Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Каква може да бъде причината за повторната поява на анаеробни бактерии?
Какви са препоръчителните и алтернативни лечения за анаеробни бактериални инфекции?
Какво е бактериална вагиноза?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Каква може да бъде причината за повторната поява на анаеробни бактерии?
Повторната поява на анаеробни бактерии може да се дължи на различни фактори, като намалена имунна защита, хормонални колебания, честа смяна на сексуални партньори, употреба на антибиотици, кортикостероиди, антивирусни средства и други външни и вътрешни фактори. Тези фактори могат да нарушат вагиналната микрофлора, което води до симптоми на бактериална вагиноза.
-
Какви са препоръчителните и алтернативни лечения за анаеробни бактериални инфекции?
Лечението на анаеробни бактериални инфекции включва прилагане на антибактериални средства, имуномодулатори, хормони, локални анестетици, противоалергични средства и използване на препарати, съдържащи „живи“ бактерии за възстановяване на нормалната микрофлора. Важно е медикаментното и възстановителното лечение да се прилага едновременно и никога поотделно. Някои хора използват алтернативни лечения за анаеробни бактериални инфекции, като например използване на калциев перманганат за промивки и жабурканe. Този метод се счита за ефективен и сравнително безопасен, но е важно да не се прекалява с употребата му, за да не се наруши балансът на полезните бактерии във влагалището.
-
Какво е бактериална вагиноза?
Бактериалната вагиноза е дисбаланс във влагалищната микрофлора, характеризиращ се с намаляване на лактобацилите, отговорни за защитата на влагалището. Това състояние може да бъде предизвикано от различни фактори като хормонални колебания, употреба на антибиотици, кортикостероиди, антивирусни средства и антигъбични препарати, честа смяна на сексуални партньори и други външни и вътрешни фактори.

та след първата никакво подобрение, след втората леко подобрение, но от вси4ки тия лекарства лигавицата така се е раздразнила 4е 4уствам болки при уриниране и реших 4е спирам всякакво ле4ение, май в на4алото най-добре се 4уствах, а сега с ужас ходя до тоалетна защотот болииииии, някой ще каже 4е може да имам цистит, но не и стерилна урина пуснах, от ударното 6 месе4но ле4ение е. та сега като уж съм по-добре реших да тепам гадта с Лактажин.Започнах Лакражин изтраях 5 дена ле4ение и съм ужасена! Тези капсулки са толкова трудни за поставяне, 4е ти задират вси4ко по пътя си, сухи и лепкави едвам се слагат. Всяка сутрин изпитвам болка при уриниране и след 3 тата таблетка болката се премести в яйчниците. Отидох на изследвания, нищо ми няма и явно имам непоносимост към тези таблетки, спрях ги и ми е ок! Да не говориме, 4е никога не може да сте сигурни как са съхранявани и как са транспортирани, защото от една квартална апте4ка не ми ги дадоха от хладилник, а от рафта!!! Сега минах на Вагизан и от тях има дразнене, но не е 4ак като с лактажина... е това е моята нещастна историйка в която не знам кога ще има хепи енд, но съм от4аяна ве4е!
оттогава съм ходила при други лекари и нямам нищо ( да чукна дърво) .