МАШИНА ЗА ХЛЯБ -42 ТЕМА

  • 71 109
  • 745
# 240
Хляб по рецептата на Лабрекс,но му сложих едно яйце по инерция и нямах зехтин та сложих маргарин,брашното е пълнозърнесто и бяло плюс смеска за хляб:


Направо ме срази с размера на хлабя с пълнозърнесто брашно, моят винаги става един такъв като "Вита" хляб, а понякога и става тиклав и тежи направо за боклука
Aми то от 100% пълнозърнестто брашно това няма как да стане.Тук ползвах една чаша пълнозърнестто брашно и 2 лъжици концентриран микс от зърна и брашна за тъмен хляб(миналото лято си го купих от една мацка която предлагаше във темата)и останалото беше бяло брашно до 500гр докато стана общото количество брашно необходимо за хляба.
Виж целия пост
# 241
И моят е само от пълно-зърнесто брашно, зехтин,маково семе,риган,мащерка,4убрица,таблетка вит Ц,суха мая,сухо мляко на прах,кафява захар и сол ,но бухна и стана като показаният.
Дала съм снимка назад-първият ми хляб е с пекарната и доста се радвах ,4е стана като купешки:)
Виж целия пост
# 242
Ние купуваме 25 кг. чувал типово брашно от Метро, и повече от 2 години не сме купували хляб.
Не знам как да прикача снимка, иначе щеше да ви покажа какъв хляб правя.
Виж целия пост
# 243
Ми почнах аз едно царевично пълнозърнесто и аз не знам още какво тесто па ще го видя.

Да докладвам до тук:

- тесто (с настърган суров едър картоф, парено царевично тесто, мед, кимион и мащерка) нормална консистенция, леко лепкава - умишлено дадох превес на пълнозърнестото да видя какво ще излезе;
- втасване - много добро (само едно втасване направих) - понеже ги пекох в плоска тава а не във формени тави леко се разля;
- изпичане - много добро

За вкуса ще ви информирам допълнително, защото у нас хляба се чупи и яде едва след като изстине хубаво.
Виж целия пост
# 244
Ми почнах аз едно царевично пълнозърнесто и аз не знам още какво тесто па ще го видя.

Да докладвам до тук:

- тесто (с настърган суров едър картоф, парено царевично тесто, мед, кимион и мащерка) нормална консистенция, леко лепкава - умишлено дадох превес на пълнозърнестото да видя какво ще излезе;
- втасване - много добро (само едно втасване направих) - понеже ги пекох в плоска тава а не във формени тави леко се разля;
- изпичане - много добро

За вкуса ще ви информирам допълнително, защото у нас хляба се чупи и яде едва след като изстине хубаво.

ЕЕЕЕ много добре звучи   chef трябва да се опита, ама ще стане почивните дни
Виж целия пост
# 245
Chochito , каква ти е рецептата за хляба?
Виж целия пост
# 246
Днес ще правя хляб, някой да има някоя нова интересна идейка Hug
Виж целия пост
# 247
Хаджи, връщам се на отчет заради теб...Благодаря ти! Има и една подшушната идея вътре от Стоева.....

Какво има вътре - бяло брашно(не мога да смогна да си купя и други за мой страм), 2 сварени картофа, 2-3 с.л. сухо мляко, 2-3 с.л.твърд грис, подправки и карамелизиран лук(това ми е от Стоева) и чесън щях да сложа, ама много рано за него.....Направих и пърленки, и питка като фокача -

http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/DSC02726.jpg

http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/DSC02718.jpg

Рапорт даден, благодаря ви!
Виж целия пост
# 248
Да покажа и моя типов с малко трици и зародиш, бира, вода, мед, захар, сол, олио, мая... Ще видим как е на вкус. На вид ми харесва  Simple Smile.



Маме, много красива твойта пита!
Нека така да я покажа



Виж целия пост
# 249
Чудно хлебче.Много добре изглежда. Simple Smile
Виж целия пост
# 250
Тоя път мама Цоцолана да се чувства виновна. Ама ха - ще подскрекава тука мъжете да месят по никое време.  newsm62 smile3534

И така моля - царевично-пълнозърнести хлебчета с мед, картоф, кимион и мащерка.

   

Кликни върху снимките за да ги видиш в уголемен размер !

Божеее тоя вкус ме върна в детството, когато в пекарната у нашата махала правеха един типов хляб.

Обаче честно ви казвам от как въведох пареното тесто (тоя път царевицата уйде у врялата вода с царевичното нишисте де) хляба много ми харесва. Стои леко по плътен и много мек.

Този път дадох превес на пълнозърнестото брашно (бялото да е било паксимум 25 %) и въпреки всичко не стана гнетав, но пък страхотно плътен и насищащ. Картофа тоя път е суров ситно настърган на ренде (то направо си стана на пюре ама ...).

Между другото нямам претенции към румънското брашно.

Да покажа и моя типов с малко трици и зародиш, бира, вода, мед, захар, сол, олио, мая... Ще видим как е на вкус. На вид ми харесва  Simple Smile.
...

Да те питам ти си с тия машинки дето са с една перка и вертикален контейнер - нали ?
Каква консистенция се постига при теб като работиш с пълнозърнесто брашно ?
Виж целия пост
# 251
И моят е само от пълно-зърнесто брашно,
Браво, аз досега подобен резултат само от пълнозърнесто брашно не съм докарвала Thinking Пусни рецептата ако може,да пробваме.Аз хляб с подправки досега не съм правила,все се опасявам,че няма да го харесат домашните......
Виж целия пост
# 252
Да те питам ти си с тия машинки дето са с една перка и вертикален контейнер - нали ?
Каква консистенция се постига при теб като работиш с пълнозърнесто брашно ?

Контейнерът е с размери 19/14/15 см (последният размер е височината). Сигурно вертикален се води  newsm78. Последният хляб беше с типово брашно + овесени и пшенични трици + пшеничен зародиш - общо 612 г, от които триците и зародишът бяха само 12 г. Та на това количество брашно сипах 200 мл бира и 209 мл вода. (А като не бях сигурна в маята, сложих малко повече от чаена лъжичка и половина. И уж да го наглеждам, ама токът спря, после се наложи да излизам и по едно време само чувам сигнала за край.) Получава се, че течността е 67% от количеството на брашното. Но друг път съм правила и с 62-63% и става добре. Когато правя бял хляб с трици (ама те пак не са много), обикновено водата ми е 65%, но в книжките с рецепти водата варира в границите от 60 до 70% от брашното и при чисто бял хляб резултатът е все добър. Между другото, в рецептите няма разлика в консистенцията на тестото при бял и при пълнозърнест хляб.
Виж целия пост
# 253
Да те питам ти си с тия машинки дето са с една перка и вертикален контейнер - нали ?
Каква консистенция се постига при теб като работиш с пълнозърнесто брашно ?

... Между другото, в рецептите няма разлика в консистенцията на тестото при бял и при пълнозърнест хляб.

При мен пълнозърнестия ми е по плътен като го изпеча. Иначе тестото ми е по влажно и лепкаво.
Виж целия пост
# 254
Тестото не успявам да го гледам, защото машинката започва да меси или 25, или 60 минути след зареждане. Ориентирам се по готовия продукт и евентуално променям, ако реша, че има нужда. Веднъж триците бяха 30 г и се получи доста сбит хляб, но може те да не са ми виновни, а нещо друго в рецептата да не е било наред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия