Веганството - да споделим опит (6)

  • 42 307
  • 746
# 165
Ето:
...ето за катмите (първата):
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/katmi
Аз слагам и 1 с.л. олио в сместта, да не ми лепи  Wink Стават и със суха мая около 1 с.л. за 1/2 кг брашно, разбъркана също предварително със захар, топла вода и брашно.
...
Виж целия пост
# 166
Soleil*, живеем в Борово и ходим в най-близкия ни, буквално под нас е, а в студено време това е голямо удобство - http://www.pluvenclubsprint.com/index.php?option=com_content& … mid=5&lang=bg. А с две деца и още куп допълнителни дисциплини и занимания, гледам да опростявам нещата.. Малко по-скъпо е от басейните Спартак, Спортната палата, клиниката на Мазнейкова (че ги проучвах и тях), но пък си има своите предимства, спокойно е, групите не са големи (често дъщеря ми е била и сама), допускат се и родители от време на време (макар че официално е забранено), организират състезания, часовете са си дълги 1 астрономически, че и често повече (а на някои места са 45 мин.). Два пъти седмично ходи дъщеря ми и вече плува добре.. сега сме във ваканция вече де.. Треньорите са много добри, ние сме при една какичка, че Юлиана така пожела, но батковците са много добри също! Питай по-конкретно нещо, ако те интересува, но огледай в близост до вас дали има подобни басейни, зависи в кой квартал си.. Друг при нас е и JK комплекс - http://nautilus-bg.com/, наши познати са доволни също.

Извинете, трябваше на лични май..
Виж целия пост
# 167
Този чимен ме разби, за какво го били използвали хората....
За басейните никакви лични Simple Smile
Сиси, вашият басейн е с двойни  и повече даже цени. Но напълно си отговарят на цената. Преди да напишеш поста си, щях него да препоръчам като най-качествено обучение (ние не сме пробвали, но точно там ще ходим, след много проучване). В Спратак би било загубено време. Не говоря за бебешкото басейнче.

Обобщавам - в София НЯМА БАСЕЙН БЕЗ ХЛОР. Само един басейн е с друга пречиствателна система, но и в него слагат малко химикали. Но той пък е недостъпен, защото е дипломатически, с членска карта с безумна цена на година.
В Добрич има басейн с акитвен кислород, приятелче се научи там да плува, въпреки че е малък (в хотел е май)
От минералните басейни единственият в цяла България без грам химия
е този в Огняново, в соц-хотела (по неофициална информация). Поради огромния дебит постоянно се пълни, а всеки понеделник го изпразват, измиват и пак пълнят. Въпреки високата температура на водата има треньор и тренират деца. През лятото функционира външния басейн, вътрешния го затварят.

Ако някой има друга информация, моля да я пусне тук! Миналото лято пусках тема за басейн без хлор, обаче такъв не се намери Sad  Обаче Норчи намери надуваеми басейнчета и, пояси и т.н без фталати Simple Smile в другата ми тема  Embarassed

Виж целия пост
# 168
Попаднах на тази статия за онзи бацил: http://www.naturalnews.com/032622_ecoli_bioengineering.html, обаче е на английски.
С две думи всичко е добре планирано и създадено с цел.
Храните като бойно оръжие навлизат в нашия живот, дали заради интереса на определени хора или за контролиране на популацията, но е факт.
Виж целия пост
# 169
Направих ги. Станаха супер вкусни бисквитки:

бисквитки с грис:
100 гр. грис
100 мл. ядково мляко
100 гр. кафява захар
80 гр. размекнато кокосово масло /сложих сусамово, оказа се, че в момента нямам кокосово  Simple Smile/
100 гр. пълнозърнесто брашно
1 щипка морска сол
ванилия /аз сложих и малко канела/

Сипва се грисът в млякото и се оставя за 30 минути да се размекне.
Разбиват се маслото, захарта, солта и ванилията.
Добавя се при маслената смес брашното и гриса заедно с млякото.
Пекат се в предварително загрята фурна на 175 градуса за 10-12 минути върху хартия за печене. Готови са, когато ръбчетата им са леко кафяви. Преди да изстинат са доста меки, но след това се стягат.
Виж целия пост
# 170
Cantariny ,
плашеща  статия.
Благодаря ти, довечера ще я чета подробно, че сега нямам време.
Това , което по диагонал видях е страшно. Конспиративно, тъжно.....
*Бенджи* ,
Браво!
какво беше ядковото мляко?
 
Виж целия пост
# 171
От кашу...такова имах в момента приготвено в хладилника.  Wink
Виж целия пост
# 172
Сиси, благодаря много за отговора!

Търся си ник
, ти за закритите басейни ли говориш или по принцип? Някой открит за плажуване намерила ли си подходящ?
Аз много не се надявам да намеря без хлор. Но поне да не сменят водата веднъж годишно Shocked и да не хванем някой стомашно-чревен.

Прочетох сега линка на М_ник за чернодробното прочистване и се зарибих да пробвам. Само сок от грейпфрут дано се намира още.
Аз четох за друго на Олег Ламикинчернодробно прочистване, което е по- трудно, но ще го напиша:

Не се прави при камъни в жлъчката или първо се проверява с УЗ имате ли.

Първият ден вечерта червата се прочистват.
Вторият ден не се яде. Пие се само много топла минерална вода-5 бутилки от 0.5л.Върху черния се поставя грейка и се ходи с нея от обяд до 21х и се продължава да се пие водата.
Трети ден сутринта  клизма.
Ото този ден нататъкв  продължение на десет дни вземате сорбент за извеждане на токсините от тялото. Спазва се диета без алкохол, мазно, пържено, люто 1 месец.

Някой знае ли  повече какви са тези сорбенти? В книгата пише активен въглен или ориз. Те извеждат слузта от тялото и помагат при метеоризъм. Аз мислех, че оризът запича.


Искам да похваля купеното овесено и оризово мляко на Алнатура. За пръв път купих и имат божествен вкус. Утре може да метна бисквитките на Бенджи  Grinning
Да ви се оплача нещо съм изпаднала в в безидеен готварски период. И сладко така ми се яде, а толкова време отнема домашно правеното...



За статията силно се надявам да е измислица, въпреки че все повече намирисва на нарочно направено. Обикновено Щатите са спецове по такива конспирации.

Виж целия пост
# 173
ПОСЛЕДОВАТЕЛНОТО ХРАНЕНЕ: една нова система
Виж целия пост
# 174
Soleil*, ето тези многозърнести блокчета стават много бързо и са много вкусни, можеш да импровизираш с ядките. Аз заменям меда с петмез от фурми и пак става чудничко. Намислила съм да я изпробвам и с парченца натурален шоколад.
Бенджи, бисквитите и аз ще ги пробвам!
И мен ме е нападнал сладък глад  Thinking , не знам от недоспиването ли е, депресийка ли ме удря... Confused

Правих кюфтета с тиквички и овесени ядки. Настъргах 4 средно големи тиквички - 2 на ситното ренде, 2 на едро, изцеденият сок загрях леко на котлона и с него залях овесените ядки, зелени подправки каквито имах - копър, магданоз, босилек, зехтин и сол на вкус.
Виж целия пост
# 175
Soleil*, ето тези многозърнести блокчета стават много бързо и са много вкусни, можеш да импровизираш с ядките. Аз заменям меда с петмез от фурми и пак става чудничко. Намислила съм да я изпробвам и с парченца натурален шоколад.

Аз ги правих тез, но ми се разпадаха..
Виж целия пост
# 176
Да не са били студени ядките?
Виж целия пост
# 177

Интересно, но бая дебели вегетариански очила трябваше да си сложа Simple Smile
Пратих го на познати склонни към експерименти, месоядни - да видим ще се потвърди ли Simple Smile
Виж целия пост
# 178
Да не са били студени ядките?
Не. Май трябва да се сложи в хладилник, а не пишеше такова нещо в рецептата  Thinking
Виж целия пост
# 179
Аз съм в кулинарен застой  Confused Въртя, суча, все някакви зелени толинно-обработени има на маста! Основно се въртя на броколи, пресен грах, тиквички, зелен (жълт) боб... А и откакто детето ходи на ДГ, храненето ни като цяло стана по-непълноценно. По-трудно ми е да правя менюотата, някак си през пръсти го правя... Надявам се да е само период!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия