ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 72 503
  • 741
# 660
По едно саше на ден- т.е. по 2 мгр.
А това NAC не знам какво е .

N-Acetyl Cysteine подпомага О., препоръчва се при СПКЯ -вече и в нашите клиники по стерилитет Simple Smile
Това е АК /аминокиселина/
Виж целия пост
# 661
Здравейте!
Днес след 65 дни цикъл най-накрая ми дойде. Обаче трябва да изследвам полови хормони и понеже не ми се чакат още кой знае колко дни искам съвет. Кога е по-добре да ги пусна - утре на 2ри ден от МЦ или чак във вторник (когато е работен ден) на 6ти ден от МЦ?
Благодаря!   bouquet

На 2 ден от МЦ
/ЛХ, ФСХ и Е2/
Ще чакам да споделиш какъв е резултата

Ето ги и резултатите ми:


Ако не се вижда хубаво ще ги препиша.

Edit: С Хашимото съм, по принцип хипофункция, пия еутирокс 100, последно ноември ТСХ ми беше 0.04.
Освен това съм с кисти по яйчниците и цикъл >45 дни. Пих 2 години Диане 35 и тези изследвания са пуснати на 2 ден от втория спонтанен цикъл след ОК.
Виж целия пост
# 662
Госпожица Лаленце

ТСХ и Пролактина са ти високи
ТСХ - явно има проблем с дозата, трябва да ти се коригира
Пролактина - спази ли правилата преди теста?

17ОН Прогестерон е  на горна граница, но според мен няма проблем с НбЖ

Ще чакам да споделиш какво е казал лекаря ти
Виж целия пост
# 663
denis_d, благодаря за коментара  Peace
За пролактина спазих всичко, което знам, но за мое успокоение ще го пусна отново. Знам, че вечерта преди взимането на кръв не трябва да се прави секс, а при мен беше сутринта, та се чудя дали не е повлияло.
Какво ще кажеш за ЛХ/ФСХ? Уж при СПКЯ, какъвто уж имам трябва да са в съотношение над 1, а при мен са под 1  newsm78 Какво значи това?
Виж целия пост
# 664
denis_d, благодаря за коментара  Peace
За пролактина спазих всичко, което знам, но за мое успокоение ще го пусна отново. Знам, че вечерта преди взимането на кръв не трябва да се прави секс, а при мен беше сутринта, та се чудя дали не е повлияло.
Какво ще кажеш за ЛХ/ФСХ? Уж при СПКЯ, какъвто уж имам трябва да са в съотношение над 1, а при мен са под 1  newsm78 Какво значи това?

Да, повтори го - може това да е причината Simple Smile

ФСХ>ЛХ, което е по-добрия вариант, а и са изследвани на 2 ден от МЦ. /т.е. ако бяха изследвани на 3 ден - ЛХ щеше да се е повишило още малко/
Ако ЛХ>ФСХ - показва ПКЯ /т.е че ще има повече от 1 фоликул и може да няма О./
За ЛХ и ФСХ не се притеснявай - добре са
При СПКЯ не е задължително ЛХ да е повече от ФСХ
СПКЯ е съвкупност от симптоми  - но не е задължително всичките да са налице, за да е СПКЯ

Виж целия пост
# 665
Супер! Успокоих се Simple Smile
Имам изписан да изследвам и кортизол, но понеже изследването било специфично, а трябваше да пътувам след като ми взеха кръв ще го пусна другата седмица заедно с пролактина.
Виж целия пост
# 666
Аз да попитам високия кортизол какво може да значи?
Виж целия пост
# 667
Аз да попитам високия кортизол какво може да значи?

Че си подложена на стрес /както и  проблеми с НбЖ или хипофизата/

Виж целия пост
# 668
Аз да попитам високия кортизол какво може да значи?

Че си подложена на стрес /както и  проблеми с НбЖ или хипофизата/


Минах през ЯМР и сумати други изследвания и т.н.,остана да се провери само надбъбреците,но и цикъла играе заради това уж го нормализират после пак не идва по 2-3 месеца,ся бях и на гинеколог и изписа противозачатъчни и да видим.
Виж целия пост
# 669
малката лисичка
 Един път ли си го изследвала - да не е лабор. грешка?
Само АГ ли посещаваш или и Ендокринолог?
Виж целия пост
# 670
малката лисичка
 Един път ли си го изследвала - да не е лабор. грешка?
Само АГ ли посещаваш или и Ендокринолог?
И ендокринолог минах,и после започнах работа и не остава време за други изследвания
Виж целия пост
# 671
Здавейте, ето ме и мен след готовите резултати:

1. Пролактин - 31 (реф: 2-29)
2. Тестостерон - 53 (реф: 2-49)
3. ACTH - 52 (реф: 0.5 -50)
4. Забравили са да ми изследват кортизола (антипод-а на 3., но от пролетта си спомням, че беше в норма, дори сравнително нисък)

Всичко на щитовидната жлеза е ок, LH:FSH ratio е 1.4, това са изследвания на 3-ти ден от цикъла. Имам къс цикъл (по 21-24 дни), късна овулация (на 12-14 ден) и много къса лутеална фаза. Този месец май дори нямах овулация, защотото тестовете все са отрицателни.

Имате ли някакви предположения и препоръки? Изобщо не знам към какъв специалист да се обърна сега. Не мога да си направя ЯМР на главата, защото съм алергична към контраста. Направих ЯМР на бъбреците, за да изключим проблеми с надбъбречната жлеза. А сега - накъде?  Sad
Виж целия пост
# 672
Здавейте, ето ме и мен след готовите резултати:

1. Пролактин - 31 (реф: 2-29)
2. Тестостерон - 53 (реф: 2-49)
3. ACTH - 52 (реф: 0.5 -50)
4. Забравили са да ми изследват кортизола (антипод-а на 3., но от пролетта си спомням, че беше в норма, дори сравнително нисък)

Всичко на щитовидната жлеза е ок, LH:FSH ratio е 1.4, това са изследвания на 3-ти ден от цикъла. Имам къс цикъл (по 21-24 дни), късна овулация (на 12-14 ден) и много къса лутеална фаза. Този месец май дори нямах овулация, защотото тестовете все са отрицателни.

Имате ли някакви предположения и препоръки? Изобщо не знам към какъв специалист да се обърна сега. Не мога да си направя ЯМР на главата, защото съм алергична към контраста. Направих ЯМР на бъбреците, за да изключим проблеми с надбъбречната жлеза. А сега - накъде?  Sad

Трябва ти Ендокринолог. Най-добре АГ-Ендокринолог /т.е който разбира от Ендокринология Simple Smile
напр. Д-р Владимиров или поне д-р Катя Тодорова /тя работи с АГ/
Виж целия пост
# 673
Здравейте, изследвах  пролактин-а, излезе малко завишен :

Prolactin   596.60   mcIU/ml   Мъже: 86 - 390: Жени: 72 - 511,
като преди изследването поседях около 15 мин. седнала пред лабораторията. Да почвам ли да се тревожа   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 674
mimiroka  
А 1-2 дни преди това - да не са пипани гърдите и никакъв секс? Simple Smile

Трябва да се консултираш с Ендокринолог, не е много завишен - така, че не бързай да се притесняваш
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия