При Бобо годинката вече се търколи, СЕПТЕМВРИЙЧЕТА очакват рождените си дни!

  • 29 034
  • 751
# 495
Всички обувки, които съм купувала на Мишо, са на тази фирма и съм много доволна, защото са от естествена кожа отвътре и са на сносна цена  Peace
Виж целия пост
# 496
brawn, ние сме на 4-кратно хранене от няколко месеца вече.  Grinning

LITA_, точно днес гледах на Колев и Колев сандали за прохождане, но цената им беше 20лв. Не ги взех, реших да изчакам още малко, защото Виктория няма още никакви мераци да ходи.  Grinning

20лв???? къде това? тук под 35лв(намалените модели) няма...
такава цена просто в Бургас няма... и в сайта им също така че моят съвет е ако са "първа стъпка" или "втора стъпка" взимай
Виж целия пост
# 497
Велизарка, Лита, мерси за отговорите за кухните.

Аз прегледах менютата и на Софийските частни кухни и определено не сме готови да започнем да взимаме кухня, много от менютата не са изобщо за нашата възраст.
Ще продължавам да и готвя за сега, а като стане на годинка може да я пробвам.

Виж целия пост
# 498
Веси, мерси, ти май си от малкото, които ми обръщат внимание тук  Hug. Днес четох, че никненето на зъби е съпътствано от спадане на имунитета и респираторни инфекции най-често на горните и на долните дихателни пътища. Днес е по-добре от вчера и не плаче толкова от помпата, а голяма част от секретите излизат навън периодично. Виброцилът много помогна. Дано не се появи кашлица. Има обаче кратки истерии с рев обикновено вечер и аз давам Ефералган. За сега други усложнения няма и дано не се появят.
Аз бибите му ги оставям там където играе, има дни, в които много ги търси, други не.
Виж целия пост
# 499
LITA_ ,и ние имаме обувки за прохождане на Колев и Колев за около 20 лв.

на много бебета им текват сополи при никнене на зъби, както и кашлица, Т, колики, разстройство, запек и въобще всичко каквото се сетиш, в този период каквото и да му е на детето педитата викат от зъби е, аз лично не вярвам на тази теория и ако нещо не и е наред взимам мерки и не си го обяснявам със зъбите...единствено мога да се съглася, че от болката и стреса, които съпътстват никненето на зъби организма се изтощава, имунитета пада и от там вече останалите неща, но хремата си е хрема
Peace
Мисля абсолютно по същия начин.Хремата си е хрема.Много ми е чудно като кажат от зъби е ,какво означава ,че не трябва да се вземат мерки ли ?!

Моята девойка може и без биби ,може и със.Но на майка й ,й е по-лесно със  Mr. Green .Ние имаме 9 биби ,всичките са част от играчките й , и си ги уважава до една.Приспивам я с биба и когато се събуди през нощта отново й давам биба за да се успокои.Иструкторката ни по бебешка гимнастика беше споменала ,че е хубаво ,ако не сучат ,бебетата да имат залъгалки до към 2 годишна възраст.Не помня точно защо ,но имаше връзка със сукателния рефлекс на мъниците  Peace .
Виж целия пост
# 500
Привет момичета,

успях да ви изчета  Hug

ние се завърнахме от Добринище и мога да кажа спокойно, че беше добре, аз се бях притеснила, че с бебе на почивка ще е ужас, камо ли с две ( бяхме с едните ни кумци, които имат бебе с два месеца по-голямо от Андреа), но не се оказах съвсем права  Laughing не си починахме много, но се разнообразихме, което си е супер, даже мислим към септември да повторим  Peace

сега да мина по темите на бързо

сандалки и аз купих на КиК за 53 лв., но не съм очарована много Rolling Eyes
за режима, направо ме е страх да споделя нашия  Blush моето дете яде само броколи  ooooh! и се опитвам всичко да замаскирам с тях за да пробутам няколко лъжици
иначе горе-долу схемата е следната
7-8 - кърма
10 - зърнена каша - 100 гр. макс или кърма ако спи вкъщи
13-14 - зеленчуково пюре, месно или зеленчук с жълтък
15 -15:30 - кърма за приспиване
19-19:30 - зърнена каша с малко плодово пюре (да не се усеща иначе не яде)
20:30 - 21:00 - кърмене за приспиване
нощни прицоквания - непреброими  :ooooh
та режима е 4-5 основни хранения и няколко цоквания според зависи вкъщи ли сме и нервни ли сме  Peace

в тази връзка да ви попитам/поискам съвет има ли друго кърмаче, което продължава да ползва майка си за биберон? Определено при нас Андреа суче сериозно един или два пъти на нощ, през другото време само ме проверява дали съм налична и да не е свършило млякото  Crazy опитвала съм с вода или залъгалка, но не се получава, или започва луда игра или ако много й се спи започва да мрънка и ако не й дам гърда, настава такъв рееев  ooooh!, та въпроса ми е имате ли идеи как да я отуча от тези нощни прицоквания?

Michael@ и аз мисля, че тези симптоми не са само от зъби  Peace имунитета на детето пада и са по уязвими за вирусни заболявания, може би карате лек вирус, даваш ли вит.С?

Деси, Ванко е станал голям сладур, много се смях как сладко дреме  Joy

Дани, браво на Марти  Hug

и още нещо има ли още мами без МЦ? лято е, а моето либидо хич го няма  Sad мисля, че се дължи на липсата на МЦ newsm78
Виж целия пост
# 501
Така е, той сега е водещ и е важно да бъде задоволявана тази потребност  Peace! Активното сукане е важно за развитието на говорния апарат също така.
Гери, така е, ако не се обърне внимание може да стане по-лошо, защото организмът има отслабена защита. Дано утре да е по-добре мъничето ми  Sad.
Виж целия пост
# 502
Akspet, давам само имунокинд. В каква форма се дава витамин С? Течните ампули ли? Има ли за бебета специално?
Имате хубав режим, но да знаеш, че от 10-я месец е хубаво всеки ден да има - йогурт, сиренце или извара  Peace. Аз даже съм ги включила от 8 и половина.
Виж целия пост
# 503
вит.С ампула от 2 мл. един път на ден преди хранене, може и няколко капки в нослето да салгаш. Ние сме го пробвали по препоръка на лекарката и имаше ефект  Peace

опитах кисело мляко, сирене, йогурт с плодове и плодове с извара, но никое не се одобри  Sad ще чакам да позабрави и пак ще пробвам, тя не харесва нищо сладко и нищо, което е по-едро и не е гладко, така, че ще продължа опитите с киселото мляко  Peace
Виж целия пост
# 504
Akspet, давам само имунокинд. В каква форма се дава витамин С? Течните ампули ли? Има ли за бебета специално?
За вит.Ц моята педи каза така: половината ампула даваш през устата, другата половина я накапваш в нослето. Пробвах и мисля, че имаше положителен ефект. Това, когато имахме два месеца постоянна хрема "от зъби". Другото, което много помогна е Куикс, че е по-силен от другите солени разтвори!
Виж целия пост
# 505
Благодаря ви, момичета, още утре ще опитам с витамин С. Акспет, при нас е обратното пък - обожава млечни десерти и месни пюрета. Явно нямате нужда сега и за това не ги иска  Peace. Иначе и ние не сме по пюрета с едри частици и аз опитвам от време на време, но си държи частиците в устата и ме гледа нещастно. Опитвам да ги наместя между венците, дъвча с него, но без резултат. Иначе като види някой да яде дъвче наужким. За сега давам само бисквити - гризе ги, но предпочита да си държи парчетата в устата докато се размекнат. Явно не е готов.
Виж целия пост
# 506
Цитат на: akspet link=topic=588588.msg19102139#msg19102139

за режима, направо ме е страх да споделя нашия  Blush моето дете яде само броколи  ooooh! и се опитвам всичко да замаскирам с тях за да пробутам няколко лъжици

newsm62 newsm62
Цитат
 
ако не й дам гърда, настава такъв рееев  ooooh!, та въпроса ми е имате ли идеи как да я отуча от тези нощни прицоквания?

И моето хлапе се буди за нощно хранене, понякога само на развиделяване, но когато я дразнят зъби и по 2-3 пъти. Да си призная, по-ми е лесно да й дам да суче, и после всички да спим, отколкото да мъча и нея, и нас с водичка или друго. Просто се надявам да израсте този навик и че като заместя с вечерно хранене, то ще я засища за цялата нощ.


Цитат
 
и още нещо има ли още мами без МЦ? лято е а моето либидо хич го няма  Sad мисля, че се дължи на липсата на МЦ newsm78
На мен ми дойде за пръв път преди седмица, и определено след това се почувствах по-леко и нормално. И на мен изобщо не ми беше до секс, но ми се струва, че сега либидото се възвръща. И най-хубавото - почнах да отслабвам още по-усилено след като ми дойде!!!


MIchael@, а педиатърът ви какво казва за тази хрема? Извинявай, ако си казала или пропуснала. Но не подлагай детето на самолечение, ако не го е видял педиатър. Иначе, спомням си, че майките тук капеха клеева тинктура и сребърна вода паралелно с другите лекове.
Виж целия пост
# 507
По телефона каза, че предните зъби са тръгнали /преди няколко дни установи на консултацията/ и, че това води понякога до изменения в лигавицата и кръвоносните съдове. Каза ако се влоши да го заведем, но днес е по-добре и не съм го водила. Назначи ми само Виброцил и Имунокинд, защото допуска да е риновирус вследствие на слаб имунитет. Но то Имунокинда докато подейства.....Утре ще дойде да го види вкъщи.
Виж целия пост
# 508
Цитат на: akspet link=topic=588588.msg19102139#msg19102139



Цитат
 
и още нещо има ли още мами без МЦ? лято е а моето либидо хич го няма  Sad мисля, че се дължи на липсата на МЦ newsm78
На мен ми дойде за пръв път преди седмица, и определено след това се почувствах по-леко и нормално. И на мен изобщо не ми беше до секс, но ми се струва, че сега либидото се възвръща. И най-хубавото - почнах да отслабвам още по-усилено след като ми дойде!!!



ммммм интересно, добре звучи, направо да ти се прииска да се оциклиш  Blush Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 509
akspet , Йоана също сучеше по няколко пъти на нощ ,но се отучи ,когато заминахме за Париж ,а тя остана тук.Тогава майка ми и баща ми я отучиха от навика й да ме ползва за биба нощно време.
И разбите ме с тези броколи  Grinning !

П.П. Честиата десета месечинка на малката Яна   bouquet !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия