Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 51

  • 34 500
  • 718
# 465
biskit, аз не мога да разбера, искаш да ми кажеш, че нейният първи пост не е най-малкото арогантен?

Какво му е арогантното?  newsm78 Че казва мнението на мъжа си, който казал истината и не харесал Нихал!   Laughing

джоджо- наистина бяха трити постове-познай на кого?  newsm78 Ама пак не се спира.........  ooooh!

Виж целия пост
# 466
Според мен Хазал Кая е много сладко и хубаво момиче - тялото и е съразмерно и хармонично. Просто е нисичка и може би оттам идва впчатлението, че е "трътлеста"  ooooh! . Между другото, мъжът ми много я харесва, въпреки че по принцип харесва жени манекенски тип. Джобно гадже!  Wink А щом ще говорим за мненията на мъжете ни - моят не гледа сериала, само за 5 минути седна да му хвърли едно око и направо следното заключение (и друг път съм казвала): "А, тоя е готиният (за Бехлюл) - сигурно ги е.е всички наред!" За мен това е едно наистина вулгарно, но много точно заключение. А като разбра за ситуацията, каза само: "Башпатронът (т.е. Аднан) трябва да изгони всички навлеци, воглаве с тоз пройдоха (т.е. Бехлюл)!".  Peace
Извинявам се за грубостта - цитирах наистина точното мнение на мъжа ми.  Flutter
Виж целия пост
# 467
Преди малко беше отправена забележка.
Само аз ли се засрамих newsm78
Преди няколко страници пак ни посочиха показалка.
И тогава не разбрахте.
И какво мили момичета ще се случи накрая...ще затворят темата.Може би.
Темата е неприятна в такъв вид. И ако ще е такава е по - добре да я няма.  Peace Нито си струва четенето, нито писането. За да минат двама модератори през нея  и то за два дни  ooooh!
За да не спамя...снощният епизод не ми допадна играта на Берен. Някак изкуствено плаче. Не зная защо така го виждам. Прави гримаса, пуска глас и изглежда изкуствено. Не мога да прочета мъка в лицето и. В много други ситуации е перфектна, но сега просто не го видях.
Момента Аднан Бехлюл ми хареса.
Аднан в кухнята също. Имаше нещо интересно когато говори с прислугата. И то беше между него и Дениз. Според мен той разчита повече на нея като домакиня на дома. Едно кимване към нея преди да започне разговора ме наведе на тази мисъл.
Нихал беше пак жизнерадостна. Щастлива е.
Пейкер клюкари. Явно ще сменя фронта.  Laughing И тя е дъщеря на мама. Бързо я духа вятъра в друга посока.
Нихат ми хареса. Решен и търсещ. Това е друга светлина  и ми допадна.

Ако си говорим за хубост: Аз лично и двете не намирам за красавици. Мъжа ми е фен на Кая. Смята, че е красива. Той винаги е харесвал жени с детинско излъчване  Laughing Laughing Сигурно за това ме е взел. Все още приличам на 20 годишно гадже  hahaha /ама си дръпнах реклама/
А аз съм фен на Елиф. Красота, грация, финес.
Виж целия пост
# 468
В крайна сметка всеки получава заслуженото .Най-голямата виновница Фирдевс , която разбирайки , че Бихтер ще признае всичко на Аднан бързешком си събира багажа и хуква при Четин разминавайки се с Бехлюл по стълбите,зарязва Бихтер , която не е на себе си. Но на погребението е смазана ,с изкривено лице приличайки на прекарала инсулт , и Четин , който я настанява в колата и лекичко се измъква, оставяйки я съвсем сама.Миссля, че Пейкер и Нихат са напуснали Истанбул и тя наистина е сама, това, от което най-много се страхуваше.
Четин  не изоставя Фифи.Тя сама с отказва,а Пейкер и и Нихат са в Истанбул.
Виж целия пост
# 469
Подкрепям мнението, че в такъв вид е доста неприятна темата. Не може всички да бъдат на едно мнение, но от тук присъстващите малцина са обективни, и независимо фенове на който и герой да са, не натрапват мнението си, а аргументирано го защитават   bouquet за тях.
В сношния епизод, май никои неодбеляза, състоянието на Бешир. И той целенасочено върви към самоунищойение(самоубийство) в името на своите чувства, страда по свои начин и се отказва от живота....Ами Нихал, докато получи това което иска, некараше ли (може и да не е било съзнателно) всички около нея да страдат заради нейните припадаци....
Виж целия пост
# 470
Ок, biskit, както кажеш. Peace
vesselaa, Бешир още повече не мога да го разбера.  newsm78 Да отиваш съзнателно към самоунищожение за мен не е нормално поведение.
Виж целия пост
# 471
Виж целия пост
# 472
Снежке, за мен нещата са идентични, независимо кого поразяват чувствата, мъж или жена, могат да го унищожат, когато се окаже неразбран и много самотен.
Виж целия пост
# 473
Изгледах серията отново. Следях всяко действие на всеки.Моето виждане е:
 Бех наистина дава всичко от себе си да продължи напред. Отбягва срещите с Бих. Показателно беше как я отряза да идат заедно за вино. Ако беше преди,щеше да използва момента с нетърпение. Не мога да обвинявам толкова Бех-да,безспорно постъпи долно,но пък и много други мъже са постъпвали така като него.Не мога да го съдя жестоко-имало страст,правили каквото правили и дотук. Той избира друг живот. Беше насила,вече му харесва според мен.
 Бих-видях бокла в очите и. В болницата,преди абортът. Едно желано от нея бебе няма да се роди.Един желан от нея мъж живее в обятията на друга.Нямаше избор,или по-скоро имаше и взе правилно решение за аборт.  Peace  Признанието и в краката на майка и беше от безсилие,отчаяност. Но защо тя не се махне? Тя е сянка,вижда и се края. Мен лично вече ме дразни да я гледам с тръшкането по земята. Това и тиинейджърка не би го направила. Пак ще намери начин да се оттърве от мислите си за мъж. В повече ми идват сцените с нея,никакво адекватно поведение.
Них-заблудена или не,тя е в правото си да иска от годеника си секс,ласки и мигове заедно.Тя е щастлива.Бех удържа на обещанието пред Бешир.Бех пое отговорност тогава,когато Беш беше в болница,отиде там,говори с него,за да защити и двамата и да се покрие истината.
Колко са наранени слугите-да се поставим на тяхно място-цял живот сме служили на даден господар,животът ни е минал под покрива му.Идва някаква нахакана млада жена и се държи така с нас,но не заради грешките ни,а заради любовните си истерии.Е,гадно е.Вижда се болката и огорчението им.
Сцената между майка и дъщеря- защитниците на Бих все питат видяхте ли това,чухте ли онова.Та,да питам и аз-Бих каза,че се обичаТ пред очите и. Тя е видяла нещо,което някои тук не са ли? Аз не казвам,че има любов между Б и Н,не защитавам никой,не участвам в отбори.Гледам обективно и видях и чух какво каза Бих.Вече е на ръба на отчаянието,готова е да разкрие всичко,но не е ли наясно,че той пак няма да е с нея??? Извинете ме,но за мен нормален човек не би се държал така.
Стана дълго.Извинете за което.Просто опитах да предам своята гледна точка и да изкажа мнение-това,което аз виждам и мисля   bouquet
Виж целия пост
# 474
и пак да кажа,самоубийството на Бих е сега. Изстрелът е само края на самоубийството и. Един истински обичащ човек,не би постъпил така.Любовта е чиста,невинна.Но овек като се озлоби не знае какво прави. Бешир обича-той иска щастието на жената,която обича.Това е любов.Иска очите и да светят.Бих не иска любимият и да е щастлив.Иска да е с нея-чиста проба егоизъм. Това ли е любов? Мерси някой да ме "обича" така   Tired
Виж целия пост
# 475
Привет! Действително Бихтер осъзнава, че бавно и мъчително се самоубива, наблюдавайки щастието на Бехлюл и Нихал. Въпреки всичко ми е жал за нея. Ако имаше истински близък човек до себе си, който да й помогне в този момент и да я убеди, че най-доброто за нея е да напусне къщата, вероятно нямаше да се самоубие. Тя няма сили сама да се справи с проблема си.
  Всеки човек е егоист повече или по-малко. Ако не обичаш себе си, как може да обичаш някой друг? И Бешир и Бихтер обичат и не могат да си представят живота си без любимия. Затова и двамата стигат до фатален край, макар и по различен начин.Бешир се бил жертвал, за да е щастлива Нихал? Ако искаше Нихал да е щастлива с Бехлюл, нямаше да каже истината на Аднан. Но той все пак я каза и така способства за разделянето им. А Бихтер, в отчаянието си, помоли майка си да ги раздели. В крайна сметка и двамата искат Нихал и Бехлюл да се разделят. Всеки действа по своя си начин. Бешир, защото накрая решава, че Нихал няма да бъде щастлива с Бехлюл, а Бихтер - защото иска Бехлюл за себе си. Може би си мисли,че ако се раздели с Нихал, той може да се върне при нея.
Виж целия пост
# 476
Ами да,съгласна съм донякъде. Но Аднан отиде при Бешир сигурен в това,което се смяташе за грозна клевета. Той вече знаеше истината. Бешир и който и да е едва ли би отишъл на оня свят лъжайки преди смъртта си.  Просто истината излезе наяве.
Е,всеки вижда нещата по свой начин. За това ще изчакам края на серияла,да видя какво ще стане в хубав превод Simple Smile
Виж целия пост
# 477
Ще започна отзад напрд. На мен пък във финалната сцена Фирдевс и  Бихтер ми приличаха на майка и дъщеря от ренесансова картина. И докато в първата част на серията (оригиналната) Бих иска този брак да не се състои, защото тя носи детето на Бех, сега мотивът и е отмъщение...  Ако преди е имала дори малка надежда, след случката във винарната, тя си  даде сметка, че всичко е изгубила. Бех мисли за Нихал, предпочете Нихал, а тя остана захвърлена в тъмния ъгъл. Затова и вечерта , когато бодуваше на канапето, тя си спомняше всички хубави мигове м/у тях, но като финал звучаха ироничните и укорителни думи на Бех “ти си достойна дъщеря на Фирдевс”. Всичко това я накара да вземе решението за аборта... (Тук ще отворя една скоба – независимо от решението му за промяна и всички думи, които Бех наговори на Бих, за да я отдалечи, той все още може да прояви загриженост и много добре “прочете” на лицето и каво се е случило, и че тя наистина е била бременна.) Сега тя (Бихтер) е опустошена , изгубила е всичко – любимия, детето, губи сили и достойнство, иска възмездие и се срива в нозете на Фирдевс, на майка си която мрази, но която моли за помощ, защото: “УМИРАМ, разбери! Двамата се обичат пред очите ми, а аз умирам бавно и мъчително, като ги гледам толкова щастливи, мамо! Мамо, умирам, ПОМОГНИ МИ!”  Да-а, едва ли тази сцена е оставила много безпристрастни зрители, независимо от симпатиите или антипатиите, които изпитват. Много силен финал, много добра игра на Берен ...
Виж целия пост
# 478
Бих не иска любимият и да е щастлив.Иска да е с нея-чиста проба егоизъм. Това ли е любов? Мерси някой да ме "обича" така   Tired


Иска да е щастлив , но не с друга.......  Peace Колко ли от нас са достигнали това възвишено ниво- да наблюдаваме щастието на любимия ни човек с друга, да не ни боли и да сме доволни? Само натури като Бешир и Мадмоазел могат да си го причинят.  Rolling Eyes  Защото това си е чиста проба мазохизъм-да таиш такива бушуващи чувства години наред.......
Бихтер е егоистка, да-също като майка си.Но определено не мисли само за себе си-колко пъти лъга заради Бех, за да го измъкне от неудобни въпроси, ситуации.За да получи той най-доброто от всички-облагите от чичо, страстта от леля и пречистването от братовчедката........  Crossing Arms
И всички да го прикриват-Мадмоазел, Бешир, Бихтер-все едно ще им "снася златни яйца"........  Mr. Green
Виж целия пост
# 479
Бих не иска любимият и да е щастлив.Иска да е с нея-чиста проба егоизъм. Това ли е любов? Мерси някой да ме "обича" така   Tired


Иска да е щастлив , но не с друга.......  Peace Колко ли от нас са достигнали това възвишено ниво- да наблюдаваме щастието на любимия ни човек с друга, да не ни боли и да сме доволни? Само натури като Бешир и Мадмоазел могат да си го причинят.  Rolling Eyes  Защото това си е чиста проба мазохизъм-да таиш такива бушуващи чувства години наред.......
Бихтер е егоистка, да-също като майка си.Но определено не мисли само за себе си-колко пъти лъга заради Бех, за да го измъкне от неудобни въпроси, ситуации.За да получи той най-доброто от всички-облагите от чичо, страстта от леля и пречистването от братовчедката........  Crossing Arms
И всички да го прикриват-Мадмоазел, Бешир, Бихтер-все едно ще им "снася златни яйца"........  Mr. Green


Бехлюл може да е щастлив ,само ако има свободата да избира.
Другото не е любов
Боли ,когато някой желае друг ,а не нас ,но това не означава ,
че ТРЯБВА ДА ВРЕДИМ на щастието му
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия