ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 503
  • 741
# 450
Момичета,  моля коментирайте новите ми хормонални резултати и по-специално за инхибина и АМХ, защото от всичко, което изчетох не можах да разбера особено за АМХ с тези референтни стойности какво точно значи, явно не е много зле щом е висок, ама....

LH   9.42 mlU/ml   Ж(фолик.1,5-12,6, лутеална-1,00-11,4: менопауза-7,7-58,5), М(1,7-8,6)
FSH   11.57 mlU/ml   Ж(фолик.:3,5- 12;5 лутеална:1,7 - 7,7; менопауза:25,8 -134,8), М(1,5 - 12)
Estradiol   78 pg/ml   Ж(фолик.: 12.5 - 166; лутеална: 43.8 - 211 менопауза-:<5-54.7); М(7.63 - 42.6)
INHIBIN B   95.2 ng/l   > 45
AMH /MIS /Анти - Мюлеров хормон/   3.3 ng/ml   0.9 - 1.7

Правих  ги отново по своя инициатива във връзка с високия ми ФСХ, преди ви бях споделила за моя проблем. И се реших да ходя на нов лекар, но чак до другата седмица и до тогава ще пощурея. Надявах се като видя резултатите да имам малко яснота, но нещо не се получи. Забелязвам, че и естрадиола ми се е повишил предишния месец беше по-добре от предните изследвания, но сега е по-зле. Не знам до колко това са му нормални стойности, но май не са от най-хубавите. ФСХ ми се е понижил, но пък ЛХ е скочил, което е странно за пръв път се случва.
Виж целия пост
# 451
някой може ли да каже дали са ми добри резултатите :
Testosteron   - 1.51 при реф.ст. 0,35 - 3,33 nmol/l,
4 - андростендион - 2.77 при реф. 0,57 - 2,63 ng/ml,
17 - ОН - прогестерон   - 0.75    при реф.ст.Жени: фоликулярна фаза 0,2 - 1,2 ng/ml Жени: Лутеална фаза 1,0 - 4,5 ng/ml ,
DHEA-S   3.666 при реф.ст.Жени /19 - 48г./ - 0,1 - 3,33 micromg/ml
направих ги на 3-ти ден от мц, благодаря предварително
андрост. е висок, ДХАЕС също. Изследвала ли си полови хормони, имаш ли проблеми с МЦ, окосмяване, наднормено тегло?
имам прекалено окосмяване и килограми в повече, след 2 дена ми е прегледа при ендокринолог
Виж целия пост
# 452
denis_d, благодаря за отговора, а какво е Е2? Все пак, четох кофти неща за съотношение, различно от 1-ца.. Confused Чудя се защо не ме изчака няколко цикъла тази ендокриноложка тогава ми още на 1-вия ме прати за изследвания, ми колко пари дадох, нея кво я интересува..
Виж целия пост
# 453
denis_d, благодаря за отговора. Аз бях на фоликулометрия - имах овулация предишната събота.  Ендокриноложката ми каза по-добре да не пия л-карнитин /попитах я, тъй като пиех/. Пия и фолиева киселина, също и мултивитамини, съдържащи витамини от група Б, част от които е и инозитол/.

Трябва да се слуша лекаря, който ти провежда лечението Simple Smile


Каква е дозата на инозитола - четох някъде 2гр, но колко пъти на ден....?
Виж целия пост
# 454
Каква е дозата на инозитола - четох някъде 2гр, но колко пъти на ден....?
2х2 гр. + ФК
Зависи от преценката на лекаря - рядко го предписват само 1 х 2 гр.  дневно

Дозата е от Инофолика - където в 1 саше е 2гр., а на ден се пият по 2 сашета /при СПКЯ и ИР/
Виж целия пост
# 455
 newsm10
А  аспирин протект защо се пие, какво подпомага той? По време на цикъл пие ли се?
Виж целия пост
# 456
Denis, купих си прим ойл - масло от вечерна иглика - пише, че нормализира функцията на жлезите, мисиш ли, че е добра идея?
Виж целия пост
# 457
newsm10
А  аспирин протект защо се пие, какво подпомага той? По време на цикъл пие ли се?
За различни неща помага,но НЕ се пие  във всички случаи и НЕ се пие хей така превантивно Peace
Виж целия пост
# 458
Момичета, дайте съвет какви други хормони да пусна освен прогестерон , ТСХ и ФТ4 , пролактин поради кървене извън М newsm78? Правих и цитонамазка - 1 група е . Откриха ми хипотиреоидизъм и пия тироксин , както и нисък прогестерон. За него пия утрогестан , но вече 2 месеца го слагам вагинално и днес отново леко кървене. Иначе цикъла ми е точно на 28 дена с утрогестана.Вече не знам какво ми има и ще се побъркам.
Виж целия пост
# 459
Denis, купих си прим ойл - масло от вечерна иглика - пише, че нормализира функцията на жлезите, мисиш ли, че е добра идея?

Да, идеално Simple Smile
Подпомага МЦ и О.   
Виж целия пост
# 460
Момичета, дайте съвет какви други хормони да пусна освен прогестерон , ТСХ и ФТ4 , пролактин поради кървене извън М newsm78? Правих и цитонамазка - 1 група е . Откриха ми хипотиреоидизъм и пия тироксин , както и нисък прогестерон. За него пия утрогестан , но вече 2 месеца го слагам вагинално и днес отново леко кървене. Иначе цикъла ми е точно на 28 дена с утрогестана.Вече не знам какво ми има и ще се побъркам.

Направи ФМ /поне 2 поредни МЦ/ за да си сигурна, че всичко е наред с МЦ и О., защото кървене може да има при раничка, ЛУФ, киста,Дефект в ЛФ  и т.н.
 
Виж целия пост
# 461
Направи ФМ /поне 2 поредни МЦ/ за да си сигурна, че всичко е наред с МЦ и О., защото кървене може да има при раничка, ЛУФ, киста,Дефект в ЛФ  и т.н.
 
Благодаря Hug. Раничка не точно , но ектопия имам , която била хормонално обусловена. Лекарката каза , че не е точно раничка , а възпаление на шийката , но кървенето уж било от ниския прогестерон newsm78. Само се чудя тоя утрогестан защо не действа вече. Кисти нямам , освен да правя ФМ. 
Виж целия пост
# 462
denis_d, ти си съкровище  Hug Peace
Виж целия пост
# 463
Направи ФМ /поне 2 поредни МЦ/ за да си сигурна, че всичко е наред с МЦ и О., защото кървене може да има при раничка, ЛУФ, киста,Дефект в ЛФ  и т.н.
 
Благодаря Hug. Раничка не точно , но ектопия имам , която била хормонално обусловена. Лекарката каза , че не е точно раничка , а възпаление на шийката , но кървенето уж било от ниския прогестерон newsm78. Само се чудя тоя утрогестан защо не действа вече. Кисти нямам , освен да правя ФМ. 

Колко ти е прогестерона и кога е изследван /на кой ден от МЦ/?

Консултирай се и с друг лекар за тази Ектопия / може да има варианти да се  премахне/
Виж целия пост
# 464
Прогестерона ми беше 2.45 на 21 ден от цикъла. Ектопията решихме да не я пипаме преди раждане , макар , че лекарката ми каза аз да си преценя дали да я намаже със Солкожин. Била напълно безобидна, но все пак аз да съм си решала. Реших да забременявам и след това да я премахвам , но ако продължи и другия месец това кървене ще отида да мажа и нея и да видим после ще имам ли пак кървене. Вече ми писна от това кървене . Аз все си мисля , обаче , че то е на хормонална основа и няма общо с възпалението на шийката , защото се опитвам да забременея от 1 година и все не става.
П.С.Забравих да кажа , че имам леко придърпване в левия яйчник . Възможно ли е да се касае за овулация на 10-ти ден или по - скоро наближаваща такава? Теста за ову беше с две еднакви черти?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия