ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 503
  • 741
# 615
Момичета ,може ли да коментирате мойте изследвания .Правени са на 5 ден от цикъла

LH 3.03
 IU/l М(1.7-8.6) Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59
 
 FSH 6.25
 IU/l М(1.5-12.4) Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8
 
 Estradiol 188.60
 pmol/l М:28-156;Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)
Благодаря Ви предварително.
ЛХ ти е нисък - може да показва по-късна О.
Виж целия пост
# 616
Питам тук , защото не намерих специална тема за микробиология.
Взех си изследването и в таблицата Антибиограма/Изолиран микроорганизъм срещу повечето графи на антибиограма има написано R (резистентен) , само в 3 пише S (силно чувствителен), това е в графа асоциация Bacteroites spp или нещо подобно. Не разбирам какво означава това ?А графите анаеробна микробна и Prevofells spp са празни
Иначе пише , че не се изолира патогенна анаеробна флора и кандида
Виж целия пост
# 617
Niq_23

Доколкото разбирам няма открит патоген
Има ли на АБиограмата посочени групи АБ?
Нормално във Влагалището може да има налиие на Бактероидес, Превотела  и т.н.  -но те може да не са причинили възпаление

Prevofells най-вероятно е Превотела /Prevotella /

Бактероидес са обитатели на червата, т.е. те са  нормалната чревна микрофлора, проблема е ако изляват от червата Simple Smile

Ако има симптоми за някакво заболяване - прави се асоциация с патогена, който го причинява, напр. асоциация с Бактероидес

Незная дали го обясних разбираемо Simple Smile
Виж целия пост
# 618
denis_d 

Пише , че изолираните микроорганизми са Бактероидес и Превотела (аз го бях написала грешно  Embarassed)

Това значи ли че са излязли от червата , както ти пишеш? Щом са изолирани значи са , нали?

Лесно ли се лекуват Бактероидес и Превотела ?

Има посочени групи АБ  и срещу повечето пише R (резистентност) срещу някой S (силно чувствителен) , срещу други няма нищо написано.

Пуснах микробиологията , защото Януари вече , най-накрая се каня да си направя ЦС , да видим защо не идва бебето !
Виж целия пост
# 619
Niq_23
Да, спокойно  Simple Smile - имаш АБиограма, ще ти назначат подходящ АБ и ще се излекуваш.
Да, щом са изолирани - има ги в голяма кол-во и трябва лечение.

Добре е да помислиш за нещо за засилване на Им.С /витамини, омега 3, коластра, пробиотици/ както и Цитросепт /добре действа в тези случаи/

Пиши какви са резултатите от МБ
 
Виж целия пост
# 620
Niq_23
Да, спокойно  Simple Smile - имаш АБиограма, ще ти назначат подходящ АБ и ще се излекуваш.
Да, щом са изолирани - има ги в голяма кол-во и трябва лечение.

Добре е да помислиш за нещо за засилване на Им.С /витамини, омега 3, коластра, пробиотици/ както и Цитросепт /добре действа в тези случаи/

Пиши какви са резултатите от МБ
 

Денис , резултатите от МБ са: умерено лактобацили , умерено кокобактерии , пръчици не се видяха , T Vaginalis - отрицателен резултат, не се изолира патогенна анаеробна флора , не се изолира кандида.

И за изолиран микроорганизъм , това което съм ти писала - Бактероидес, Превотела .Имам изписано лечение : Dalacin c , Gynalgin , ginoflor и още нещо което не разчитам на рецептата ( ще купувам лекарствата след МЦ)ще се лекува и мъжът ми.
Виж целия пост
# 621
Niq_23

Лекувайте се и никакъв секс по време на лечението.
Simple Smile
Виж целия пост
# 622
Хормонална Диагностика: на трети ден от цикъла
LH - 2.57lu/L                      ж.фол. 2.12-10.89 ; овул.пик. 19.2-103; лут.1.20-12.86
FSH - 4.87                          ж.фол. 3.85-8.78 ; овул.пик. 4.45-22.51; лут. 1.79-5.12
ESTRADIOL - 48.0               ж.фол. 20-48  овул.пик. 83-495 лут. 42-338
TESTOSTERON - 0.65          ж.    0.1 - 0.9
PROLCTON - 12.38              ж<50г. 3.3-26.7 ж>50г. 2.7-19.6
DHEA-S - 12.80                    ж 0.9 - 11 М 1.2 - 13.4


Моля коментирайте как ви се виждат.
Виж целия пост
# 623
Хормонална Диагностика: на трети ден от цикъла
LH - 2.57lu/L                      ж.фол. 2.12-10.89 ; овул.пик. 19.2-103; лут.1.20-12.86
FSH - 4.87                          ж.фол. 3.85-8.78 ; овул.пик. 4.45-22.51; лут. 1.79-5.12
ESTRADIOL - 48.0               ж.фол. 20-48  овул.пик. 83-495 лут. 42-338
TESTOSTERON - 0.65          ж.    0.1 - 0.9
PROLCTON - 12.38              ж<50г. 3.3-26.7 ж>50г. 2.7-19.6
DHEA-S - 12.80                    ж 0.9 - 11 М 1.2 - 13.4


Моля коментирайте как ви се виждат.
LH  е малко нисък, а  ДХЕА е малко висок

Трябва да пуснеш на 3 ден от МЦ и 17ОН прогестерон - той заедно с ДХЕА показват как функционират НбЖ
Рано е да се притесняваш за НбЖ Simple Smile
Пиши какво е казал Ендокринолога
Виж целия пост
# 624
denis_d  , аз не съм ходила при Ендрокринолог тези изследвания ми ги пусна гинеколога, но той ми каза преди четири месеца че са наред, но ще взема да отида при Ендрокринолог.  Изследванията съм ги правила защото близо година не можех да забременея. БЛАГОДАЕЯТИ    Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 625
denis_d  , аз не съм ходила при Ендрокринолог тези изследвания ми ги пусна гинеколога, но той ми каза преди четири месеца че са наред, но ще взема да отида при Ендрокринолог.  Изследванията съм ги правила защото близо година не можех да забременея. БЛАГОДАЕЯТИ    Hug Hug Hug
Добре е да се консултираш с Ендокринолог /който работи с АГ и разбира от проблемите на Стерилитета - да не те плаши думата Simple Smile/

Пиши ми какво е казал, ще чакам
Дано да няма нищо притеснително, но дори и да има проблем - всичко се коригира след като се постави правилната диагноза и назначи адекватно лечение.

Виж целия пост
# 626
Denis задължително ще се отчета след консултацията, знаеш ли някой добър в Пловдив.
Виж целия пост
# 627
Denis задължително ще се отчета след консултацията, знаеш ли някой добър в Пловдив.

Не миличка - поразпитай момичетата от Пловдив
Виж целия пост
# 628
В Пловдив добри ендокринолози няма!Ще си загубиш и времето, и  парите.Вариантът е само София- д-р Катя Тодорова. Добри отзиви има и за Начев, пак в София.
Виж целия пост
# 629
Аз съм от Пловдив и ходя при Начев в София. В Пловдив съм била при доц. Орбецва, д-р Нончев син, д-р Костова. И от тримата съм много разочарована. Можех да си докарам втори аборт, ако се бях доверила на незнанието им. Така, че в Пловдив кадърни няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия