Ето това май до сега не сме го обсъждали. Беше ми интересно да прочета мненията ви. Аз също съм от принципно невярващите в суеверия, баене и куршуми. В семейството ми помня само един случай, в който майка ми си ля куршум, беше след тежко боледуване и спешна операция....ох, като се сетя колко малка бях тогава, не осъзнавах какво се случва, но пък помня много ясно някои мигове...
На съпруга ми баба му бае, 2-3 пъти е баела на Крисито, не видях ефект, просто детето го тормозеха много зъбите. Но пък и аз си казах, че няма да й навреди да не влизам в пререкания с родата за глупости. Даже и мен навиха един път да ми баят, след раждането /незнам дали помните, че се разболях и известно време имах разни страни проблеми/. Също не видях ефект, но пък съм чувала, че за да помогне трябвало да вярваш, което потвърждава тезата за психиката. Бабата ми е разказвала, че са й умирали деца от уроки /не съм сигурна дали нейни или на майка й/. Разказвала ми е, че имало някакво детенце там от село, което не се хранело и след като му баела се оправило, друго било нервно и плачело и т.н. На мъжа ми братовчедка му пък, редовно си ходи да й бае, кога профилактично, кога я заболи главата. Специално за това идва на село и даже е имало случаи, в които не пита как е баба й, има ли нужда от нещо, помощ, добре ли е. Това вече ми бие на мания. Другата стара баба е същата, съответно и мъжа ми е суеверен, но не чак като родата му. Преди няколко месеца като катастрофира на околовръснато ходи да си лее куршум.
Имало е страхотна срещичка на бургаския плаж, благородни ви завиждам. За съжаление чак сега видях, че се организирало, не че щяхме да дойдем /точно петък съм на работа от 6 сутринта до 9 вечерта/. Не съм ходила в морската градина, чух, че станала много хубава. А на бургаският плаж не съм ходила от ранни ученически години, не го и харесвам де. За съжаление лятото нямаме никакво време, всички работим от тъмно до тъмно и за сън време нямаме особено. Все пак успяхме да закараме два укенда Криси на плаж, беше много послушна. В морето я е страх да влиза, седеше си предимно в басейнчето и ходише да носи пясък от водата в морето
Обаче ние предпочитаме да ходим да "радиационият" плаж Вромос до Черноморец. Много ни е добре, сравнително спокоен плаж /макар, че последните години става все по-пълен/, залива е винаги тих и най-важното много плитък, вървиш около 20-30 метра за да ти стигне до кръста водата, подходящ е за малки деца и хората са предимно такива. Иска ми се да отидем някой ден надолу към Царево, Ахтопол, Нестинарка, Арапя и т.н. Наблизко ни е, а и там наистина има какво да се види, на места чудесно е съчетан плаж с гора, има много приказни местенца и райски кътчета все още. До нас вече нищо не остана, Созопол е обезобразен, никога няма да бъде това, което беше, няма вече ни райски залив, ни диви плажове, ни нищо. Последната простотия, която прочетох беше, че ивицата между Черноморец и Созопол /тоест, къмпинг Градина и Златна рибка/ щяла да бъде новият Слънчев бряг.... болно ми е момичета, това са двата ми любими плажа, токова красиви, толкова спомени, не мога да си представя, че ще ги бетонират.
И друг път съм ви досаждала на тази тема, но съм си морско чадо, обичам спокойствието, мразя лудницата, знам какво беше, то вече няма човек къде да хвърли въдицата си да лови риба, и рибата я няма вече. И сезон няма вече, поне не се усеща така както преди години, хората са много пръснати и навсякъде. Няма безлюдни и спокойни плажове вече, ни един не остана. 
.Да точно така е ,щом съм решила това е правилното за мен .Знам ,че нищо не си казала с лоши чувства И НЕ ТИ СЕ СЪРДЯ както и на другите и т.н.Но аз просто споделих,защото питахте,а не търсих мнение.Това е темата е приключена.
Хората сме такива безумци....
Съвпадение или не, винаги като го прекъснем и се разболява.