Къде в Бургас? (28)

  • 90 824
  • 729
# 210
Цитат
Мостика казват на моста под Казиното........., а защо на бургаския мост му излезе име Мостика... нямам идея! 
Някой небургазлия го е измислил  #Cussing out, никога бургазлии не са го наричали така. Извинявам се за отклонението.
Благодаря за предложенията за пране на тапицерия  bouquet
За съжаление, градът се напълни с небургазлии през последните години... Никога не се е говорило така смешно в Бургас, чак ме е яд, като слушам млади хора по улиците... Извинявам се, ама и това е част от Бургас, вече....   Sad
Виж целия пост
# 211
Да, и мост не е.  Wink
Мъжът ми си е кореняк бургазлия (аз съм от другия край на Бг) и той също казва "мост" на въпросния обект, но ми каза, че е неправилно - "мостик" е вярната дума. Честно казано, не знам кой е правилният термин.
Бургазлии говорят граматически по-правилно от софиянци, например, но това и-кане е много дразнещо (тоест мекият говор) - "пили" вместо "пиле", "училищи" вместо "училище" и култовото "ко праити?" Също и "дънкито" вместо "дънките" както е правилно.
Разбира се, и-кането тук е доста по-умерено отколкото в Шумен, например, но е факт, че бургазлии говорят също много меко. Отначало ми правеше много силно впечатление, но сега вече сякаш не го забелязвам толкова. Да не се разсърди някой сега, просто споделям. Peace  Hug
Съжалявам за спама.
Виж целия пост
# 212
миЙка води класацията! Simple Smile)))
Виж целия пост
# 213
миЙка води класацията! Simple Smile)))
Joy
Нормално е Бургас да се разраства, на никой не му се стои на село Mr. Green
Виж целия пост
# 214
ок,да заповяда в града,но да не взима селото със себе си.
п.п.
Отлитам,защото отдавна не съм спамила толкова Wink
Виж целия пост
# 215
Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 216
Някой да ми препоръча от къде може да се вземе хубав чушкопек?!
и аз търся, в Метро и Практикер видях идни чушкопеци по 65 лева, вътре с една метална преграда за 3 чушки, видяха ми се малко големички, та се оглеждам за някой единичен, но не знам къде още да търся

Видях в брошурата на Баумакс троен за 36 лв. Може да има и единични.
Виж целия пост
# 217
Здравейте!
Моите килими ги занесох за пране на една автомивка, която се намира на автогара "Запад".Изпраха ги чудесно, няма е тази миризма, която се появава на спарено, цената е 2лв на квадрат.
Много съм доволна.
Виж целия пост
# 218
за тази автомивка до автогара Запад - след това мокър ли ти го връщат или имат къде да го сложат да се суши на слънце
Виж целия пост
# 219
Там изсъхва и си го взимам!
Виж целия пост
# 220
мой познат ,който е турчин иска да научи български.знае ли някой къде.много ще съм ви благодарна
Виж целия пост
# 221
Момичета, има ли в Бургас индийски магазин, където продават къна и други техни билки Peace
Виж целия пост
# 222
мой познат ,който е турчин иска да научи български.знае ли някой къде.много ще съм ви благодарна

знам че има някакъв център за интеграция на чужденци, който се занимава точно с това, но незнам къде е. за това става въпрос http://www.burgasinfo.com/news/view/5/29817/
Виж целия пост
# 223
Здравейте , знае ли някой кои ще пеят на концерта по случай 20год. ЛУКОЙЛ в петък (02.09.2011) в летния театър ?Simple Smile
Виж целия пост
# 224
Буркани (празни) къде продават?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия