ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 503
  • 741
# 600
Това са последните резултати, които имам:
ТСХ - 2.33 (0.27-4.20)
Ендокринологът ми каза, че няма поводи за притеснения. Аз мисля януари пак да си пусна едни, че тези са ми от юли месец.

Чери, моят ТСХ е 2.86 (преди беше повече) и тази седмица бях на ендокринолог. На тази стойност каза, че може да започваме да действаме за бебе. На няколко пъти ми натърти, че ако забременея, задължително да се обадя или да отида на място, за да коригира дозата на лекарството. Останах с впечатлението, че над 2 се коригира. Имай го предвид и ако забременееш, дай Боже, си направи пак изследвания и посети ендо.
Виж целия пост
# 601
Aз някъде бях чела, че трябва да е под 2. Иначе в момента нищо не пия, не съм пила от доста години вече. Нека минат празниците и ще си пусна пак едни.
Виж целия пост
# 602
Стойност около 2 е ОК, но останах с впечатлението, че при наличие на бременност е нужно да се смъкне по-ниско. Нищо чудно и да се презастраховат лекарите, но понеже на мен на няколко пъти ми наблегна на това, та реших да го споделя. Simple Smile
Виж целия пост
# 603
Сигурно е така. Аз така или иначе съм предупредена от моя ендокринолог като забременея той първи да разбере.
Виж целия пост
# 604
Това са последните резултати, които имам:
ТСХ - 2.33 (0.27-4.20)
ФТ4 - 17.06 (12 - 22)
ТАТ - 12.83 (0 -115)
МАТ - 23.73 (0 - 34)

Ендокринологът ми каза, че няма поводи за притеснения. Аз мисля януари пак да си пусна едни, че тези са ми от юли месец.


Според мен е добре ТСХ.  Имаш много, много  лека хипофункция на ЩЖ. 
Може да наблегнеш  на храни, съдържащи йод и да избягваш храните, които не се препоръчват при хипотиреоза - като зелето напр. Simple Smile Режима на хранене може да ти помогне в случая

ПП. Някои  видове зеле - бяло  главесто, броколи и т.н.  потискат усвояването на йода
Наблягай на водораслите Simple Smile
Виж целия пост
# 605
Здравейте, интересуваме   7 дни след Овулацията на 21 ден от цикъла

Прогестерон 6.41ng/mL    Ж.фол.0.3-1,5
                                            лут. 5,2 - 18,6
                                            меноп.<0,8
                                            брем. I трим 4,7-5,1
                                            брем. II трим 19-45
                                            М.0,1-0,8

Та се чудя да ли е нисък.
Виж целия пост
# 606
klqsh, за лутеална фаза е нисък. Сигурна ли си, че е било 7-ми ден след доказана овулация?
Виж целия пост
# 607
Да сигурна съм докторката ми каза кога да и да след фоликуметрия. Въпреки че небеше много убедена  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 608

Според мен е добре ТСХ.  Имаш много, много  лека хипофункция на ЩЖ. 
Може да наблегнеш  на храни, съдържащи йод и да избягваш храните, които не се препоръчват при хипотиреоза - като зелето напр. Simple Smile Режима на хранене може да ти помогне в случая

ПП. Някои  видове зеле - бяло  главесто, броколи и т.н.  потискат усвояването на йода
Наблягай на водораслите Simple Smile


Карфиолът също ли спада към тях? Ужас, аз като се замисля от лятото насам друго не ям. Само задушени броколи/карфиол и зелева салата  Laughing Май наистина е време да сменя диетата.
А кои храни действат положително?

Виж целия пост
# 609
Здравейте, интересуваме   7 дни след Овулацията на 21 ден от цикъла

Прогестерон 6.41ng/mL    Ж.фол.0.3-1,5
                                            лут. 5,2 - 18,6
                                            меноп.<0,8
                                            брем. I трим 4,7-5,1
                                            брем. II трим 19-45
                                            М.0,1-0,8

Та се чудя да ли е нисък.


Прогестерона ти е нисък - не е сигурно дали е имало О.
Имаш ли графика на БТ, дай да я видим
Виж целия пост
# 610
cherry_dream
Храните, които пречат на  ЩЖ да използва наличния йод се наричат струмигени /причиняващи струма, респ. гуша/
  Зеле и др. от сем Зелеви: брюкселско зеле, броколи,  карфиол, цветно зеле, алабаш, хрян  къдраво зеле, сурова ряпа и фуражна ряпа     
и т.н. фъстъци, орехи, бадеми,  рапица и синапено семе   царевица, просо, соя   както и  храни с много растителни фибри
маниока ( тапиока) също - която нашето семейство много обича Simple Smile 
Струмигените  съдържат производни на цианидите, които пречат на ЩЖ да извлече достатъчно йод. Нещата се влошават, ако  се използва и повече сол.
 
ПП
От тези храни са синтезирани обаче антитиреоидни лекарства - полезни при Базедова болест Simple Smile
Виж целия пост
# 611
Ужас, в твоя пост ми е 96% от дневното меню, естествено обилно посолено  Laughing Май трябва да наблягам на нещо друго.
Виж целия пост
# 612
denis_d за съжаление нямам графика , този месец ще започна на кой ден се започва меренето на БТ
Виж целия пост
# 613
.... на кой ден се започва меренето на БТ
Добре е с идването на менструацията.
Виж целия пост
# 614
Момичета ,може ли да коментирате мойте изследвания .Правени са на 5 ден от цикъла

LH 3.03
 IU/l М(1.7-8.6) Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59
 
 FSH 6.25
 IU/l М(1.5-12.4) Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8
 
 Estradiol 188.60
 pmol/l М:28-156;Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)
Благодаря Ви предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия