Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Каква е целта на програмата „Сандвич“ при печене на хляб в хлебопекарната?
Как се приготвя ръженото брашно за хляб?
Каква е причината за използването на машини с 2 бъркалки за приготвяне на хляб?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Каква е целта на програмата „Сандвич“ при печене на хляб в хлебопекарната?
-
Как се приготвя ръженото брашно за хляб?
-
Каква е причината за използването на машини с 2 бъркалки за приготвяне на хляб?
-
Как да избера подходяща хлебопекарна машина?
-
Каква е рецептата за шоколадов кекс в хлебопекарна?
трябва да се опита, ама ще стане почивните дни
.


Пусни рецептата ако може,да пробваме.Аз хляб с подправки досега не съм правила,все се опасявам,че няма да го харесат домашните......
. Последният хляб беше с типово брашно + овесени и пшенични трици + пшеничен зародиш - общо 612 г, от които триците и зародишът бяха само 12 г. Та на това количество брашно сипах 200 мл бира и 209 мл вода. (А като не бях сигурна в маята, сложих малко повече от чаена лъжичка и половина. И уж да го наглеждам, ама токът спря, после се наложи да излизам и по едно време само чувам сигнала за край.) Получава се, че течността е 67% от количеството на брашното. Но друг път съм правила и с 62-63% и става добре. Когато правя бял хляб с трици (ама те пак не са много), обикновено водата ми е 65%, но в книжките с рецепти водата варира в границите от 60 до 70% от брашното и при чисто бял хляб резултатът е все добър. Между другото, в рецептите няма разлика в консистенцията на тестото при бял и при пълнозърнест хляб.