Мнението ви за ползата/вредата от училищните лавки

  • 39 549
  • 910
# 390
С най добро чувство, като минала през този проблем, да се обръща внимание на подобни нерелевантни аргументи и да им се позволява да бъдат спирачка за бъдещи промени е много деструктивно. Прекалено се задълбочаваш в картинката as is, вместо в тази to be.
Това с хлeбарките е пълна глупост. Ако се чисти след края на занятията и се третира периодично с препарати няма как да има хлебарки.
Най вероятно на учителките не им се занимава да възпитават децата да не цапат с храна, заради което им е по лесно да ги натирят навън. Няма човек- няма проблем.
Виж целия пост
# 391
Честно да ти кажа, на мен не ми и пука особено какво ще е ту би. Начална степен я минахме благополучно, сега се стараем да избутаме основното, пък после да отидат в някоя добра гимназия. То, животът ми минава в някакви битки за ту би, а тарикатите отстрани казват "давай, ние сме с теб като морална подкрепа, че нямаме време, трябва да ходим на работа". Знаеш ли след втори клас колко бързоо ми мина ентусиазмът! Оправям се както мога, според наличните условия и така. Отдавна не очаквам училището да се грижи и да възпитава децата ми. Простоо гледам да извлекат каквото могат от престоя си в училище и да живеят живота извън училище. Не говоря за конкретно училище, а за училищната система.
Виж целия пост
# 392
Това с хлeбарките е пълна глупост. Ако се чисти след края на занятията и се третира периодично с препарати няма как да има хлебарки.


ама не се третира. И освен това децата не ядат чистичко. Постоянно хвърлят трохи и изпускат по.-големи хапки; след това минава някой и стъпва отгоре и става чудна картинка. Някой си изпуска сандвича с лютеница не само върху дрехите, но и на чина....и тъй.
в градината на сина ми го учиха как да си чисти масата след закуска, но там процесът е постоянен, учител и помощник се редуват идопълват за всичко.
а ръцете си мият ли тез деца?
Виж целия пост
# 393
Честно да ти кажа, на мен не ми и пука особено какво ще е ту би.
За мен тогава е абсолютна енигма защо ти е да си толкова яростно и многословно против нещо, което не те интересува  Grinning

Именно, тити, ама докога все да чакаме великият и подходящ момент да започнем да правим нещата като хората  Confused
Виж целия пост
# 394
Не съм против нещото, просто обяснявам фактите. Пък и се намирам на приказка. Още утре да затворят лавката, хич няма да ми е мъчно за нея. Ако не я затворят, пак няма да ми е мъчно.
Това за заключването на училищния двор ми се струва странно.
Виж целия пост
# 395
Не съм против нещото, просто обяснявам фактите.
Фактите всички ги знаем, но темата струва ми се е как да ги променим, а не да си ги разказваме.
Виж целия пост
# 396

Това за заключването на училищния двор ми се струва странно.
И защо ти се струва странно?
Все пак, не знам защо непрестанно се повтаря "заключване, заключени", след като се касае просто за строг контрол на влизане и забрана за излизане на учениците в учебно време извън територията на училищния двор. Никой няма да сложи катанец на вратата, а трябва да има контрол и правила. Аз пак питам - на училище ли отиват децата или на кафе, пазар и ресторант? Непонятно ми е, защо смятате, че да се шляят деца по улиците през учебно време е не само безопасно, ами дори препоръчително!
За цапането в класната стая - никой ли не чисти след края на учебния ден?
Виж целия пост
# 397
Конкретно за лавките ли? Ами, да ги затворят, макар да не виждам кой знае каква полза от това. Важното са учебните програми, учебниците и дисциплината, а не дали ще има лавка в училище или дворът на училището ще бъде заключен. Ще направя сравнение с нашето време - дворовете не се заключваха, лавката беше пълна с тогаввашните боклучави храни - бонбони, солети, шоколади, обикновени  и шоколадови вафли, всякакви сухи пасти, швепс, алтай, етър и бреза. Но образованието беше добро, излизахме от училище научени, учехме си сами вкъщи, а някой като сгазеше много лука, веднага класната се обаждаше на родителите, а родителите не се репчеха на класната.
Мисля, че просто преувеличавате важносттаа на външните ограничения като закриването на лавките и ограничаването на децата само в двора на училището, а подценявате ролята на ръководството на училището, както и домашното възпитание на децата.
Виж целия пост
# 398

Мисля, че просто преувеличавате важносттаа на външните ограничения като закриването на лавките и ограничаването на децата само в двора на училището, а подценявате ролята на ръководството на училището, както и домашното възпитание на децата.

Напротив, дори усилено се коментираше в тази и другата тема важноста от сътрудни4ество между дирекция, у4ители и родители за постигане на оптимални резултати.

Закриване на лавките и контрол върху движението на у4ениците не е ограни4ение, а средство, целящо да спре безхаберното поведение на вси4ки по- горе описани групи.

Декларацията за ненапускане на у4илищният двор е нелепица. Едно е да подпишеш, 4е ще водиш и прибираш детето, съвсем друго, 4е си отговорен за дете, което в момента е поверено на друг.
Още пове4е, 4е у4ителите също напускат у4илище и децата имали и по4ивка между 4асовете и занималнята, а в този промеждутък няма отговорен възрастен за тях.

Виж целия пост
# 399
  Според мен се обвиняват непрекъснато учители и родители. Определено семейството има тежест, но моят опит е,че въпреки,че аз не бих дала нищо,което съдържа консервант на детето си и още на 5 години го бях научил да чете етикетите в магазините и събираше погледите на клиентите като коментираше консервантите,детето ми с получено от баба левче тичаше в училищната лавка,където му беше забранено да ходи от мен,баща му ,учителката,директорката и си купуваше най различни боклуци,въпреки,че отиваше закусил на училище и с плод и сандвич в чантата за 3 часа. Не ходи на занималня и го вземам след последния час.  newsm78 Реклами,лъскави опаковки,деца ядящи кубети и снакс...
Виж целия пост
# 400
официално има отговорен, и това е дежурният учител, но най-често учителката от занималнята идва в момента, в който свършат редовните часове. Та, значи пак излиза такка, че функцията на заключването ще бъде да държи децата вътре, а не външните навън. За декларациите написах още много назад, че ние ги подписвахме като станаха децата пети клас. Тогава, все си мисля, че детето може да се съобрази с родителското изискване да не излиза извън двора по учебно време.Те вече не са в начален курс, а в основен, повечето сами пътуват в метрото и градски транспортвсеки ден от и за училище, а някои очакват да ги затворите зад оградата, че да не излизат. Защо това, защото не сте сигурни, че ще накарате децата си да спазват вашите забрани? И на мен не ми е много спокойно, но малко от малко разчитам на уговорката ни с децата. Те ако не могат това елементарно нещо да изпълнят, как да им имам доверие за по-сериозни неща!
Амбър, щом детето ти не слуша вас, барабар с учителката и директорката, как ти се струва, че само липсата на лавка ли ще реши проблема?  Peace
Когато моите бяха в първи и втори клас си знаеха, че трябва да слушат и изпълняват каквото им каже класната, особено що се отнася до безопасността. Бяхме изяснили надълго и нашироко кое може и кое не може.
Виж целия пост
# 401
Амбър, щом детето ти не слуша вас, барабар с учителката и директорката, как ти се струва, че само липсата на лавка ли ще реши проблема?  Peace
[/quote]
    Simple Smile Моето е такова, социално, ако съседчето хрупа снакс и то ще хрупа,само,че със собствено мнение щото знае за кръвта,протеините,витамините и так нататък. Но като види лъскава опаковка пред себе си,винаги казва,това не съм го пробвал.Айде да го видя,знам че не е полезно и е гадно. Ами такъв си е,Пинокио дето трябва да си пробва.  Grinning Изприщвам се да обяснявам. Четем. Той си знае, но иска да пробва.  ooooh!
Виж целия пост
# 402
Тези декларации, че детето няма да напуска двора на училището... Признавам от темата разбрах, че съществуват такива.... само на мен ли ми звучат ненужно и абсурдно? Има правилник за вътрешния ред и би трябвало той да се спазва, защо са нужни и тези декларации... Малко ми звучи като аз да изискам училището да подпише декларация, че детето ми ще бъде винаги с написано домашно Rolling Eyes
А какво се случва ако откажа да подпиша такава декларация?
Виж целия пост
# 403
Аз лично ще съм по-спокойна, ако знам, че детето ми влиза в училищния двор и не излиза до края на деня от него. Не ми е приятно да гледам как се шляят през голямото около училището, в пети клас ходят за чипс, в шести почват да излизат за по цигарка, в 7-ми вече ги причакват продавачите на дрога.
Забраната сама по себе си не възпитава, ако няма санкция. А и важи докато си наоколо, особено за децата, които са получили много забрани в живота си. Те ги спазват, но само ако ги наблюдават.
Нямам никакво намерение да вярвам на 100 % на детето си, че никога няма да върши "забранените" неща.
Нито за първата цигара, нито за първата чашка, нито за първото гадже съм искала и получила разрешение.
Но на поднос да им поднасяме неща, които не са за тях, да ги изкушаваме и да гледаме колко воля имат ми се струва неправилно.
Ако в училище няма чипс и кока-кола и не го пускат да излиза извън двора съм сигурна, че няма да яде след училище чипс. Просто няма да има смисъл, не е интересно да го прави сам.
 
Виж целия пост
# 404
Тези декларации, че детето няма да напуска двора на училището... Малко ми звучи като аз да изискам училището да подпише декларация, че детето ми ще бъде винаги с написано домашно Rolling Eyes
А какво се случва ако откажа да подпиша такава декларация?

И на мен така ми зву4ат.
Може би ако не подпишеш, ти отказват място, знам ли? Да каже някой, който не е подписал.

Заклю4ването ще държи и хората, които нямат работа в у4илище, извън него.
Много неприятно е да видиш всякакви хора да се разхождат сред децата, дори и с големи ку4ета.

След като се подписват след 5 клас тези декларации, защо у4ителите тогава изкарват у4ениците на улицата. Практика на у4илището до нас е в 4ас по физи4еско да се гонят провинени на улицата, за да бягат там. Предвид ули4ното движение ми се струва супер безотговорна постъпка.
И малките нямат дежурен у4ител, ходих, интересувах се, имат 1 4ас без никой да ги наглежда.

Казвате, 4е в ДГ контролът е по- голям, но детето на моя приятелка  ве4е два пъти си тръгва оттам незабележимо. ДГ е доста дале4е от жилището им, а то се е придвижило някак си. Отсъствието е забелязано, едва когато майката и детето се появяват на вратата на ДГ. На вси4кото отгоре били изненадани, два 4аса не разбрали, 4е липсва дете.

Ако дете из4езне и не се върне в 4ас, какво ще си помисли у4ителя? Най- вероятно, 4е е избягало. Или 4е е в лавката или близкото кафе. Няма да уведоми никого. Докато родителите установят липсата и т.н. минава много време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия