За ДЕКЕМВРИйки половината се мина, със сладко бебе на ръце ще посрещат новата го

  • 25 217
  • 740
# 195
Bugaboo Хамелеон е много здрава количка . Имам приятелка с такaва . Не ми допада , че е малко ниска . За по-високите майки не е много добре .  За сметка на това пък дръжката мисля ,че можеше да се одължава , което леко компенсира , това ,че е ниска. Количката е здрава , лека , маневрена , детето може да гледа и напред и назад , лесно се пере , могат да се сменят цветните части ( за това се нарича хамелеон) , бордът е подвижен . Недостатък : липсата на напълно легнало положение , чупката в кръста винаги си остава . За бебето проблем няма  ( освен ако не обича да спи настрани или по корем , но за майката има при смяна на памперсите .... Друг недостатък е много високата цена , но ако парите не са проблем като цяло количката е много добра  Peace

На Чиполино повечето модели са много тежки . Трябва да се внимава много при избора, ако това е избраната марка...

Ако бюджетът е ограничен , аз подкрепям мнението да се вземe среден клас количка , но на добра марка (Chicco, Peg Perego, Phil & Teds , Cosatto  , евентуално Hauck) , пред високия клас  на по-евтините марки ( Чиполино ,Бертони)  .  

*Mishela*, така както го описваш ми приличат на Бракстън - Хикс контракции ( или така наречените подготвителни контракции ) . Те много лесно се различават от истинките . Когато ги получиш , ставаш и малко се разхождаш напред назад из стаята . Ако отминат за няколко минути , значи са те . Ако продължат дълго време , чак тогава се обади на лекар  Hug

Виж целия пост
# 196

tinchi_pinchi  welcome welcome welcome
Mishela аз съм ползвала за каката на AVENT помпата (тъй като и на мен не ми се получи кърменето,а исках максимално време малката да е на кърма) и бях супер доволна от нея.
За тези колички на който летният им кош е с такава чупка да кажа,че са супер неудобни за бебето-като пуснеш коша в легнало положение крачетата се вдигат чак над очите му.За мен това си е престъпление да се мъчи така детето-така,че твърдо съм решила количка на която облегалката се пуска назад( тоест комбинирана-не с отделни кошове)
Виж целия пост
# 197


*Mishela*, така както го описваш ми приличат на Бракстън - Хикс контракции ( или така наречените подготвителни контракции ) . Те много лесно се различават от истинките . Когато ги получиш , ставаш и малко се разхождаш напред назад из стаята . Ако отминат за няколко минути , значи са те . Ако продължат дълго време , чак тогава се обади на лекар  Hug



А каква е разликата с истинските? Те болят ли какво? Не е ли рано за потготвителните  newsm78 Иначе бебо си мърдаше и между контракциите. Много се уплаших, защото бяха две. Пих но-шпа, днес ще звъня на доки следобяда да се уговорим да ходим на 3Д и ще я питам.
Виж целия пост
# 198
Истинските са продължителни  ( много повече от 2 ) и болезнени . Иначе не ти е рано за подготвителни . Съвсем на време си е . Сега можеш да получиш 2 такива и после цял месец да нямаш . Не се притеснявай за бебенцето - добре си е - мърда си естествено , стеснило му се е малко , но това няма как да му навреди  Hug Разбира се говори си с доки , но така както ги описваш според мен са си такива -  подготвителни Simple Smile. Ако пак се появят , направи упражнението с разходката и гарантирано ,че усетиш отпускането  Hug

Ето хубава статия : http://www.webmd.com/baby/guide/true-false-labor
Виж целия пост
# 199
Здравейте, мами Hug. Много сте бъзи, не мога да ви изчета Laughing. Търсих в предишните теми някои мами бяха писали, че бебчетата много са се въртяли на феталната морфология. И с мен беше така Laughing. Една мама беше писала, че преди 2 години го е преживяла. Интересуева ме като се  роди детето остава ли си много палаво  Laughing. Съжалявам, ако се повтаря, но не могах да го открия.
Благодаря ви предварително Praynig
Виж целия пост
# 200
Мами, намерих едни много хубави плотове за повиване в един английски сайт и реших, че ще е интересно за мамите, които ще купуват отделно легълца и плотове. Изглеждат супер и са значително по-евтини от тук:
1. http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdispla … 06645_10001_14053
2. http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdispla … 97992_10001_14053

Иначе тази вечер към 6 съм на 2-рата ФМ и малко съм се притеснила, но вярвам, че всичко ще е наред  Praynig
lami според мен няма такава връзка. Това дали ще се върти или ще спи бебето по време на прегледа си зависи изцяло от това, в какъв момент го хващаме. Ако го хванем докато спи тогава пък не може да го накара човек да се обърне да го разгледа по-добре лекаря. Но това мисля, че няма никаква връзка с това какво ще е бебето след като се роди
Виж целия пост
# 201
За помпите за кърма: Ако се погледне малко по-абстрактно на въпроса, най-добрата помпа за кърма всъщност е най-естествената - сучещото бебе. В общия случай помпата за кърма не е необходима вещ за кърмещата майка. Кърмата се произвежда на принципа на търсенето и предлагането: колкото по-често се изпразват гърдите, толкова повече мляко се произвежда. Здравото доносено новородено, сучещо на поискване (поне 8 до 12 пъти за денонощие) обикновено стимулира достатъчно майчините гърди и в подобни случаи помпа за кърма може въобще да не се наложи да се ползва.

Ако се случи майката и бебето да са разделени след раждането, е добре гърдите да бъдат изпразвани, за да се стимулира и поддържа лактацията до момента, в който майката и бебето ще бъдат заедно. В подобни случаи е възможно добрата помпа за кърма да изиграе своята роля, но някои майки намират изцеждането на ръка за по-ефективно и по-малко травмиращо гърдите. Тук може да се види кратък видеоклип (на англ. език), обясняващ т.нар. Техника на Мармет за ръчно изцеждане: http://www.truveo.com/The-Marmet-Hand-Expression-Technique/id/1286285296   Тук има и .pdf/.jpg файл: http://lllrochester.weebly.com/marmet-technique-of-manual-expression.html

Рутинното изцеждане на гърдите от своя страна е възможно да доведе до хиперлактация, т.е. до производство на повече кърма, отколкото е нужда за бебето. Това понякога води до някои неудобства и проблеми за майката. В този смисъл използването на помпа за кърма е добре да се съобрази с конкретните нужди на двойката майка-бебе. Вариант може да е да се окаже вземането на заем от приятелка (в този случай би следвало всички части на помпата да могат да се стерилизират). На пазара се предлагат най-различни марки и модели, които от своя страна дават различни резултати при различните майки, така че няма как да се препоръча конкретна марка/модел като най-добра.    
Ето и няколко полезни теми от библиотеката:
Тема: Изцеждане на кърмата - кога е необходимо това?  (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0)
Тема: Указания за съхранение на кърма  (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0)
Виж целия пост
# 202
Добро утроо  Wink
 Мами да ви питам нещичко. За пръв път взимам болничен. Трябва ли да го заверявам при личната?
Много хубави колички сте си харесали. Искаше ми се и ние да си купим количка, но една роднина много се зарадва и направо ни подари нейната която си е почти нова. Та един разход от 500 600 лв май е излишен. Но пък такава стая съм харесала
само дето незнам в България кой може да ми я направи  Sad
Виж целия пост
# 203
Radostche    bouquet  отново даваш супер ценни съвети!лично аз много ти благодаря!
Виж целия пост
# 204
титка , питай наред в мебелните фирми,които работят по поръчка.Ако имат по-хубави машини ,които да компресират дървото и да могат да го направят на дъга,ще се справят.Друго трудно не виждам в проекта.
Виж целия пост
# 205
Здравейте момичета!Как сте днес?
Аз следобед съм на преглед...Стискайте палци този път да видим дали е момче или момиче...Чудя се дали да споменавам на лекарката за отвратителното си настроение...На мен не ми се струва нормално,ама пък се чудя тя да не ме помисли за пълно куко  newsm78 .Друго което се чудя дали да казвам е за позивите за уриниране...През 15-20 мин.Ама всъщност са фалшиви.Като ида във тоалетната нищо няма.Имам чувството ,че бебчето ми притиска пикочния мехур и за това така се получава...Или може би си мисля така,защото майка ми все ме разправя,че като била бременна с мене се е чувствала точно така/но ме е носила много ниско/,а на мене никой досега не ми е казвал ниско ли високо ли го нося бебчето...Знам ,че на лекар всичко се казва,ама не искам да звуча като някоя дето само мрънка...Какво ще кажете?
Виж целия пост
# 206
marinamihailova,  Blush .

Тите,  много е готино това обзавеждане .Но не е ли много обемно?  Стаята ти трябва да е огромна , за да го побереш . А като гледам трябва да има и гардероби отделно ...
Виж целия пост
# 207
Fraqueza, разбира се и кажи всичко какво те притеснява, в крайна сметка ние не сме длъжни да знаем така ли трябва или не.Аз също имам проблем с постоянното чувство за пишкане,но докато вървя.Когато спра вече не го усещам.Това което ме притеснява повече е, че само понякога получавам кратка болка след като съм се изпишкала,но ще изчакам докато отида на 26ти на преглед!Успех на висчки,които са на доктор днес!  Hug
Виж целия пост
# 208
Здравейте и от мен!
Fraqueza, имаш палците ми за прегледа! fingerscrossed От време на време и аз си мисля, че задавам тъпи въпроси на лекаря, затова завъртам малко нещата и гледам да започна отдалече. Примерно "Нали ми е първо дете, та много неща не са ми ясни още... Може би се притеснявам излишно, ама нормално ли е еди-какво-си?" или нещо такова. Смятам, че като ни е за първи път и ни е разрешено да питаме елементарни тъпотии. Mr. Green
A_vagabоnd, и от теб чакам да чуя хубави резултати от ФМ днес, най-вече че си е останала мома - да не ви се появи някой израстък в средата на бременността... Laughing Flowers Four Leaf Clover
Ох, мами, направо ви се радвам как пазарувате и оглеждате. Аз още съвсем нищичко си нямам. Ама като че ли и не ме е подгонило някакво огромно желание да изляза и да зяпам поне, дори да не купя сега. Понякога си мисля, че явно чакам сами да ми паднат от тавана нещата, ама нейсе... Друг път пък ми докривява едно такова - имам чувството, че съм безотговорна към детето и си мисля такава ли ще съм и след като се роди... А бе сбъркала съм се окончателно. Та всъщност затова и не се включвам много-много из темите - нямам кой знае какво да кажа. Но ви чета редовно. Peace
Виж целия пост
# 209
Titkaa86,
Най-горе в ляво има едно където пише болничен лист еди кой си номер. Ако там отдолу под БОЛНИЧЕН ЛИСТ има и ръчно написан номер с печат,значи болничния е изведен. А ако не е,се връщаш от там където са ти го издали и примерно отиваш на регистратура.питаш и те ти казват! Не при личната. АКо тя е издала болничния при нея се връщаш. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия