Юнчета 2009 темите си тук споделят. Тема 113

  • 31 811
  • 740
# 255
1. Как реагирате, когато на детската площадка има по-големи деца, които крещят обидни думи? - не ми се е случвало до сега
2. Как реагирате, когато има деца, които се бият, удрят с пръчки по съоръженията за игра, късат листа и ги хвърлят навсякъде, пръскат с пясък и т.н. детски "простотийки"?-карам се Laughing
3. Как реагирате, когато има и болни деца- видимо с течащи нослета и кашлящи, оставяте ли детето да играе, въпреки тях и да си гради имунитет или си тръгвате?-гледам да я държа такти4но по настрани
4. Как реагирате, когато има "по-опитни" деца, които взимат играчките на вашето или го избутват?
-мача се да обясня без драми Peace
Виж целия пост
# 256
Хах, анкетка Simple Smile Ето и моите отговори:

1. Как реагирате, когато на детската площадка има по-големи деца, които крещят обидни думи? Не знам точно за какви думи става въпрос, но ако крещят помежду си, а Бобата ги гледа, оставям го да наблюдава и не реагирам - да трупа житейски опит. Може след това ако нещо е било особено впечатляващо да се опитам да обясня на Боби, че не е хубаво така. Никога не му казвам, нито за него, нито за други деца, че са лоши, защото това е много силна дума на този етап за тях, според мен, а и се опитвам да го уча да не лепи етикети. Всеки може да направи нещо лошо, но това не означава, че е лош. Само за баба Яга сме казали, че е лоша Simple Smile Да крещят на него ни се е случвало само веднъж и тогава татко му беше с нас и той реагира - отиде при другото дете и го попита дали майка му така му крещи вкъщи. Детето каза "не" и Жоро го попита тогава откъде се е научил така грубо да крещи... Детето доста се сви след разговора...
2. Как реагирате, когато има деца, които се бият, удрят с пръчки по съоръженията за игра, късат листа и ги хвърлят навсякъде, пръскат с пясък и т.н. детски "простотийки"? Ако други деца го правят, не реагирам. Не съм пъдар Simple Smile. Между другото, ако няма някое дете в този момент на съоръженията за игра, не ми се струва особено общественоопасно да ги удрят с пръчки - нямам против това, нито против хвърлянето на листа  Simple Smile. Отново, ако е много впечатлен Бобата, може на тръгване от детската площадка да обсъдим това, което е видял. Ако моето дете прави нещо, което е неприемливо, обяснявам му защо не е хубаво да се прави така.
3. Как реагирате, когато има и болни деца- видимо с течащи нослета и кашлящи, оставяте ли детето да играе, въпреки тях и да си гради имунитет или си тръгвате? Обикновено се премествам по-далеч.
4. Как реагирате, когато има "по-опитни" деца, които взимат играчките на вашето или го избутват? Опитвам се във възможно най-малка степен да се намесвам, т.е. ако не е ударило моето дете, или ако моето дете не се е разстроило твърде много, не реагирам въобще на това, че са му взели играчката, а само наблюдавам. В крайна сметка като тръгне на градина Бобата един ден няма да съм все до него... Ако видя, че детето системно преследва моето и взима всяко нещо от ръцете му или ако е агресивно, се намесвам - ако е по-голямо детето обикновено го питам защо е постъпило така, дали на него му харесва когато по-големи деца му взимат играчките или го удрят и прочие. Обикновено действа, детето се засрамва и връща играчката. Ако са на еднаква възраст и другото дете не разбира подобни аргументи още, се опитвам да разсея единия поне с нещо друго или да им помогна да се заиграят заедно.
Виж целия пост
# 257
1. Как реагирате, когато на детската площадка има по-големи деца, които крещят обидни думи? - Йоана се препарира и ги гледа така -  Shocked.Аз как да реагирам?Срещу тълпа подивели каки и батковци,какво бих могла да предприема  Rolling Eyes
2. Как реагирате, когато има деца, които се бият, удрят с пръчки по съоръженията за игра, късат листа и ги хвърлят навсякъде, пръскат с пясък и т.н. детски "простотийки"?- плаша се като си помисля,че моето дете ще ги върши същите магарии някой ден  Tired
3. Как реагирате, когато има и болни деца- видимо с течащи нослета и кашлящи, оставяте ли детето да играе, въпреки тях и да си гради имунитет или си тръгвате?- дискретно се изнизваме от огнището на заразата  Crossing Arms
4. Как реагирате, когато има "по-опитни" деца, които взимат играчките на вашето или го избутват?-ако е по-голямо дете,което може да ме разбере,се опитвам да го помоля да върне играчката,ако Йоана ревтуни за нея,но ако е "набор" се опитвам да я оставя сама да се справи със ситуацията,стига да не е драматична.Как ще оцелее в ясла или градина,ако свикне мама да води нейните битки  Naughty
Виж целия пост
# 258
1. Как реагирате, когато на детската площадка има по-големи деца, които крещят обидни думи? -
ами нашия ги гледа странно и мен, но като се замисля не ни се е случвало повече от 2 пъти.....

2. Как реагирате, когато има деца, които се бият, удрят с пръчки по съоръженията за игра, късат листа и ги хвърлят навсякъде, пръскат с пясък и т.н. детски "простотийки"?-
аз лично им казвам, че не е хубаво това което правят и че утре ще искат да ползват тези неща , а те ще са разрушени, надраскани и тн.т. именно от тях. Обикновенно чуваемостта и разбирането са много ниски или за малко. Това е, което ме говори съвеста да направя като видя подобно нещо да правят децата. Не се карам на никого - само им обяснявам..... Sad

3. Как реагирате, когато има и болни деца- видимо с течащи нослета и кашлящи, оставяте ли детето да играе, въпреки тях и да си гради имунитет или си тръгвате?-
дискретно си тръгваме
 
4. Как реагирате, когато има "по-опитни" деца, които взимат играчките на вашето или го избутват?-
ами седя и гледам непрекъснато, ако има нужда ще отида и ще обясня, че така не се прави на по-малките...Моя Криско засега удържа сам фронта, почти не ми се е случвало да се намесвам.
Онзи ден на пясъчника си копаеха с едно 5-6 годишно момченце. То правеше купчинка от пясък, моя нещо му я разваляше - какво му разбира главата.И момченцето се ядоса на Криско и го бутна бая силно, така че се претърколи назад - аз видях, че му няма нищо и не плаче....и си останах на мястото.Само ме погледна - в погледа му прочетох -"нещо,май сгафих и ме бутнаха" Confused
Виж целия пост
# 259
Добро утро!

Аз изпратих момчетата в парка, и уж ще чистя, ама се лепнах за форума, да наваксам  Laughing

По анкетата

1. Как реагирате, когато на детската площадка има по-големи деца, които крещят обидни думи? - Не съм чувала досега деца да крещят по площадките, нито пък знам псувните и обидните думи как са на шведски, Като цяло, съм забелязала, че родителите са много по-спокойни, от това, което съм наблюдавала по българските площадки и особено по морето, и мисля, че това се предава и на децата. Но тук проблемите са много по-малко, темперамента на хората е съвсем различен и това, според мен, обяснява различията. Децата са държат по-агресивно или натрапчиво, едва в тийнейджърска възраст. ПО площадките при  5/6/7-годишни деца не съм забелязала никаква агресия, или крясъци.

2. Как реагирате, когато има деца, които се бият, удрят с пръчки по съоръженията за игра, късат листа и ги хвърлят навсякъде, пръскат с пясък и т.н. детски "простотийки"?- Не съм забелязвала някаква фрапиращи случаи, които да ме впечатлят. Късат листа и ги разхвърлят, но по-скоро като изследователки експерименти, отколкото като "простотийка". Стефан също обича да къса жълтурчета, носи ги известно време, после ги забравя и започва да ги ръси, но не виждам да има нещо лошо в това.  

3. Как реагирате, когато има и болни деца- видимо с течащи нослета и кашлящи, оставяте ли детето да играе, въпреки тях и да си гради имунитет или си тръгвате?- Оставям го да си играе. Той също ходи на градина понякога, когато е леко настинал. Ако има енергия, не го спирам заради течащ нос. Затова и не се пазим от други деца, които са леко настинали.

4. Как реагирате, когато има "по-опитни" деца, които взимат играчките на вашето или го избутват?-Винаги съм на 1 крачка разстояние, и ако станат конфликти, се намесвам като разменяме играчки. Не мисля да го оставям сам да се оправя - все пак трябва да научи от някого как да се оправя. Пък и другите деца също научават, че играчките се разменят, а не се бутат, или дърпат. И пак - всъщност никога не е се е налаго да споря или да се карам директно с детето - винаги родителят е там също, така че и той/тя също се включват в обясненията.

А пък ние вчера бяхме на първата ни родителска среща Simple Smile. Всъщност, то се казва "разговор за развитието на детето" и е 1ч отделен само за Стефан - бяхме само ние, с татко му, и 1 от учителките.  Много съм доволна как се бяха подготвили старателно да ни разкажат как се развива детето по няколко точки - хранене, обличане, игра, реч, какво обича да прави (пеене, музика, танци)... Говорихме си също за ценностите, на какво ги възпитават в детската градина - че всички деца са равни, и всички са добре дошли, независимо на каква възраст са, каква националност или цвят на кожата. Затова и групите са смесени - в неговата група са от 1 до 3 год. и всички играят заедно, а в другата са от 3 до 6 г. Може би това е в основата да няма агресия между по-малки и по-големи. Има деца от различни националности, и според мен това е много хубаво и обогатяващо за децата. Поне 1/3 са двуезични (има и много смесени бракове тук), така че не сме единствени, включително 2 от учителките са двуезични, и знаят как да общуват с такива деца - произнасят всички думи на шведски високо и ясно, и се стараят да обогатяват шведския им речник, но ни окуражават да му говорим само на български вкъщи. Въобще, много съм доволна от отношението към Стефан и грижите, които полагат за него - не само физически, но и да го научат на много ценни неща, като се съобразяват изцяло с неговия бекграунд. Дано да продължи все така, и той все така да е доволен и щастлив в детската градина.

Ни също усилено се подготвяме за сватабата на сестра ми след 2 седмици - вече си купих рокля, която ми стои добре (по-голям номер си взех и кройка, в която да влизам, нищо че вече доста ми личи), и предстоят обувки, костюм за мъжа ми - въобще все приятни емоции Simple Smile

Приятен и слънчев уикенд от мен!
Виж целия пост
# 260
Племенницата ми е болна,ангина има според педито им.Кажете хитрост,с която майка й да успее да й даде лекарство?Малката го плюела.Пробвала да й го сложи в сок,пак не искала.Накрая малко насила станали нещата,но следващата доза пак така ли ще се даде?Ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем,да каже някой номер  Praynig!Иначе днес следобед по-бодро било лелиното момиче,даже имитираше майка си,докато говорехме по телефона:"Оле,Божеее..." Heart Eyes

snowwhite,на фона на една отчетна тема,в която майки се оплакваха,че в групите са по 35 деца,твоят пост ме кара благородно да ти завиждам!
Виж целия пост
# 261
Момичета благодаря за отговорите, бяха ми много полезни!

Деси, бързо оздравяване на племенницата. Не знам хитрости при даване на лекарства, моя спомен от детството беше, че насилствено ми ги даваха до определена възраст...

Снежи, хубаво изкарване на сватбата! Твоя отговор по анкетата ме накара да си спомня моментите, когато сме извън България с Пепи, винаги ми е по-спокойно и не изпадам в такива размисли относно влиянието на външната среда върху възпитанието. Едно голямо браво за родителската среща и за подхода в яслата!

Виж целия пост
# 262
1. Как реагирате, когато на детската площадка има по-големи деца, които крещят обидни думи? -
Явно не обръщам много внимание. Не си спомням да се е случвало деца, с които си играе Моника да крещят обидни думи. На останалите на площадката не обръщам внимание, Моника такова свободно време не ми оставя навън.
2. Как реагирате, когато има деца, които се бият, удрят с пръчки по съоръженията за игра, късат листа и ги хвърлят навсякъде, пръскат с пясък и т.н. детски "простотийки"?-Ако се бият с пръчки би трябвало да си имат родители, които да реагират. Ако късат листа, пръскат пясък едва ли би ми направило впечатление, не очаквам да стоят като наказани в парка  Grinning

3. Как реагирате, когато има и болни деца- видимо с течащи нослета и кашлящи, оставяте ли детето да играе, въпреки тях и да си гради имунитет или си тръгвате?- Преценявам ситуацията. Сополи  не винаги биха ме изгонили, много болни деца ако са на площадката-горките деца. Не се бутам между шамарите. Имунитет баш така не се гради. Дори съм чувала, че до 3г. децата боледуват напразно. Т.е. имунитет се гради след това.
 
4. Как реагирате, когато има "по-опитни" деца, които взимат играчките на вашето или го избутват? Такива проблеми нямам. Моника гони децата да си раздава играчките  Mr. Green
Виж целия пост
# 263
"Петре, леко, внимателно, не бутай детето" - това се чуваше на площадката от мен Sad кофти, ама този Петър си хареса едно детенце днес, малко грубичко го преследваше, и ми стана кофти.

Иначе яко раздавам правосъдие на разни по-големи деца дето се блъскат и например днес целеха с футболна топка градинката на най-малките. Въобще не ме интересува дали има родители там, който заплашва другите, ще му се карам.

Сополиви деца вече не ме дразнят. Преди много го преживявах. Вече ми е все тая. По-скоро моето често бива забърсвано от мен. Общо взето го изолирах от децата докато беше болен. Вече е топло и не мога да го спра от градинките.

Сега съм си наумила да оставям Петър сам да поиска или даде играчки. Привърженик съм да даваме нещата, особено когато ни дават нещо в замяна, да има равнопоставеност. Иначе, всеки да си решава.

Деси, ние гадните лекарства ги даваме първо със спринцовка. Постепенно свиква с вкуса и започва да ги пие с лъжичка, само и само да го оставим на мира.
Виж целия пост
# 264
Лекарствата преди в сокче, но той толкова много е пил, че свикна вече но след всяко лекарство казваме браво и така по-лесно се приемат
Виж целия пост
# 265
Славенааааааааааа, честит ти рожденик! Да е жив и здрав Боян, да расте силно и умно момче, и красиво като кака си Simple Smile Весел празник!   bouquet

Какво ли прави Ая с близнаците и малката наборка Емма? Някой поддържа ли връзка с нея?
Виж целия пост
# 266
Мерси, Грети!
Дам, и моя пикльо стана 2-годишен  Grinning!
Така щуря досега на партито, голям купон, ще кача във  ФБ после малко снимки.
Виж целия пост
# 267
Славена,да ти е живо и здраво порасналото момче!
Аз съм в чуденка за нашия рож.ден.Около нас има само 3 дечица с които Стефан израсна и бяхме на техните рож .дни.На приятелите децата са по-големи и няма да им е интересно.Да организирам ли празненство или да се съберем с роднините?
Деси, дано бързо се оправи малката.Не мога да дам съвет за лекарствата защото ,почти не сме пили.
Виж целия пост
# 268
Честит рожден ден на Боян  newsm59 Славена   bouquet
Виж целия пост
# 269
Честит Рожден Ден на порасналото момченце Боян на Славена  party023
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия