ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 503
  • 741
# 390
Благодаря Ви за отговорите  Hug
В най-скоро време ще измисля нещо  Peace
Виж целия пост
# 391
Здравейте!Имам проблем-много сериозен косопад от около  2 месеца.Реших вместо да започна с купуване на скъпа козметика да отида на лекар и да отхвърля заболявания.Какви изследвания да искам да си направя според вас.досега ме насочиха към   хипофункция на щитовидна  жлеза,инсулинова  резистентност  ,към изследвания  на полови  хормони.Не искам бебе в момента,но очевидно доста сте изчели и с дота лекари сте се сблъскали.Ще помоля и да ме насочите  към добър ендокринолог в Пловдив.
Виж целия пост
# 392
mucana
ЛХ, ФСХ и Е2 - на 3 ден от МЦ
Прогестрон - на 7 ден след доказана О. /поне с тестове за О. и БТ/
Тестостерон, Инсулин, Кортизол
Пролактин
ДХЕА-С
17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ
ТСХ и Т4

С тези изследвания отиваш на Ендокринолог.


Добре е да започнеш да пиеш някакви добавки за косата, защото ще мине доста време, докато се разбере къде е проблема - ако изобщо се открие нещо.

Косопада може да се дължи и на Диета, Неправилно хранене, Стрес, Рязко отслабване
Виж целия пост
# 393
от всички тези изследвания кои се поемат по ЗК?
Виж целия пост
# 394
аз трябва да изследвам тестостерон, ДХАЕС, андростендион, в кой ден от мц трябва да ги направя, за тестостерона е 3-ти , но другите? Мога ли да поискам направление от личната
Виж целия пост
# 395
Няма значение на кой ден. За направление - попитай личната за кои може да ти даде, останалите ще си ги платиш самичка
Виж целия пост
# 396
Здравейте! Аз съм с намалена функция на щитовидната жлеза. Предстои ми в началото на ноември да си правя кръвни изследвания да видим дали всичко с щитовидната е в норми и на 21-ви ноември имам час при ендокринолог.
Само да спомена, че от почти 7 години пия хормонални таблетки да регулирам функцията на жлезата в нормални граници. Бебеправим от скоро.
Питането ми е: това изследване прави ли се на конкретнa дaтa от цикъла или няма значение кога ще се даде кръв? Извинявам се, ако въпроса ми е глупав Blush
Виж целия пост
# 397
Виж няколко поста по-нагоре, Денис ги е дала по дни.
ЛХ, ФСХ и Е2 (естрадиол) - на 3 ден от МЦ. За първи ден се счита, ако ти дойде преди 12 ч. на съответния ден, в противен случай за първи ден се счита следващия. Поне така ми обясниха, когато аз самата зададох аналогичен въпрос. Simple Smile 
Виж целия пост
# 398
Благодаря ти много, милинка! Ще прочета и по-назад мненията!
Виж целия пост
# 399
аз трябва да изследвам тестостерон, ДХАЕС, андростендион, в кой ден от мц трябва да ги направя, за тестостерона е 3-ти , но другите? Мога ли да поискам направление от личната

Тези, които си посочила -  няма значение деня от МЦ
Но, ако си пропуснала 17ОН Прогестерон - той се прави на 3 ден от МЦ
Виж целия пост
# 400
Здравейте! Аз съм с намалена функция на щитовидната жлеза. Предстои ми в началото на ноември да си правя кръвни изследвания да видим дали всичко с щитовидната е в норми и на 21-ви ноември имам час при ендокринолог.
Само да спомена, че от почти 7 години пия хормонални таблетки да регулирам функцията на жлезата в нормални граници. Бебеправим от скоро.
Питането ми е: това изследване прави ли се на конкретнa дaтa от цикъла или няма значение кога ще се даде кръв? Извинявам се, ако въпроса ми е глупав Blush

За ЩЖ:
ТСХ, Т4 /по ЗК/ и Т3 /се заплаща/ - няма знячение деня от МЦ
Не трябва да си пила кафе, кола /нищо с кофеин/
Виж целия пост
# 401
denis_d ,благодаря ти!Май  прекалено много  се изплаших от всичко ,което изчетох за един ден.В крайна сметка съм в период с много стрес,след диета и с сравнително  неправилно хранене и преумора,но все пак тези неща не изключват да имам  някакъв медицински  проблем с първи прояви сега. Но май  си права за добавките за коса     bouquet
Виж целия пост
# 402
За ЩЖ:
ТСХ, Т4 /по ЗК/ и Т3 /се заплаща/ - няма знячение деня от МЦ
Не трябва да си пила кафе, кола /нищо с кофеин/

denis_d,   bouquet
TCX & T4 знам, че винаги лекаря ми ги пуска. За Т3 не съм сигурна newsm78
Той лекаря изпраща назначение в лабораторията и аз директно отивам там и те знаят какво да изследват - после резултатите се пращат в докторския офис. Ще взема да се обадя да ми потвърдят какво точно ще изследваме този път, ако нещо са пропуснали да им кажа и Т3 да включат.

Не го знаех това за кофеина. Аз винаги ходя сутрин рано за кръв, само вода като съм пила. Добре е, че няма да се съобразявам с цикъла. Благодаря за информацията!
Виж целия пост
# 403
Фики
Точно кои хормони да се изследват - лекаря ще прецени, аз само ти споменах кои са Simple Smile
Понякога се изследва и само ТСХ Simple Smile

/ не искам да прозвучи, че оспорвам лекарско решение/ Simple Smile
Виж целия пост
# 404
Здравейте!
Преди малко си взех хормоналните изследвания, правени са в клиника Щерев, но няма посочени референтни стойности. Имам записан час при лекар чак след една седмица и ми е притеснено относно резултатите.Ако има запознат с техните референтни стойности, моля за коментар
Правени са на 4тия ден от МЦ
FSH - 10.19 u/l
LH - 4.40 u/l
Estradiol - 53 pg/ml
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия