Най -после да си купя свестни препарати за чистене - 3

  • 163 299
  • 753
# 570
Писа се многократно, че белината не се пуска в пералня.
Благодаря на всички за съветите  Hug
Виж целия пост
# 571
Да ви споделя, че почистих аспиратора с Цилит Бенг и стана перфектно. Няма петна и направо светна.
Виж целия пост
# 572
Това с високата температура и праха го правя редовно, но все пак мислех и с препарат да пробвам 1 път. Ще пробвам с лимона. Мерси

Ако мога и аз да помогна - ваничката избелвам с накисването й в разтвор от прах за пране (Сано ползвам - ако имаш отделно за бяло - най-добре, ако не - какъвто имаш) + Доместос - на око и това разтворено с вряла вода. Цопвам ваничката вътре и седи - докато не падне всичко. Мястото на ваничката - накисвам, смъквам, накисвам смъквам със същата смесица, но директно върху гъбата, докато не се изчисти. Дезинфекцията на барабана я правя един път седмично, когато си пускам отпраните парцали от седмичното чистене (микрофибър и меки хавлиени кърпи) - с прах за бяло пране - на 90 градуса (самата програма ми е - дезинфекция - 2 часа и 10 минути) . Нищо друго не правя. Хем ми светват парцалите, хем пералнята. Ако не е поддържана, няма да светне изведнъж - но постепенно.

От спрея за петна на Сано аз съм много доволна  newsm78 Досега всичко ми е излизало с него, единственото, което правя извън упътванията е, че държа преди да изпера повече време. От гъбата на Сано - купих две с възторг, не съм доволна.
Виж целия пост
# 573
denniss, това ще го пробвам. Имам прах на Сано бебешкия, така че мисля, че ще стане.
Да те питам кой точно спрей за петна ползваш? Аз съм вземала преди доста време едно зелено флаконче, ако си спомням, може вече да има и друг вид.
Виж целия пост
# 574
 Peace Sano Maxima Oxygene:

http://papagal.net/index.php?route=product/product&product_id=164
Виж целия пост
# 575
Да, вярно, на този бях попаднала в нета, но не съм го ползвала. Ще се пробва. Мерси
Виж целия пост
# 576
Момичета, ще бъда много благодарна, ако някой  ми каже с какво да почистя мивка от микро лен. В магазина, от който я купих казаха да я мия само с веро, но не става. Моля помогнете, ако знаете!
Виж целия пост
# 577

Момичета, ще бъда много благодарна, ако някой  ми каже с какво да почистя мивка от микро лен. В магазина, от който я купих казаха да я мия само с веро, но не става. Моля помогнете, ако знаете!

Аз я чистя с обезмаслител и светва!  Peace
Виж целия пост
# 578
Ще ме посъветвате ли с какво ЛЕСНО да почистя банята, без търкане. До сега не ми си е получавало с никой препарат, винаги се налага да търкам поне час
Виж целия пост
# 579
Момичета, ще бъда много благодарна, ако някой  ми каже с какво да почистя мивка от микро лен. В магазина, от който я купих казаха да я мия само с веро, но не става. Моля помогнете, ако знаете!
Използвам основно веро - при всяко миене на чиниите. Веднъж седмично използвам и препарата на Д-р Бекман за стъклокерамика. С него обаче се налага и търкане.
Обезмаслителят също е решение, но аз не го ползвам, защото след него мивката ми стои като на петна - по-светло и по-тъмно, и много ме дразни Mr. Green
Виж целия пост
# 580
Ще ме посъветвате ли с какво ЛЕСНО да почистя банята, без търкане. До сега не ми си е получавало с никой препарат, винаги се налага да търкам поне час

Кое точно в банята?
Ако една баня се почиства редовно и старателно, изобщо не е нужно търкане Wink.
Виж целия пост
# 581
Да си призная не я чистя много редовно, но за сметка на това търкам старателно. Почиствам пода и стените, които са плочки. Чистя когато забележа, че са се замърсили, фугите и плочките. Това става долу-горе 1 път месечно. Търкането обаче много  ме мори, а площта не е малка. Преди години имаше един препарат само поливах и изплаквах, всичко падаше, но вече го няма, и търся с какво да го заместя.
Виж целия пост
# 582
Zlatence, Renate R, благодаря ви за информацията. Ще пробвам и с двете.
Виж целия пост
# 583
Кажете моля, с какво да почистя варовика от тъмните плочи в банята. С мивката, батериите се справям. Но по плочите, не.
Пробвах с оцета-нищо не стана.

Виж целия пост
# 584
Кажете моля, с какво да почистя варовика от тъмните плочи в банята. С мивката, батериите се справям. Но по плочите, не.
Пробвах с оцета-нищо не стана.



Ако имаш магазин на dm наблизо купи тяхната марка препарата им с оцет, евтин е и върши страхотна работа. Ще потърся снимка ако ти трябва.
А оцета може би е бил менте.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия