да ползва човек сравнително спокойно (ако покритието не е надраскано).
Виж целия пост
# 597
Може ли 3 въпроса за отговор:
1.кафяв ориз, накиснат за 2 денонощия -1 вън от хладилник, 1 - в става ли за готвене или се хвърля?
2.от къде да взема шише за малкия, със стандартен отвор и капачка (примерно като това за половинка минерална вода), но безвредно и от какъв материал?
3. тази стевия, дето се рекламира по тв,  не ви ли е подозрителна - като всичко рекламирано...
Виж целия пост
# 598
http://www.zemianazaem.com/archives/404#more-404
Тук е последния проект на наредбата за храненето в ДГ и у-ще! Всеки може да напише предложенията си!!!

Ален мак, детски шишета за течности от неръждаема стомана има в Бухала. На много мета има алуминиеви, но те не са за препоръчване.
За ставията аз имам едно на ум - не ползваме вкъщи. Знам, примерно, че намалява лактацията; вероятно и по други начини действа, а не ми се правят опити с дете.
Виж целия пост
# 599
Мег, благодаря ти, ама кой е тоя "Бухал"?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия