Попитай Нивиана /3/

  • 187 900
  • 752
# 660
Здравей, Нивиана  Hug

Чудя се за спалня - цвят палисандър - каква да е стената? По принцип в момента е латекс /бял/. Аз се колебая дали да не сложим само на стената, където ще е спалнята цветен тапет  или да се боядисат всички стени в екрю. Ти какво би предложила като вариант?  Simple Smile

Цветът на спалнята е подобен на този, дори нашият е малко по-тъмен ...

Виж целия пост
# 661
Имам бърз въпрос  Heart Eyes
Какъв цвят да изберем за дограмата и вътрешните врати, аз съм се спряла на бяла за всичко, мъжа ми си харесва повече дървенията, бяли врати малко се предлагат. Ако направим някои стаи с дървесен цвят дограма и сложим бяла врата май няма да си подхожда, обратното по ми се нрави, но ако вратите са дърво в коридора ще ми стане малко тъмно с 7 врати и без естествена светлина?!? Интериора после ще го нагаждаме, кухнята ще е бяла с каменен плот и малко дърво(евентуално), трапезарията - бяло и дърво, хола камъни и още нещо, спалнята и детската стая още не сме решили. Подовете ще са естествен паркет в стаите и теракота(дърво/камък) в коридора и кухнята.
Виж целия пост
# 662
Здравейте, знам че въпроса който ще задам е доста странен, но иска да попитам това зелено:
http://www.rosi.bg/zeleno-haka---129-301.html,  дали ще се комбинира добре с цвят избелен дъб
http://www.rosi.bg/izbelen-dab---004-236.html,  и даденото зелено много ли е натрапчиво, защото нямам възможност да го видя на живо. Става въпрос за мебели за детска стая. Може да ми предложите и друга комбинация, но да изключва оранжево и червено, защото в другите стаи се срещат тези цветове.
Виж целия пост
# 663
Нивиана:
Цвета на кухните, които си пуснала на 9.9 18.52 е чудесен!
Оказа се, че на пазара има твърде малко материали  в жълтата гама.Пастелно жълто, тиква, папая и т.н.т -няма цветове = спрени били от производство.  ooooh!
От страхотните картинки, които някой беше пуснал по-горе в жълто почти нищо не може да намери на пазара. Само в Ално ги има..но са със "златна нишка'
Виж целия пост
# 664
Кухненски шкафове се боядисват идеално с водоразтровима боя, латеск, или акрил.

При тях има практически неограничен избор на цветове. Малко повече играчка просто.

Има тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=597244.555
Виж целия пост
# 665
Здравейте!
Спешно ми трябва помощ! Моля!
Това е разпределението на хола. В частта, в която трябва да е ниската мебел трябва да разположа камина, телевизор и дивани. Комините са отбелязни с к1 и к2 (вторият е в спалнята), но може да се отвори откъм хола. Иска ми се камината да е фронтално към хола и максимално изчистена - нещо като това:

Размерите, които не са нанесени са: от врата на хола до комин 1-30 см, от к1 до ъгъла 2,10, от ъгъла до вратата на спалнята 1 м. вратите са стандартни -92 см


Виж целия пост
# 666
Първо трябва да решите дали  камина и телевизор искате на една стена,  аз наричам  телевизора - новото огнище. Тоест  фокус на потребителите.
Има вариант да са на  две срещуположни стени или на една. Мисълта ми е  - изчистете  функциите. Има ли кът около  камината и  кът около телевизора, и гледаме ли ги еднакво двете/.?

Аз мога да ви драсна нещо, но то  ще е просто така, след като не  ви познавам.
Има значение колко човека сте, как ползвате диваните, един ъглов, на който ляга  цялото семейство, или всеки си иска личен диван на  който да лежи. Гледате  ли телевизия , и колко.
Едно решение  не е само функционално, но е свързано с психология.
А дали камината е изчистена или с камъчета, е въпрос на декор.

Най-общия въпрос на който трябва да ми отговорите -  е - на една стена ли очаквате да са камината и телевизора, едновременно  ли ги гледате.




Виж целия пост
# 667
Имам бърз въпрос  Heart Eyes
Какъв цвят да изберем за дограмата и вътрешните врати, аз съм се спряла на бяла за всичко, мъжа ми си харесва повече дървенията, бяли врати малко се предлагат. Ако направим някои стаи с дървесен цвят дограма и сложим бяла врата май няма да си подхожда, обратното по ми се нрави, но ако вратите са дърво в коридора ще ми стане малко тъмно с 7 врати и без естествена светлина?!? Интериора после ще го нагаждаме, кухнята ще е бяла с каменен плот и малко дърво(евентуално), трапезарията - бяло и дърво, хола камъни и още нещо, спалнята и детската стая още не сме решили. Подовете ще са естествен паркет в стаите и теракота(дърво/камък) в коридора и кухнята.

Сложете мноооого светла дървесна дограма на прозорците - някакъв  бук.. и  бели врати.  А  може и слонова кост. Така ще е смекчено.
Виж целия пост
# 668
Нивиана:
Цвета на кухните, които си пуснала на 9.9 18.52 е чудесен!
Оказа се, че на пазара има твърде малко материали  в жълтата гама.Пастелно жълто, тиква, папая и т.н.т -няма цветове = спрени били от производство.  ooooh!
От страхотните картинки, които някой беше пуснал по-горе в жълто почти нищо не може да намери на пазара. Само в Ално ги има..но са със "златна нишка'

Ами ако вратите са мдф боя - то има доста широк каталог принципно.
Виж целия пост
# 669
Здравейте, знам че въпроса който ще задам е доста странен, но иска да попитам това зелено:
http://www.rosi.bg/zeleno-haka---129-301.html,  дали ще се комбинира добре с цвят избелен дъб
http://www.rosi.bg/izbelen-dab---004-236.html,  и даденото зелено много ли е натрапчиво, защото нямам възможност да го видя на живо. Става въпрос за мебели за детска стая. Може да ми предложите и друга комбинация, но да изключва оранжево и червено, защото в другите стаи се срещат тези цветове.

Съжалявам, не се виждат линковете.
Но зелено би трябвало да се комбинира добре с избелен дъб.



Виж целия пост
# 670
Здравей, Нивиана  Hug

Чудя се за спалня - цвят палисандър - каква да е стената? По принцип в момента е латекс /бял/. Аз се колебая дали да не сложим само на стената, където ще е спалнята цветен тапет  или да се боядисат всички стени в екрю. Ти какво би предложила като вариант?  Simple Smile

Цветът на спалнята е подобен на този, дори нашият е малко по-тъмен ...

http://www.breedlove-guitars.de/uploads/pics/2C16B11152E3648BC12 … 66_Palisander.jpg

Смело тъмносиньо  ..и другите  екрю.

,,
,,
Виж целия пост
# 671
Нивиана, по принцип си представях ТВ вляво от камината, но тя нали ще излезе доста напред в стаята, та ТВ ще остане в ниша до нея и няма да е удобно да се гледа. Иначе гледаме ТВ, а всеки си лежи на ъгловия диван в различна посока.
Ако камината и ТВ са на една стена ми се струва, че телевизора ' се сбутва', а едната стена (на която е вратата на спалнята) седи празна и неизползваема.
Ако ТВ е на нея ще има доста по-голям простор, но трябва дивана да е с гръб към къта за хранене.
Как мислиш че трябва да ги разположим?
Виж целия пост
# 672
Съжалявам, не се виждат линковете.
Но зелено би трябвало да се комбинира добре с избелен дъб.




Благодаря за отговора, зеленото се води Хака,
даже изглежда подобно на вашите снимки. Имам още един въпрос дали е много натрапчиво на живо, другото зелено   ми е тъмно и студено, може и да греша.
Ставам нахална, но да се възползвам и за друго:
Какви цветове да са боядисани стените, ако остане горното съчетание за мебелите? Стаята е за две момчета.
Приемам съвети всякакви Hug
Виж целия пост
# 673
По-добре  топлото зелено. Другото е достааа  хладно, като ментов сладолед.
Стените бели. Какво толкова.
Или кремави. Или тъмнокафяви, но мисля  , че няма да посмеете.






Виж целия пост
# 674
 bouquet Благодаря още веднъж.
 За тъмнотокафявото сте права - няма да посмея. Самата стая е много слънчева и с голям прозорец и мисля, че няма да е подходящо, но от кремавото ще се възползвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия