Най-странните и смешни имена - 10

  • 40 888
  • 393
# 75
Привет!

Имам си едно файлче със странни имена на българска земя, извадка от документи -

Телефонка;            Скумрия;               Самолетка;              Пейка;             Настинка;

Дрога Милевска;                                         Пешка Фандъкова;            Комня Чобанова;
Душица Великова Куцарова;                     Бърза Куршумова;              Кокона Проданова;

 hahaha              Аналова;       Кукувейков;



Списъкът е много дълъг, за това ще ги пускам на части (а и да си запазя правото за ново писане  Laughing  )

Виж целия пост
# 76
Имах позната ,която твърдеше , че е кръстена на баба си : Йорданка.
Тя се казва Даниела. Много е горда от този факт. Никой не може да я убеди в противното.  Tired
И заЩо ти зву4и толкова невероятно?
Аз съЩо съм Даниела, кръстена на баба си Йорданка.Баба ми ли4но се е възпротивила на Йорданка , заЩото според нея  било с много ретро  зву4ене и сама избрала името ми.Баба ми я нари4аха Данка,  в къЩи  и мен така до към 16 ми година.
Не съм горда от факта, 4е баба ми е избрала това име, но определено  не се оплаквам, заЩото  хората нямат проблем с произнасянето му, макар, 4е тук по популярен е мъжкият вариант.Като женско име не се използва
Дъщеря ми е Даниела, кръстена на дядо си Димитър-в противен случай, трябваше да я кръстя Демитринка или Димитричка, което ми е адски селско
Виж целия пост
# 77
Имах позната ,която твърдеше , че е кръстена на баба си : Йорданка.
Тя се казва Даниела. Много е горда от този факт. Никой не може да я убеди в противното.  Tired
И заЩо ти зву4и толкова невероятно?
Аз съЩо съм Даниела, кръстена на баба си Йорданка.Баба ми ли4но се е възпротивила на Йорданка , заЩото според нея  било с много ретро  зву4ене и сама избрала името ми.Баба ми я нари4аха Данка,  в къЩи  и мен така до към 16 ми година.
Не съм горда от факта, 4е баба ми е избрала това име, но определено  не се оплаквам, заЩото  хората нямат проблем с произнасянето му, макар, 4е тук по популярен е мъжкият вариант.Като женско име не се използва
Дъщеря ми е Даниела, кръстена на дядо си Димитър-в противен случай, трябваше да я кръстя Демитринка или Димитричка, което ми е адски селско
Димитрия е хубав вариянт Wink Тук в по тоя край Димитрии колко щеш.Преди да се преселя тук не го бях чувала,обаче много ми харесва.
Мъжа ми има един познат-Ламбрьо.Дядото също се казва така.Че и Ламбреви са.Явно традиция семейна някаква...
Виж целия пост
# 78
Здравка Валерианова (доктор)  Crazy
Виж целия пост
# 79
Здравка Валерианова (доктор)  Crazy

Е, то как да не станеш доктор с това име.  Laughing
Виж целия пост
# 80
Имах позната ,която твърдеше , че е кръстена на баба си : Йорданка.
Тя се казва Даниела. Много е горда от този факт. Никой не може да я убеди в противното.  Tired
И заЩо ти зву4и толкова невероятно?
Аз съЩо съм Даниела, кръстена на баба си Йорданка.Баба ми ли4но се е възпротивила на Йорданка , заЩото според нея  било с много ретро  зву4ене и сама избрала името ми.Баба ми я нари4аха Данка,  в къЩи  и мен така до към 16 ми година.
Не съм горда от факта, 4е баба ми е избрала това име, но определено  не се оплаквам, заЩото  хората нямат проблем с произнасянето му, макар, 4е тук по популярен е мъжкият вариант.Като женско име не се използва
Дъщеря ми е Даниела, кръстена на дядо си Димитър-в противен случай, трябваше да я кръстя Демитринка или Димитричка, което ми е адски селско
Димитрия е хубав вариянт Wink Тук в по тоя край Димитрии колко щеш.Преди да се преселя тук не го бях чувала,обаче много ми харесва.
Мъжа ми има един познат-Ламбрьо.Дядото също се казва така.Че и Ламбреви са.Явно традиция семейна някаква...

Съпругата на брат ми се казва Димитрия. Не може да прости на майка си, че я е кръстила на баба и´ дирекно и че не е променила името. Аз лично нямам отношение към това име, намирам го съвсем нормално, но тя се чувства много нещастна с него.
Виж целия пост
# 81
Туко що чух в "Гласът на България" Сицилия-една от приятелките на кандидат-участничките се казваше така.  Peace

Аз пък имах състудентка Венеция.  Grinning
Виж целия пост
# 82
Туко що чух в "Гласът на България" Сицилия-една от приятелките на кандидат-участничките се казваше така.  Peace

Аз пък имах състудентка Венеция.  Grinning


Ние пък си имаме пицария Венеция, а шефът и´ се казва Винченцо (Vincenzo), който е италианец и е от Венеция. Поне така казва, че е от там  Simple Smile.
Виж целия пост
# 83
Познавах баба Малина и една жена Пролетина Simple Smile
Виж целия пост
# 84
Ами тя сестра  ми кръсти големия ми племенник Кристиян на свекърва си  жената се казва .....Янка.
Казвах аз аз до го кръсти Ян Бибиян ама тя.....
Е втория племенник е Виктор на баща ми Валентин ....
Аз съм си добре майка ми се казва Мариана бъдещата свекърва Марийка,
ама половинката от сега е предумпреден че име започващо с буквата М за бъдещо дете не искам.

Кръстете я Риана / да сте живи и здрави, да си имате дъщеричка Peace/ Така ще угодиш на всички. Хем имената на бабите са упоменати, хем не е с "М", хем и ти доволна, хем модерно име  Laughing
Добронамерена шегичка  Hug

За мен най- странното име си остава Перка. Какъв ли смисъл са вложили в далечните години сумати родители, за да кръстят така дъщерите си.  ooooh! Joy
Виж целия пост
# 85
Газуркова
Гвоздейкова
Пиронкова


Че кое им е странното Simple Smile ?
Аз съм Пиронкова и много се гордея с тази фамилия!
Виж целия пост
# 86
Газуркова
Гвоздейкова
Пиронкова

Че кое им е странното Simple Smile ?
Аз съм Пиронкова и много се гордея с тази фамилия!
За мен са странни  Peace
Виж целия пост
# 87
Ами тя сестра  ми кръсти големия ми племенник Кристиян на свекърва си  жената се казва .....Янка.
Казвах аз аз до го кръсти Ян Бибиян ама тя.....
Е втория племенник е Виктор на баща ми Валентин ....
Аз съм си добре майка ми се казва Мариана бъдещата свекърва Марийка,
ама половинката от сега е предумпреден че име започващо с буквата М за бъдещо дете не искам.

Аз не се сетих да кажа за моя син ,че е кръстен на свекърва ми . Чудеше се жената на кой е кръстен. Сърди се една година ,че не е на никой. Моят е  Кристиян.  Когато ,го кръстих не беше изобщо популярно името. Сега е всеки втори .
Виж целия пост
# 88
Днес за първи път се сблъсках с името Фантина/българско/. Shocked
Виж целия пост
# 89
Тръска, Гина и Дафина Шиклеви. ( съседки)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия