Има ли го някъде по света това?...

  • 22 583
  • 376
# 180
...
Да, когато селОто е било малко. Laughing

А сега? Когато има близки в друг град, сигурно се пращат некролози по и-мейл.
Виж целия пост
# 181
...
Да, когато селОто е било малко. Laughing

А сега? Когато има близки в друг град, сигурно се пращат некролози по и-мейл.


         Хайде стига с този и-мейл...баба ми няма и-мейл.
Виж целия пост
# 182
да, simplyaven, традиция, българска (християнска), с всичките салтанати (колкото и грозно да звучи за някой) - ковчег, саван, опяване, гроб, раздаване за "Бог да прости", некролози.
Има и други традиции - будистки, мюсюлмански.
Всеки почита мъртвите както намери за добре.
Но спрете да размахвате пръст на тези, които са различни от вас!

В другата тема на Грисъм попитах дали  мъртвите ще се обидят, ако днес се отиде на гробищата, а не вчера заедно с тълпата. Пипинс не ме пропусна Simple Smile

Дали ще се обидят мъртвите, не мога да ти отговаря, Приятно ми е - Богиня!
Не искам да съм груба, иначе бих ти отговорила подобаващо!
Въпрос на религия, традиции, вярвания...
Но определено се изложи много с този си въпрос!

Виж целия пост
# 183
А стига пък вие сте търсили под кокошката слон! Споделих, каква е била традицията, ама и там намирате за какво да се захванете.
Хубаво де, Китана. Hug Съгласна съм с теб. Бялото не е бяло, то е черно.
Виж целия пост
# 184
Аз също знам, че на погребение не се кани.
Вече може и да не е приложимо това, защото ако има роднини от друг град, ако не им се обадиш да им кажеш, няма как да разберат.
Виж целия пост
# 185
...
Да, когато селОто е било малко. Laughing

А сега? Когато има близки в друг град, сигурно се пращат некролози по и-мейл.


         Хайде стига с този и-мейл...баба ми няма и-мейл.
Значи ще й се обадиш по телефона и некрологът се обезсмисля, ако предназначението му е известяване.
Виж целия пост
# 186
Хич не ме интересува кой къде имал близки и колко далече са те. Изумява ме това, че някои се дразнят и чак обиждат от толкова дребни неща. Направо смешно ми стана. Да не свършиха турските сериали? Crazy Същински лелки на седянка - "Скив тая па къде си залепи некролога! Ма може ли тъй?!" Whistling
Виж целия пост
# 187
Да, тя индийската традиция е да се изгори вдовицата. Да я подкрепим?

Кой размахва пръст? Аз все от традиционалисти пръсти виждам. Останалите обясниха защо не им харесва и защо те лично не го практикуват, което си е тяхно право.
Виж целия пост
# 188
Хич не ме интересува кой къде имал близки и колко далече са те. Изумява ме това, че някои се дразнят и чак обиждат от толкова дребни неща. Направо смешно ми стана. Да не свършиха турските сериали? Crazy Същински лелки на седянка - "Скив тая па къде си залепи некролога! Ма може ли тъй?!" Whistling

       Не, Китана - направо ще и измъкна вратата на комшийката отсреща, дето, като изляза сутрин и отсреща ме гледа некролога на починалият и съпруг...офф
Виж целия пост
# 189
...
Да, когато селОто е било малко. Laughing

А сега? Когато има близки в друг град, сигурно се пращат некролози по и-мейл.


         Хайде стига с този и-мейл...баба ми няма и-мейл.
Значи ще й се обадиш по телефона и некрологът се обезсмисля, ако предназначението му е известяване.

А случайно да ти идва на акъл, че не знам номерата на 150-те приятелки на баба ми, които биха искали да я изпратят?!? По телефон се уведомяват само много близки роднини, живеещи в друг град. Теб някой те е канил на погребение или помен ли?
Виж целия пост
# 190
Некролозите не ме дразнят, но само ако не се е стигнало до крайности - като например облепена отгоре до долу врата на апартамент с некролози. Ужасно е.
Това, което ме побърква е яденето на погребение или на помен.
Нито мога да го разбера, нито да го приема за нормално.
Седнали на гроба, ядат и пият - все едно са на пикник.  Sick
Когато дядо почина - вода не можеше да ми мине през гърлото. Камо ли да ям.
Виж целия пост
# 191
Некролозите не ме дразнят, но само ако не се е стигнало до крайности - като например облепена отгоре до долу врата на апартамент с некролози. Ужасно е.
Това, което ме побърква е яденето на погребение или на помен.
Нито мога да го разбера, нито да го приема за нормално.
Седнали на гроба, ядат и пият - все едно са на пикник.  Sick
Когато дядо почина - вода не можеше да ми мине през гърлото. Камо ли да ям.

Счита се, че когато ядем подадената храна, починалият също се храни. Затова обикновено се подава нещо, което той много е обичал.

Нали не си мислиш, че ядат от глад или от кеф?
Виж целия пост
# 192
О, да. Понеже никога не сте виждали неялите от сутринта роднини, приготвили гладен поглед, че и торбички. Айде, моля ви. Традициите са хубаво нещо за желаещите да ги спазват, но се израждат в не един случай. Или прииждащите към масите в къщата.  Stop Ти пък нали не мислиш, че се тъпчат и напиват от мисъл за починалия?  ooooh!
Виж целия пост
# 193
Не съм запозната с индийската традиция, както и с тракийската и т.н.
Темата е за некролозите - колко ни дразнят и прочие.
Мен некролозите не ме дразнят, но са ми странни всички онези, които роптаят срещу некролозите, но пък ме призовават да съм толерантна към други неща, които може и да не са ми по вкуса - като гей парадите, молещите се мюсюлмани пред джамиите и всякакви други прояви на различия.
Ми бъдете малко по-толерантни и вие или не ви отърва...
Виж целия пост
# 194
Е това не мога да си обясня - как така починалият ще се храни? А уж всички са възрастни хора тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия