ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 503
  • 741
# 420
Здравейте,записвам се да ви следя ,защото и аз от следващия цикъл мисля да пусна едни хормони. Да видим от къде ще изскочи заека  Grinning
Виж целия пост
# 421
Denis, би ли коментирала
ТСХ - 4.72 /норма 0.4-4.0/
FT4 15.2 - ref. 10.2-24.2
TSH  4.72   -  0.4.-4.0
FSH   8.9    -  2.8-11.3
LH     5.3    -  1.1-11.6
PROLACTIN   283 -    40-530
TAT        10    -   7-35
MAT       20     -   3-40
От 2 седмици съм на еутирокс.


Имаш Хипофункция на ЩЖ,, но нямаш Хашимото , което е супер Simple Smile
ФСХ се е форсирал, или нещо друго пречеи на О. или е от ТСХ.
Ако пак е висок  с Еутирокса, може да има и друга причина.
Правла ли си др. изследвания? - тестостерон, андростендион,ДХЕА и 17 ОН прогестерон
Добре е да направиш и тест за ИР / Орален глюкозотолерантен тест (ОГТТ)/ - често хипофункцията на ЩЖ се съпровожда и от ИР.
Може да пиеш добавки /Омега 3, Инозитол+ФК, Л-Карнитин, NAC, и т.н./

Виж целия пост
# 422
vnd
 Добре ти е лигавицата, не се притеснявай. Тя ще расте и до самата О. - това са още 1-2 дни, както и след О. / малко по-бавно/
МЛ до 10-12мм е нормално, около 14 вече започва да е притеснително, а 16мм си е хиперплация
Виж целия пост
# 423
Здравейте,записвам се да ви следя ,защото и аз от следващия цикъл мисля да пусна едни хормони. Да видим от къде ще изскочи заека  Grinning
ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ
Прогестерон на 7 ден след доказана О./поне с тестове за О. + БТ/

Виж целия пост
# 424
Здравейте момичета  Hug

Новите ми резултати са: 
  TSH 0.545uU/l      -        0.27-4.20

Преди 45 дни резултата ми беше 2,5  ,  с хипофункция съм и приемам еутирокс , а сега нещата май са се променили , моля за вашето мнение относно резултатите ми
Виж целия пост
# 425
Niq_23   резултата е супер, но сега внимавай да не ти падне много ТСХ.
Каква доза ти изписаха? И пиши каква е коригираната доза
Виж целия пост
# 426
denis_d, благодаря за отговора. Аз бях на фоликулометрия - имах овулация предишната събота.  Ендокриноложката ми каза по-добре да не пия л-карнитин /попитах я, тъй като пиех/. Пия и фолиева киселина, също и мултивитамини, съдържащи витамини от група Б, част от които е и инозитол/.
Виж целия пост
# 427
vnd
 Добре ти е лигавицата, не се притеснявай. Тя ще расте и до самата О. - това са още 1-2 дни, както и след О. / малко по-бавно/
МЛ до 10-12мм е нормално, около 14 вече започва да е притеснително, а 16мм си е хиперплация

Много ти благодаря denis_d  Hug
Виж целия пост
# 428
denis_d, благодаря за отговора. Аз бях на фоликулометрия - имах овулация предишната събота.  Ендокриноложката ми каза по-добре да не пия л-карнитин /попитах я, тъй като пиех/. Пия и фолиева киселина, също и мултивитамини, съдържащи витамини от група Б, част от които е и инозитол/.

Трябва да се слуша лекаря, който ти провежда лечението Simple Smile

Виж целия пост
# 429
Денис, така е, но какви ли съмнения не изпълват човек.
Странното е, че цикълът ми е с еднаква продължителност, без отклонения. Спор3д графиката 2-те фази са ок. На прегледа миналата седмица бях с идеална лигавица и фоликул 22мм. На следващият ден, с положителен тест за овулация. Последва повишаване на Бт /макар  че меря орално и не е суп3р графиката/. И чакам да ми падне Тсх. Това е според  док. Но аз ровя и мисля.
Виж целия пост
# 430
Niq_23   резултата е супер, но сега внимавай да не ти падне много ТСХ.
Каква доза ти изписаха? И пиши каква е коригираната доза


В момента съм на доза 50 еутирокс четири дни в седмицата и 75 останалите 3 дни.
Ще звъня на лекаря , да ми каже какво ще правим , т.е дали ще намаляме и ако да с колко .
Виж целия пост
# 431
Възможно ли е за един месец след прием на Л-тироксин 50 резултатите да се променят така:
Преди месец:
1.TSH   13.76
2.ft4 1.15

от днес:
1.TSH 1.71
2.ft4  1.6
Виж целия пост
# 432
В коя лаборатория са правени и една и съща ли е?
Виж целия пост
# 433
LOSHKA, възможно е, да.
На мен пък вече година ТСХ не само, че не спада ами се и качва. Всичко е възможно, хормоните са въпрос на много фина настройка и когато нещо куца много неща се повлияват.
Виж целия пост
# 434
Да.В една и съща лаборатория са правени.....винаги ходя гладна и жадна за да няма някакви странични влияния.В "Рамус" ги правих, чух добри отзиви за тях, много са бързи и много любезни Simple Smile

Хм...а колко време се прави самата настройка и баланс или това е строго индивидуално....достатъчно ли е да пиеш лекарства и да се изследваш всеки месец.....Този рязък скок ме озадачи.....аз очаквах някакво плавно движение....един вид не мога да знам от какво и кога ще скочи пак този хормон
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия