Съпруги на военнослужещи ІІІ

  • 99 777
  • 724
# 675
При моя мъж се чува , че от януари ще махнат парите , които във фиша се водят "за държавна служба". Това са поне 100 лв. Sick

Дано да е само слух.
Виж целия пост
# 676
При моя мъж се чува , че от януари ще махнат парите , които във фиша се водят "за държавна служба". Това са поне 100 лв. Sick

Хмм, къде пък във фишовете има подобно нещо? Гледала съм 1-2пъти, но подобно "перо" не съм виждала.

nikita_gd, официално никъде не е казано, че базата е продадена.
Виж целия пост
# 677
Сега попитах моя мъж, дали е чувал нещо подобно, не е. Иначе ги имаш във фиша тези, били въведени по времето на Н.Цонев.
Виж целия пост
# 678
Не става ли въпрос за това http://www.dnes.bg/politika/2011/11/15/chinovnicite-ostavat-bez- … jeno-vreme.134047.
Тук пише,че МВР и отбраната остават извън това заплащане.
Виж целия пост
# 679
Видях по- горе снимка от двойна стая в ВПД. Спомям си пред ехеее години с родителите ми като сме ходили- моето легло беше разпънато между тяхните две, игла нямаше къде да падне. :hahaha
Хм, AIR ти пък къде си спала тогава? Joy

 Joy   На третото  Joy...То беше продължение на маминото, доколкото помня Joy Ти беше на допълнителното  hahaha
Виж целия пост
# 680
Сега попитах моя мъж, дали е чувал нещо подобно, не е. Иначе ги имаш във фиша тези, били въведени по времето на Н.Цонев.

И аз го попитах, чул бил че ще ги махат при пенсиониране  Thinking
Виж целия пост
# 681
При нас се говори, че при пенсиониране се взима само основната заплата, без за държ. служба, без просл. време, без добавките за вредни... Абе всичко освен заплата звание и длъжност, нямало да се даде #Cussing out
Виж целия пост
# 682
При нас се говори, че при пенсиониране се взима само основната заплата, без за държ. служба, без просл. време, без добавките за вредни... Абе всичко освен заплата звание и длъжност, нямало да се даде #Cussing out

Ами напълно нормално е да се взима само основната заплата, не виждам за какво е това възмущение.
Виж целия пост
# 683
На мен ми е странно. При другите професии се взима всичко.
Виж целия пост
# 684
Ами напълно нормално е да се взима само основната заплата, не виждам за какво е това възмущение.
Преди не беше така Sad Това е поредното нещо, което орязаха #2gunfire
...Не, че скоро ми предстои пенсиониране или на мъжа, но пък...

И все се каня да питам, и все забравям... Има ли тук някой, който учи във Военния университет по програмата на МО?
Виж целия пост
# 685
Ами не знам как е било преди, но според мен е напълно справедливо да се получава чистата сума от заплатата. Всичко останало са добавки и не виждам защо трябва да се дават на куп и при пенсиониране. То ясно, че всеки иска повече пари, но не стига че се дава изобщо нещо, ами че и пак недоволни.
Виж целия пост
# 686
О, аз мислих, че става въпрос по отношение на издаването на документи за пенсия.  Blush
Виж целия пост
# 687
Ами не знам как е било преди, но според мен е напълно справедливо да се получава чистата сума от заплатата. Всичко останало са добавки и не виждам защо трябва да се дават на куп и при пенсиониране. То ясно, че всеки иска повече пари, но не стига че се дава изобщо нещо, ами че и пак недоволни.

Хммм, много странно мислене!Ако съпругът ти сега го уволняват, учил е години на ред, нещо с което навън никой няма да го вземе /Военно у-ще/ или трудно би се реализирал, давал е всичко от себе си за армията години на ред и му изплатят примерно 10 хил от полагащите му се примерно 17 хил няма ли да се ядосваш и няма ли да му е криво?
Освен това, ако според теб е нормално да не се дават при пенсиониране, по тази логика да не се дават и към месечните заплати!?Досега по закон е било, че трябва да се изплащат заплатите с добавките и всичко, което се полага.Говореше се, че ще се изплаща 75% от брутните заплати, но това не се прие, така че няма страшно.
Виж целия пост
# 688
deni_den, той от това военно училище излиза с определена специалност. Отделно, че не е необходимо всеки работещ в армията да е завършил военно училище, това нали го знаеш?
И в крайна сметка, ако същият този мъж работи в частния сектор, уволнят го...да не мислиш, че ще му дадат и един лев? Или ще може бързо да се реализира и да си намери работа.
Едно е да се дават определени добавки към заплатата за извършена работа, съвсем друго е да се държи те да се изплащат и при пенсиониране. Какви вредни и защо да му се полагат на един пенсиониращ се примерно?
Виж целия пост
# 689
Момичета предстои ни първата почивка и в ума ми се въртят хиляди въпроси. Я кажете как се оправяте с малчуганите имам предвид тези вече махнали памперси ,но случващо се да направят авария в гащите ,къде се сушат дрехите,отделно за храната ,моя яде всичко но все пак подходяща ли е храната за малки човечета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия