За ДЕКЕМВРИйки половината се мина, със сладко бебе на ръце ще посрещат новата го

  • 25 217
  • 740
# 135
Някой преди известно време беше споменал, че му излизат нещо като брадавици около зърната.... та и на мен ми излизат някви такива неща и като попораснат малко и си падат сами.

А, добре че го спомена. И аз забелязах, че са ми излязли няколко и то върху самите ареоли - много дребнички такива кожни израстъчета. Значи няма нужда да им правя нищо и ще си паднат сами...  Thinking   Другото странно, което забелязах е, че ми се появи нещо като бенка на дясното зърно пак върху самата ареола и се чудя дали е нормално и дали да не отида да я види специалист
Виж целия пост
# 136
Стоккето на моя позната се счупи нещо в зъбния механизъм дето поддържа седалката на детето - или така наречение летен кош . Този механизъм е ,  за да си повдигаш или сваляш коша нагоре-надолу. Та той се прецака нещо и се наложи да го връзва с едни свински опашки и абе пародия  ooooh!. освен това е с чупка на дупето и смяната на памерси е почти невъзможна . На зимния кош дръжката му минава между краката на бебето и то като порастне малко седи постоянно разкрачено . Тук горе долу се вижда за какво става дума :




Да не говорим за чантата е на супер неудобно място и за да вземеш една мокра кърпа например трябва да се дупиш ниско долу. А от прашните улици тя е мръсна точно след 2 часа разходка ....  Харесва ми ,че е висока и не трябва да се сгъваш на 6 , за да си нахраниш детето , но това е единственото предимство , но и то става неизползваемо при счупването на въпросния механизъм ...
За мен това е най нефункционалния дизайн за количка - красив , но от функционална гледна точка пълен провал
Виж целия пост
# 137
Момичета, може ли малко инфо за неуките като мен? newsm78 Моля ви обяснете коя чупка гледате на количките.  Praynig
Виж целия пост
# 138
Някой преди известно време беше споменал, че му излизат нещо като брадавици около зърната.... та и на мен ми излизат някви такива неща и като попораснат малко и си падат сами.

А, добре че го спомена. И аз забелязах, че са ми излязли няколко и то върху самите ареоли - много дребнички такива кожни израстъчета. Значи няма нужда да им правя нищо и ще си паднат сами...  Thinking   Другото странно, което забелязах е, че ми се появи нещо като бенка на дясното зърно пак върху самата ареола и се чудя дали е нормално и дали да не отида да я види специалист

И на мен освен тези нещица са ми излези и три такива бенки, надявам се след като родя да се махнат всичките иначе ще се наложи да ходя на кожен ветеринар  Joy
Виж целия пост
# 139
Lady Vi,

   или 

Това е количката в легнало положение. Виждаш ли как на дупето има ъгъл 90 градуса ... Тоест не пада само гръбчето и количката да става 180 градуса ( като легълце) , ами само се накланя, а ъгъла между гърба и седалката си остава 90 градуса и бебето се озозова горе-долу с крачетата на горе.  Представи си един стол който само се накланя назад и това е легналото положение . Много е неудобно за сън и смяна на памперс . Казват ,че от анатомична гледна точка няма проблем  и сигурно е така , но за мен си остава неудобно. трябва да гледаш колички , които имат " напълно легнало положение " или са подходящи за "0 месеца + " . теззи стават като легълце и са удобни и за спане и за смяна на памперс . Например :

Всички колички от този тип имат няколко положения на гръбчето включително и напълно легнало , при което няма никакъв ъгъл между седалката и гърба ...


 
Виж целия пост
# 140
Привет мили момичета,
ние се завърнахме от кратко семейно пътешествие, заради предстоящата утре ФМ. Дано всичко да си е супер с бебо. И после.....на мореееее! Нямам търпение вече.
За венците.....и моите са трагични. Можете да пробвате със САНДРИН ....така се казва. В него има смрадлика и някакви сребърни съединения. Жабурите 2-3 пъти на ден. Има добър ефект. Но не трябва да се ползва дълго (повече от месец), че заради смрадликата малко пожълтява зъбите.
Виж целия пост
# 141
Radostche,   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 142
Момичета, ако правилно съм разбрала въпросните брадавички, за които говорите по ареолите са така наречените Монтгомърови жлези, които по време на бременност изпъкват и стават по забележими. В общи линии  спомагат за мастната секреция и подготвят гърдите за лактация. Наричат ги още естествен лубрикант.
Виж целия пост
# 143
didka Simple Smile  жлезите мисля, че са друго - те са едни като белезникави и леко набъбнали пъпчици, които и преди сме си ги имали, просто сега са по-забележими сякаш. Докато тези брадавички са супер дребни и си личи, че е само кожа. Просто се чудех дали трябва да се третират по някакъв начин, но щом ще си паднат сами няма проблем.
Радостче сългасна съм за това с чупката при Стокето по принцип, но важното е, че в зимния кош си е напълно легнало бебето, а като стане на 6 и повече месеца вече не мисля, че ще му е такъв проблем тази чупка, но знам ли и аз. Първо бебе ще ми е и не знам кои са наистина важните неща да се гледат при избора на количка. Засега ги избирам по това да са леки, маневрени, бебето да е високо, коша да е достатъчно широк, че да му е комфортно на бебето и още няколко екстри.
Виж целия пост
# 144
Лейди Ви,количката е страхотна!!Каква е цената в Англия,че нещо не видях Thinking
Ние днес бяхме на ЖК,станали сме 540гр ..за см. не разбрах.Този път сме седалищно разположени,доки каза,че има време да се завърти.Взеха ми кръв и сега си гледам резаултатите в нета.Ама то почти нищо не ми е в норма,а хемоглобина ми от 133 на 122 и саега на 118.Другите числа дори не знам какво значат Crazy
Утре и аз съм на ФМ,стискайте палци!
Виж целия пост
# 145
здравейте момичета  Simple Smile
а вие как сте  с кръвното ? днес и аз бях на преглед и ми беше 130/80 и ми казаха че било малко височко..... и да си взема апаратче и да си го меря всеки ден.... При вас как е ?

честито на всички Марийки   bouquet
Виж целия пост
# 146

Честит имен ден на всички носещи хубавото име Мария! Честит празник на Варненци! Нека света богородица бди над нас и бебчетата ни да са здрави и да се родят лесно и бързо през декември!
Виж целия пост
# 147
didka Simple Smile  жлезите мисля, че са друго - те са едни като белезникави и леко набъбнали пъпчици, които и преди сме си ги имали, просто сега са по-забележими сякаш. Докато тези брадавички са супер дребни и си личи, че е само кожа. Просто се чудех дали трябва да се третират по някакъв начин, но щом ще си паднат сами няма проблем.

Ахааа, сега разбрах. За тези и аз знам, че си падат сами, имам едно такова много малко на границата, където ми свършва ареолата. Питах една приятелка, която неотдавна беше бременна и каза, че са и излизали подобни и на други части от тялото и пак сами си падат.
Виж целия пост
# 148
за кръвното - за поддържам 90/60, което за мен е супер, че иначе ми е много ниско. Казаха ми само да пия повече течности на последния преглед, че помагало при ниско кръвно.
Иначе и аз съм утре на 2-рата ФМ при Марков от 17:40. Ако някоя мама от темата е горе долу по същото време, може да се засечем. Дано всичко да си й е наред на бебката и да й се порадвам пак, че отдавна не съм я виждала  Heart Eyes
Виж целия пост
# 149
A_vagabоnd, до 6 месеца е в най-добрия случай , ако ти се е паднало най-кроткото бебе на света Simple Smile .  Моя дивак например на 3 месеца седеше на коремна преса , за да може да гледа какво става навън. На 4 месеца свободно се обръщаше от гръб по корем , а на 6 месеца седеше на колене в поза за пълзене, клатейки се напред назад в опит да тръгне напред  Laughing . ако ти се падне такова палавниче , максимум до 4-ти месец ще ти е спокойно да се вози без колани . След това ще искаш да го вържеш. А зимния кош няма колани и ще се наложи да го слагаш в летния .   Памперси се сменят до 2 години понякога . И тогава идва зора с чупката ... А за Стоккето специално зимния кош има разделение и дръжката минава между краката на бебето . Няма начин да го сложиш обърнато настрани - само по гръб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия