Старата подова мозайка - как се маха и дали?

  • 26 379
  • 48
# 30
Пина, бях забравила за този вариант   bouquet за подсещането

Разтурили сме цялата къща, имам купен паркет за детската стая, ама нещо размислихме с мъжа ми и сега се зачудихме каква настилка на сложим. Паркета ще го "пласираме" в друга стая.
Виж целия пост
# 31
Сложи си корк - естествена настилка е, тънко е и няма да ти вдигне нивото (до колкото схванах е 4мм дебелина), държи топло. Май не е вечно и не се поставя трудно - останах с впечатление, че основни изисквания са да е вечно и да се поставя трудно  Simple Smile

http://www.cork-bg.com/read.php?name=22&lang=bg


Поправям се, 10,5 и 12мм е дебелината на сглобяемите плоскости, Може би тези, които се лепят са по- тънки.

хихи, pina, излови ме! Grinning  За вечността - да, иска ми се да е вечно, класическо, стилно и стабилно (да си ходя с токчета отгоре  Mr. Green ) Относно трудността, май си падам мазохист, защото не се плаша от къртене на мозайки и не обичам половинчати и замазващи положението неща само и само да не се морим много а ла плочки върху плочки, тапети върху тапети, ламинат върху мозайка, балатум върху не знам си какво (самата дума балатум ме кара да настръхвам от ужас ooooh! ) и тем подобни за мен временни решения.

Коркът не е ли и той много мек за подова настилка? newsm78 Иначе стилово е добра идея и май ще ми се върже..Благодаря за идеята  Hug
Виж целия пост
# 32
Не съм виждала на живо корков под и не мога да дам мнение. Сетих се за него, защото го обмислях за стени. Четох в сайта и гледам, че има различни типове обработки, има с няколко ръце лак, има с други видове покрития, върху самия корк и ми се струва, че е предвидено и за по- сериозна устойчивост. Най- добре е да се види на живо и да се пита специалист или поне човек, който е ползвал.
Иначе, pokita , разбирам ти нагласата и аз съм била обвземана от такива настроения, относно естествените материали, класическия стил и изобщо да бягам далеч от всякакви 'глупости'. За съжаление това е доста луксозен подход и няма да имаме възможност. Тук бих те поправила, за вечността, защото точно естесвените материали са капризни, трудно се поддържат и не са вечни. Ако има нещо вечно, то по- скоро ще е някои неразграждащ се изкуственяк, от колкото паркет, който само се чуди да се надуе от влага ли, да го наяде дървояд ли, да мухляса ли, да се запали ли.................. Мрамора също не е кой знае колко устойчив материал, и той се пука, рони, попива замързявания, които си остават безвъзвратно в него...
Отделно, щом толкова се дразниш на ремонти от типа - тапет върху тапет и плочки върху плочки, не знам тогава защо си пуснала тази тема и защо го коментираме, след като ти си категорично против! Щом не се плашиш от къртене, викайте хората с техниката и да й виждат сметката на мозайката за един ден и да се приключва. Не е невъзможно, както стана ясно, няма да си първата, която го прави, какво те спира тогава?  Аз за себе си, освен, че не искам да се цапам и да си усложнявам живота, намирам мозайката за една много стабилна основа. Равна е, гладка е, така или иначе като дойдат после да ми правят циментова замазка, да не мислиш, че ще е по- естетсвена или по- лукзона... Мисля и, че мозайката много добре изолира влагата. Като знам как на старите бани държеше с десетки години и не протичаша води на съседите отдолу, също на тераси. Сега с модерните хидроизолации все някой е наводнен, все някой е мухлясал. Мозайката ми се струва, че е най- евтиното и просто, но и най- ефикасно средство.
Виж целия пост
# 33
Не е мек. Различни са тези за стена и под. В магазините имат мостри, по които клиентите си стъпват.
На мен мрамора ми е много студен и тежък....за някакви големи пространства с подово отопление става. На свекър ми стълбището е с мрамор, цели плочи на стъпалата, полиран. Мрамора много устойчив, ако е залепен хубаво. А ако е и добре полиран няма проблем с попиването. На стълбите са саксиите с цветя, една стара пералня с ръждясали крака вися доста време, но не е попил нищо.
За терасата не може да намери майстор да го постави (май рязането им е проблем, не знам точно)
Виж целия пост
# 34
(...) Щом не се плашиш от къртене, викайте хората с техниката и да й виждат сметката на мозайката за един ден и да се приключва. Не е невъзможно, както стана ясно, няма да си първата, която го прави, какво те спира тогава?  Аз за себе си, освен, че не искам да се цапам и да си усложнявам живота, намирам мозайката за една много стабилна основа. Равна е, гладка е, така или иначе като дойдат после да ми правят циментова замазка, да не мислиш, че ще е по- естетсвена или по- лукзона... Мисля и, че мозайката много добре изолира влагата. Като знам как на старите бани държеше с десетки години и не протичаша води на съседите отдолу, също на тераси. Сега с модерните хидроизолации все някой е наводнен, все някой е мухлясал. Мозайката ми се струва, че е най- евтиното и просто, но и най- ефикасно средство.

Ох, защото мъжът ми не иска да се кърти (все едно той ще кърти?! Rolling Eyes) Аз съм мазохист, но той иска да минем по най-малкото съпротивление  Confused Освен това съм абсолютно съгласна с теб относно изолационните качества на мозайката. Та в общи линии, проблемът ми е  хем сърби, хем боли  Crazy, а решение, което да ме устройва все още не намирам.

Тези декоративни бетони имат повече недостатъци според мен, така че и тях ги зачерквам:
- скъпи са;
- хлъзгави, когато са мокри;
- за съхнене им трябва доста време и
- най-важното и решаващо за мен е, че бетонът съдържа радионуклид и аз лично не бих инвестирала и един лев в облъчващ материал  Naughty
" Когато се оценява облъчването на населението от естествени радионуклиди, трябва да се отчита факта, че значителна част от времето си човек пребивава в сгради, където живее и работи. По принцип стените, подовете и покривите на сградите екранират (отслабват) външния гама-фон. От друга страна обаче строителните материали (тухли, бетон, гипс), от които са изградени сградите и жилищата, съдържат естествени радионуклиди с най-различни концентрации. Това води до облъчване на хората, пребиваващи в сградите. Гама-фонът вътре в сгради, изградени от тухли, бетон и гранит, като правило е по-висок от този в дървени постройки. Резултатите от проведените по света изследвания показват, че гама-фонът вътре в помещенията на сгради е средно с 20% по-висок отколкото на открито. Това зависи от количественото съдържание на естествени радионуклиди в използваните строителни материали и от локалния гама-фон на открито.(...)" Източник: http://www.bnsa.bas.bg/bg/useful/radiation-background
Виж целия пост
# 35
Не е мек. Различни са тези за стена и под. В магазините имат мостри, по които клиентите си стъпват.
На мен мрамора ми е много студен и тежък....за някакви големи пространства с подово отопление става. На свекър ми стълбището е с мрамор, цели плочи на стъпалата, полиран. Мрамора много устойчив, ако е залепен хубаво. А ако е и добре полиран няма проблем с попиването. На стълбите са саксиите с цветя, една стара пералня с ръждясали крака вися доста време, но не е попил нищо.
За терасата не може да намери майстор да го постави (май рязането им е проблем, не знам точно)

Ние в сегашното жилище сме със стар мрамор в коридора - лесно се почиства и не държи студено. Но и жилището си е топло. Това не е проблем и в новото жилище, но нямам нужната дълбочина, заради мозайката  #Cussing out
vesi1, майсторът, който ни прави банята е специалист в естествените облицовки с камъни. Препоръчала съм го в темата Бял списък на майстори по всякакви ремонти. Ако те интересува, ще ти дам координати на лични. 
Виж целия пост
# 36
Мозайката е идеална основа-ако е нивелирана де, ама стара мозайка няма как да е лоша.Коркът е вариант-има си високо устойчив,специално за под(е цената хапе)За стена е по евтино,но там се лепи много трудно.Същото се отнася и за обикновенния паркет-качествения е ......на м2.Дюшамето ако не е дъбово и сухо, също не е вариянт.А има и такива ламинати,които на м2 са около30-40 лв,но е по-евтино от класическия паркет.Гранитогреса с нормална дебелина е вариант(мозайката пак казвам е перфектна основа)Само да спомена че това го пиша от опит.Аз лично не съм фен на мрамора.А съм имала и донапалово покритие.
Виж целия пост
# 37
Ако мозайката е здрава няма смисъл да е къртите.При къртенето може да се изкърти и замазката отдолу и само ще си направите голяма хамалогия.
Виж целия пост
# 38
Ако мозайката е здрава няма смисъл да е къртите.При къртенето може да се изкърти и замазката отдолу и само ще си направите голяма хамалогия.
На някой места има повърхностни пукнатини. Но смисълът е, че не ми харесва като интериорна настилка, а е наравно с паркета в другите стаи. Вие какво решение бихте предложили предвид всичките ми (налудничави) изисквания Mr. Green?
Виж целия пост
# 39
Щом искате плочките да са наравно с паркета на стаите то тогава ще трябва да изкъртите мозайката.Тя е около 2см дебела.При къртене внимавайта.е за кабели в замазката.
Виж целия пост
# 40
Аз обаче не разбрах, ако оставя мозайката в банята и наредя отгоре плочки как ще повдигна нивото на сифона? Някой може ли да ми каже как е реализирал такъв вариант  Thinking
Виж целия пост
# 41
Продават декоративни решетки 10 на 10 см с ,които можете да си регулирате нивото на плочките.разстоянието между плочките и решетката подмазвате с теракол и няма никакъв проблем да ви тече.Ако имате време разгледайте линка ,който е в подписа ми там има доста такива решетки.А моят съвет е да си смените и тръбата на пода със сифона.
Виж целия пост
# 42
Значи доколкото ви разбирам да изкъртя мозайката поне около подовия сифон и тръбите и да си го надигна новия на нивото, което е необходимо?
Виж целия пост
# 43
С решетката си регулирате нивото.
Виж целия пост
# 44
Алтернатива на къртенето:
Използвахме старата мозайка в коридора (наложи се да изпилим 1-2 грапавини/издутини) и налепихме коркови плочки 3,2-4 мм са дебели.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия