ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 506
  • 741
# 375
Денис, в Бодимед са правени.
Ми на ехограф ме гледаха, казаха, че се вижда не знам си какво, с незнам си какви размери, следсвие на О  newsm78
Виж целия пост
# 376
Искам и аз да попитам нещо (отново...). В понеделник беше първата от фоликулометрия (9ти ден). След това лекарката каза да отида на 14ти ден, за да установи дали има настъпила овулация. Зная, че прогестерон се изследва на 7ми ден след доказана овулация.
Ако (дай Боже!) установи овулация, нея ли да питам от кога да броя тези 7 дни или как? Извинявам се за тъпоумното си питане, но съвсем се сбърках с тези изследвания и броене на дни.
Виж целия пост
# 377
Магнитче и denis_d, благодаря ви. Действително предния месец док не видя фоликули, но предположихме, че е от високия пролактин. На 27 години съм. Забременях бързо, но за съжаление извънматочно. Сега съм малко объркана и уплашена от тези резултати. Другия месец пак ще ги направя.
Виж целия пост
# 378
Денис, в Бодимед са правени.
Ми на ехограф ме гледаха, казаха, че се вижда не знам си какво, с незнам си какви размери, следсвие на О  newsm78

Еди какво си   Simple Smile е ЖТ /жълто тяло/ или Корпус лутеум, то е с размер около 2см и е резултат от О.
Имаш ли графика? Дай да я видя?
Кой ден от МЦ ти е вече? Може ли да си бременна?
Ако са минали 12 дни след О. направи тест за Бременност с първа сутрешна урина
Виж целия пост
# 379
Искам и аз да попитам нещо (отново...). В понеделник беше първата от фоликулометрия (9ти ден). След това лекарката каза да отида на 14ти ден, за да установи дали има настъпила овулация. Зная, че прогестерон се изследва на 7ми ден след доказана овулация.
Ако (дай Боже!) установи овулация, нея ли да питам от кога да броя тези 7 дни или как? Извинявам се за тъпоумното си питане, но съвсем се сбърках с тези изследвания и броене на дни.

А сега не ти ли каза какво е положението? Има ли фоликули и т.н.?
Прави тестове за О.   - за да се ориентираш кога ще е О.

От прегледа разбери  кога е била О.  Simple Smile - ние ще ги пресметнем тези 7 дни. Има лекари, които се дразнят от знаещи пациенти /трябва да се подхожда тактично/.
 
Виж целия пост
# 380
Магнитче и denis_d, благодаря ви. Действително предния месец док не видя фоликули, но предположихме, че е от високия пролактин. На 27 години съм. Забременях бързо, но за съжаление извънматочно. Сега съм малко объркана и уплашена от тези резултати. Другия месец пак ще ги направя.

Пролактина може да подтиска О. и затова ФСХ се повишава. Когато се нормализира Пролактина - всичко ще се оправи, ще има О. и може да стане зачеване
 
Виж целия пост
# 381
А сега не ти ли каза какво е положението? Има ли фоликули и т.н.?
Прави тестове за О.   - за да се ориентираш кога ще е О.

От прегледа разбери  кога е била О.  Simple Smile - ние ще ги пресметнем тези 7 дни. Има лекари, които се дразнят от знаещи пациенти /трябва да се подхожда тактично/.

Каза, че има един доминантен фоликул, но му предстояло да се пукне. И заради това ще ме види на 14-тия ден. Най-вероятно овулацията била по-късна. На 9тия ден лигавицата ми била по-тънка/малка. Яйчниците изглеждали "по-надупчени, като поликистозни", от което аз настръхнах. После поиска да види хормоните и написа "статус - нормален". 
Да я питам кога е била О., така ли? И да си купя тестове, та да си смятам после между два положителни дни по средата, поне нещо такова прочетох из другите теми. Simple Smile
А относно знаещите... За първи път ходя при тази лекарка, появих се с пълен комплект хормонални изследвания, поисках директно фоликулометрия, защото ми беше 9ти ден и общо взето не й оставих много поле за изява. Simple Smile
Виж целия пост
# 382
милинка
Браво, точно така се ходи на лекар с всички изследвания Simple Smile

Прави тестове - ще предположим кога е О. а на УЗ ще се потвърди

О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ /(+)  О.тест/
Виж целия пост
# 383
OK, то дано да има овулация, че нещо почнах да се притеснявам, не съм и първа младост. Simple Smile
Много ти благодаря за информацията и подкрепата, които даваш!   bouquet
Виж целия пост
# 384
Денис, в Бодимед са правени.
Ми на ехограф ме гледаха, казаха, че се вижда не знам си какво, с незнам си какви размери, следсвие на О  newsm78

Еди какво си   Simple Smile е ЖТ /жълто тяло/ или Корпус лутеум, то е с размер около 2см и е резултат от О.
Имаш ли графика? Дай да я видя?
Кой ден от МЦ ти е вече? Може ли да си бременна?
Ако са минали 12 дни след О. направи тест за Бременност с първа сутрешна урина

Ами не съм бременна, щото ми дойде след това. Прогестерона си направих на 21.10, дойде ми на 25.
Графика имам, но няма Т. Просто бележки си водя там.
Мисля и аз на 3 ден пускам останалите хормони и отивам с всички резултати при някой начетен доктор, от тези които хвалите. Клиника по репродуктивна медицина. Коя е най-близко до Младост?
Виж целия пост
# 385
Мисля, че на Владимиров се намира зад х-л Витоша - зад МЕИто. Иначе Щерев (там не се чака) или Малинов (тук се подготви психически за мин. 1 година чакане да ти дойде чааса за преглед).

Виж целия пост
# 386
св. Лазар и Афродита са в тая част горе долу, колко са начетени и хвалени не знам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 387
Мисля, че на Владимиров се намира зад х-л Витоша - зад МЕИто. Иначе Щерев (там не се чака) или Малинов (тук се подготви психически за мин. 1 година чакане да ти дойде чааса за преглед).


А за Владимиров отзиви?

Щерев иначе ще остане.

А да знаете в Токуда дали има някой?
Виж целия пост
# 388
ivka76 от колко време опитвате? Щом си над 30 принципно можеш след шестия месец опити да се обърнеш към специалист. В Токуда не те съветвам да ходиш, само ще си загубиш времето. Аз днес ходих там при една от най-добрите им АГ-та и тя като чу че правим опити от близо една година директно ме препрати да ходя към някоя от клиниките. Запазих си час при Владимиров за след месец, най-вече защото ми е най-удобно като разположение на клиниката, пък и съм прочела доста добри отзиви за него. За всеки лекар и клиника има достатъчно информация във форума. Каквото и да избереш ти желая скоро да успееш  Hug

Виж целия пост
# 389
В Токуда няма АРТ. Св. Лазар са добри за следене на бременност (аз съм пак там), но не и за АРТ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия