ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 508
  • 741
# 165
br ето как се движат ЛХ и ФСХ.

Виж целия пост
# 166
Този резултат гарантира ли,че нямам проблеми с тези хормони или трябва да се повтарят в други дни от цикъла ?
Виж целия пост
# 167
Здравейте!
Искам да попитам нещо- искам да си пусна ЛХ,ФСХ и Естроген. Днес ми е първия ден от МЦ, 3-тия ден ще се падне в събота/и лабораторията няма да работи/.Въпроса ми е според вас да ги пусна ли утре? Въпреки,че утре ситрин дори няма да са минали 24 часа,откакто ми е дошло!?Или да изчакам до понеделник- т.е. 5-тия ден ?
Виж целия пост
# 168
Здравейте!
Искам да попитам нещо- искам да си пусна ЛХ,ФСХ и Естроген. Днес ми е първия ден от МЦ, 3-тия ден ще се падне в събота/и лабораторията няма да работи/.Въпроса ми е според вас да ги пусна ли утре? Въпреки,че утре ситрин дори няма да са минали 24 часа,откакто ми е дошло!?Или да изчакам до понеделник- т.е. 5-тия ден ?
По-добре е на 2 ден от МЦ, отколкото на 4 или 5 ден от МЦ

 
Виж целия пост
# 169
Денис ,много благодаря!!!   bouquet  Утре отивам да ги пусна и вечерта ще ги сложа тук за коментар.Дано да излязат точни!  Praynig
Виж целия пост
# 170
Здравейте,отново!
Така,днес пуснах изследванията /2-ри ден от МЦ/ .Ето,резултатите:

Естрадиол      136.59 pmol/L                    жени фол.фаза 149.3 - 808.8

FSH                     4.84 IU/L                        жени фол.фаза  4.5     -   11 

LH                       5.28 IU/L                         жени фол.фаза  1.7     -   13.3 

Проблема явно е в Естрадиола....   newsm78  какво може да значи това ? Искам само да кажа,че съм с ПКЯ ,ако това има отношение!
Виж целия пост
# 171
Антоника
Е2 е нисък
Изследвала ли си др. хормони?
Нещо подтиска О.   нарушена е връзката яйчници-хипофиза.

Знаеш ли каква е причината за СПКЯ при теб, или си още в началото на изследванията?

Не е страшно - не се притеснявай.
Трябва ти добър лекар - точно поставена диагноза и адекватно лечение

Пиши какво е казал лекаря.

ПП. да не си била на диети, да си с ниско тегло?

ППП. Може да е и нещо инцидентно - едно изследване не е достатъчно  Simple Smile
Виж целия пост
# 172
Денис, другите хормони,които изследвах този месец са ТСХ и пролактин :/правени са преди 2 седмици /
ТСХ- 0.02    при реф.граници 0.05- 4.5
Пролактин < 21        при реф.граници 84 - 612
Тези стойности са след 3 месечно лечение с бромокриптин и еутирокс /сега дозите ми са коригирани/ !
За причината за СПКЯ незнам каква е - откриха ми го 2008 година и пуснах изследвания и всичко беше  перфектно и гинеколожката реши,че няма нужда от някакво лечение,тогава.
По принцип Тестостерона ми е висок- изследвала съм го 2-3 пъти и е бил около 3.32  като горната граница е била 3.
Не съм на диета- на здравословен режим на хранене съм.Не съм с ниско тегло,даже съм над нормите  Tired
Незнам наистина какво може да подтиска О  Tired 
Мисля към 12-ти ден от МЦ да  отида на фоликулометрия и да си покажа изследванията на лекарката.Тогава със сигурност ще докладвам  Simple Smile
  bouquet
Виж целия пост
# 173
Антоника

Най-вероятно проблема е в ТСХ и Пролактина - неподходящите дози са пообъркали допълнително хормоните ти и това рефлектира в/у МЦ и О.
Ще трябва време докато се нормализират.
Дано сега дозите са подходящи.

На твое място ще проверявам нивата на тези 2 хормона на 25-30 дни поне.

Докато нивата на хормоните не се нормализират няма как да има О. - така, че ако няма О., това да не те притеснява
Виж целия пост
# 174
Денис,безкрайно много ти благодаря!  Hug  bouquet
Да,наистина и аз мисля да го пускам по на често Естрогена.Даже си мисля към 10-ти ден пак да го пусна да видя дали ще се е покачил.И после след О /ако все пак има /  пак ...мисля поне още 2 пъти да го проверя този месец.И следващия месец пак /е,тогава няма да е три пъти/
Аз сега се разрових из нета за нисък Е2 и се начетох на какво ли не - некачествени яйцеклетки,тънка лигавица ...и т.н. ужас!!! Ама ,не се впрегнах много,де!  Mr. Green Обаче четох за билката Бабини зъби и мисля да я почвам от утре - било добре при нисък Е2 .
Още веднъж много благодаря!Ще пиша пак след гинеколожката другата седмица-мисля да си взема час за петък!  Hug
Виж целия пост
# 175
Здравейте момичета и аз си самоназначих изследвания на 3-ти ден от месечния цикъл. Ето стойностите:
LH - 7.07 при референтни  стойности: М 2-12, Ж фол.ф. 1-18,  овул 24-105, лут. 0.4-20, постмено
FSH - 7.03 референтни стойности: М 1,3-19,3/Ж:фол.ф. 3,85-8,80, ов. 4,50-22,5, лут.ф.1
Estradiol - 124,70 референтни стойности жени ф.ф. 143-694, овул. 345-1864
Тестостерон - 1,10 при референтни 0,17-2,53

Дали естрадиола ми не е нисък и дали LH и FSH са в добро съотношение?

Виж целия пост
# 176
Здравейте момичета и аз си самоназначих изследвания на 3-ти ден от месечния цикъл. Ето стойностите:
LH - 7.07 при референтни  стойности: М 2-12, Ж фол.ф. 1-18,  овул 24-105, лут. 0.4-20, постмено
FSH - 7.03 референтни стойности: М 1,3-19,3/Ж:фол.ф. 3,85-8,80, ов. 4,50-22,5, лут.ф.1
Estradiol - 124,70 референтни стойности жени ф.ф. 143-694, овул. 345-1864
Тестостерон - 1,10 при референтни 0,17-2,53

Дали естрадиола ми не е нисък и дали LH и FSH са в добро съотношение?


ЛХ и ФСХ са в перфектно съотношение, но Е2 е малко нисък. Това може да означава, че МЦ е ановулаторен. Ниския естрадиол по принцип се среща и при намален яйчников резерв или некачествена яйцеклетка, но едно изследване не е достатъчно за да се твърди каквото и да било  Simple Smile
Виж целия пост
# 177
Денис,безкрайно много ти благодаря!  Hug  bouquet
Да,наистина и аз мисля да го пускам по на често Естрогена.Даже си мисля към 10-ти ден пак да го пусна да видя дали ще се е покачил.И после след О /ако все пак има /  пак ...мисля поне още 2 пъти да го проверя този месец.И следващия месец пак /е,тогава няма да е три пъти/
Аз сега се разрових из нета за нисък Е2 и се начетох на какво ли не - некачествени яйцеклетки,тънка лигавица ...и т.н. ужас!!! Ама ,не се впрегнах много,де!  Mr. Green Обаче четох за билката Бабини зъби и мисля да я почвам от утре - било добре при нисък Е2 .
Още веднъж много благодаря!Ще пиша пак след гинеколожката другата седмица-мисля да си взема час за петък!  Hug

Не си самоназначавай нищо, хормоните ти и без това са 'объркани' - изчакай сами да се нормализират.
Причината за състоянието ти в момента, е външна - непoдходяща доза / което не означава, че лекаря е сгрешил - всяко тяло реагира по различен начин , понякога се случава това, което ти в момента преживяваш/ Това се коригира - с корекция на дозата
Така, че не чети в интернет какво пише за ниските нива на Е2 и не се стресирай допълнително Simple Smile


ПП. Да , сега лигавицата ти ще е тънка - няма Е2 - няма лигавица , но това е последствие - не причина
Виж целия пост
# 178
Само малко извън страшните диагнози, за които се споменава по-горе, искам да вмъкна, че леко заниженият Е2 понякога просто показва, че ще има по-късна овулация.  Mr. Green
Виж целия пост
# 179
При проблеми с пролактина и следните изследвания какъв е извода?

ФТ3 5.47 реф. 3.10 / 6.80
ФТ4 11,58 реф 12.00-22.00
ТСХ 6.800  реф. 0.27 /4.20


ТАТ 10.34 до 115
МАТ(ТПО)9.23 до 34

Може ли да имам проблеми с отслабването при тези резултати? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия