МАЙските деца щастливи станаха на три години!

  • 68 009
  • 756
# 360
За много години, МАЙчета и МАЙки!!!  Hug  bouquet
Надявам се всички да имаме една интересна и пълна с вълнуващи неща година.
Виж целия пост
# 361
Не съм писала много отдавна, нещо и вкъщи не се застоявах много.Пожелавам ви

ЧЕСТИТА НОВА 2012 ГОДИНА!!! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ, ЩАСТЛИВИ, УСПЯВАЙТЕ ВЪВ ВСИЧКО И НЕКА ЗВУЧИ БЕЗКРАЕН И БЕЗГРИЖЕН ДЕТСКИ СМЯХ!!!

Виж целия пост
# 362
За много години момичета! Нека има повече поводи за радост и усмивки!
Мони, Ванко е страхотен!  Hug
Да похваля малко Криси, вече говори доста повече с изречения, по-разбираемо и по-осъзнато.Проявява доста мисъл и разум, но науми ли си нещо се почва едно тръшкане и едни истерии ако не му позволим.Доста ме тормози това и вече нямам сили да го успокоявам.Незнам как да постъпвам в такива ситуации.Довечера ще обсъждам проблема с психоложката.И малко да се оплача, навръх Нова година Криси ми стъпи на коляното и ми смаза и размести капачката.И това се случва на болното ми коляно и сега вече операцията ми е наложителна, но поради липса на финанси я отлагам и трябва да хода постоянно с една специална наколенка, а вкъщи с шина която хваща целия крак.
Прегръдки за вас и целувки на малчуганите  Hug
Виж целия пост
# 363
Честита Нова Година, мили мами и дечица!
Желая Ви много здраве - то е най-важно, много щастие, любов и разбирателство в семейството!
Дано през новата година тук се пишат само хубави неща! Макари  рядко да влизам и де чета, не съм Ви забравила и съм щастлива, когато чета за постиженията на малчуганите!
Както се казва: "НОВА ГОДИНА, НОВ КЪСМЕТ ЗА ВСИЧИК НИ!"
Целувам Ви и Ви прегръщам силно!
Виж целия пост
# 364
Момичета, кажете ми може ли едно дете да не иска да ходи на градина без да има причина? И то не просто да хленчи и да казва Не искам, а ми да се дере, реве, пиши и повтаря постоянно Не искам. В градината ме уверяват, че нищо не се е случило, но на мен не ми го побира главата как от ходещо с огромно желание дете сега не иска да стъпи в градината без да е станало нещо.Ще полудея от мисли, притеснения и въпроси какво се случи с детето ми.А всичко тръгна толкова добре Cry
Виж целия пост
# 365
Мамче, не знам какво да ти кажа. Няма как да разбереш дори да е станало нещо. Може би трябва да го спреш за известно време. Да отмине каквото и да е и да се пробвате пак... Много кофти  Sad
Виж целия пост
# 366
Може с него нищо да не се случило, а да се стреснал от случващото се на друго дете. Аз съм имала такъв проблем като дете и ме преместиха в друго училище. Не казвам, че и вие трябва да направите така, но ... знам ли, може би трябва да си почине няколко дни и да се успокои детето и чак тогава да се пробвате да разберете какво го тревожи и пак да опитате да го водите на градина.
Виж целия пост
# 367
Момичета, кажете ми може ли едно дете да не иска да ходи на градина без да има причина? И то не просто да хленчи и да казва Не искам, а ми да се дере, реве, пиши и повтаря постоянно Не искам. В градината ме уверяват, че нищо не се е случило, но на мен не ми го побира главата как от ходещо с огромно желание дете сега не иска да стъпи в градината без да е станало нещо.Ще полудея от мисли, притеснения и въпроси какво се случи с детето ми.А всичко тръгна толкова добре Cry

Да ти призная и при Преско е така, след като се върна от ваканцията. От понеделник всеки ден водим преговори. Днес, май беше кулминацията. Рев "това е лошо място(ДГ)", "не искам, не искам ходя","мама дойде вземе", "отивам да се возя на трамвай" и всичко това съпроводено с огромен инат и повтаряне нон стоп. Всеки опит успокоение беше посрещнат с още по- силен рев. Накараха ме да го гушна и кача.  Sad Такова чудо никога не е било.
Виж целия пост
# 368
Той преди празниците спретна як цирк и понеже не можахме нито госпожата, нито лелята, нито аз да го успокоим си го прибрах.От тогава до понеделник не беше ходил.В понеделник стана сутринта весел и с огромно желание отиде като постоянно повтаряше имената на децата и госпожите с голям ентусиазъм, а докато ходехме гледаше по-бързо да стигнем.Влезе си весел и нямаше никакви проблеми.И във вторник беше един рев още вкъщи, не ми дава да го облека.След едночасово уговаряне даде да го облека и да излезем, но като стигнахме пред входа на блока се запъна и до там.С това пусто коляно хич и не пробвах да го гушна и да отидем и си останахме вкъщи.Днес положението беше ужас.Баща му си взе отпуска и той го заведе след като буквално се борихме с него да го облечем.Лелята го е чула отвън, че реве и е слязла и както я е видял се гушнал, спрял да реве и се качили.Аз отидох също и говорихме с госпожата, тя каза че нищо сериозно не се случило за да го накара да се страхува да идва на градина.Изказаха предположение, че той иска да си е вкъщи, а другото е че с едно момченце постоянно си дърпали играчки и шамарите между двамата били нещо нормално.Но пък и двамата се търсели да сядат един до друг и да играят.Предполагаме, че Криси може да е приел тези дрязги по-сериозно и това да го плаши.Иначе казват, че е много любвеобилен, с другите деца няма спречквания, все повече той говорел разбираемо и се разбирал с тях и общо взето нямат проблеми с него.Според психоложката и ресурсната сега ако отстъпим и го спрем от градина, той ще разбере, че с тези ревове може да ни манипулира.Баща му и утре е отпуска заради него, а другата седмица ще го вдигаме по-рано и пак ще го води той, а в градината ще слиза лелята да го взима, защото той много си я обича.Май ми остава да се моля той да се усети, че няма да си седи вкъщи и полза от тези изпълнения няма.
Виж целия пост
# 369
Ох,като ви чета се досещам как и ние имахме една седмица с рев,не-искане да ходи на ДГ (тя ходи за 2  непълни дни само) и внезапното връщане към нормалното след това. newsm78
Виж целия пост
# 370
Момичета, кажете ми може ли едно дете да не иска да ходи на градина без да има причина? И то не просто да хленчи и да казва Не искам, а ми да се дере, реве, пиши и повтаря постоянно Не искам. В градината ме уверяват, че нищо не се е случило, но на мен не ми го побира главата как от ходещо с огромно желание дете сега не иска да стъпи в градината без да е станало нещо.Ще полудея от мисли, притеснения и въпроси какво се случи с детето ми.А всичко тръгна толкова добре Cry
И при нас се получи подобно нещо. Оказа се, че едната учителка е удряла няколко деца. Родителите разбрахме за това от лелката (на мен ми е много близка). Разследваха случая. Пуснахме жалба до директора и до кмета. Уволниха я. Сега имаме две прекрасни госпожи. Детето ходи с огромно желание. Така че според мен има нещо, дори да не е лично срещу него, но да е видял реакция към друго дете. Не знам, питай постоянно.
Виж целия пост
# 371
И Ивка откакто тръгна на 9-ти, не ходи с ентусиазъм, все се пазари да я взема първа, но за сега не сме правили циркове. Явно на децата им е най-хубаво в къщи при мама или баба  Grinning!
Виж целия пост
# 372
Почерпете се за здравето на мъжа ми! Днес е именник!


Ние тепърва ще се сблъскаме с градинските приключения. Да видим как ще се развият нещата. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 373
Честит празник! Да ти е жив и здрав, много да те слуша!
 Нашата одисея продължава. А както се качи в групата спират всякакви ревове и е най-послушното дете. Що ги прави тез работи незнам.
Виж целия пост
# 374
Нощни очи, да ти е жива и здрава половинката Simple Smile

Мамче, моя също от време на време реве, но само след продължително стоене у дома. Като влезе в групата всичко е ок.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия