ЮНСКИ ЮНАЧЕТА. Тема 114.

  • 46 049
  • 734
# 480
Честит имен ден на всички именници!
Виж целия пост
# 481
Честит имен ден на всички!Да са живи и здравички!
Ани ,честита именичка!


mamamecana Hug

Днес си намерих страхотна кутия за коледни сладки и ще пробвам едни с бял шоколад.
Виж целия пост
# 482
Добро утро!
Днес ставам в страхотно настроение, незнайно защо. Дори не съм се наспала, но пък ми е някакво весело  Mr. Green
Вероятно защото коледните празници у нас започват от днес. Намислила съм самият днешен ден да е като празник поне за Моника.  Сега докато е на забавачка ще подготвя украсяването на елхата и къщата изобщо и следобед с нея ще се забавляваме. Подготвила съм ѝ лакомства и коледни песнички.
Снощи бяхме на рожден ден на едно детенце от нейната група и това стана и повод да се запознаем родителите. Останах с много приятно впечатление от всички, а децата си изкараха страхотно. Моника милата и тя много иска да има рожден ден и ѝ обещах, че ще има след около половин година  Grinning
Приятен ден на всички! Пише ми се , но няма какво  Mr. Green
п.п. А, да, Роси, честита кухня!
Виж целия пост
# 483
Джери, усмихна ме, благодаря.   bouquet
Ето ме и мен, по светло. Вече съм си вкъщи. И отново съм на пазара на труда. Ще си дам малко почивка тези дни...

Мариянка, какво имаше предвид под Майстор Мани?
Виж целия пост
# 484
мамамецана бързо оздравяване  Hug
Роси честито за кухнята Simple Smile
Джери това с обещанието много ме разсмя Simple Smile))
Аз сега успях за малко да си лепна лаптопа от Гого....така го  е окопирал,че не може да бъде научи се да му пускам филмчетата на плазмата и сега нон-стоп лаптопа свързан с телевизора и аз останах без интернет Simple Smile
Аз събота и неделя мисля да започвам с украсата, но да видим до кога ще отцелее, миналата година Гого влачи елхичката из целия апартамент, изгриза половината играчки...и до Коледа нямаше и помен от елха Simple Smile
Грета може да е за добро  Hug
Приятен ден на всички и се усмихвайте повече!
Виж целия пост
# 485
Момичетааааа, привет и от мен! Ние се завърнахме. Благодарности на всички, които са се присещали за нас - сега изчетох темата! Беше умопомрачително просто в Сараево в смисъл, че имах толкова много работа, че даже за интернет нямах време - само пощата си проверявах за служебна кореспонденция. По цял ден в срещи, сутрин, вечер и през нощта кърмя Андрей, отделно докато обърна внимание мааалко и на Боби.

Отделно, изкарахме на крак някакъв брохнит, май Боби ни зарази, но той се оправи най-бързо. После баща му, аз и накрая и Андрей. С Андрей беше най-гадно, защото като е толкова малък и като го гушна и цялото му телце свири от хрипове и вибрира - много страшно беше. Най-тежката фаза продължи само една нощ, в която не спахме. После за първи път си ползвах медицинската застраховка в чужбина, заведох го на лекар, в някаква частна клиника го прегледаха много обстойно и му предписаха сироп за кашлица и антибиотик. Отделно му направиха инхалация кратка с някакъв антихистамин. Те в цялата бивша Югославия антибиотиците си ги пият като бонбони едва ли не - за щяло и нещяло, но аз звъннах на българския лекар на Андрей, обясних подробно какво е състоянието му и какво са изписали и се разбрахме да изчакаме с антибиотика и да давам само сиропчето за кашлица. За радост се оправи и без антибиотик детето.

Анджи, разбирам те напълно с дисциплинарните проблеми. По принцип Бобата е сравнително управляем, но има дни или по-скоро часове, в които ми иде да се гръмна. Така като се беше разболял Андрей, след цяла нощ будуване, сутринта ходих с Андрей на лекар, после се връщаме, трябва да тръгваме нанякъде, изнервено ни е супер много и Боби почувства, че ние сме изнервени и особено, че Андрей е в центъра на вниманието ни и реши веднага да узурпира цялото внимание. Просто ви е бедна фантазията колко свински се е държал. Започна да реве и крещи в истерия за някакви бисквити, аз му обясних, че са долу в колата и като слезем веднага ще му дам, но той само си търсеше повод да реве затова като разбра, че ще трябва да изчака докато слезем до колата просто се тръшна в хотела и започна в истерия да реве, да крещи, да не ни дава да го облечем, да рита. И това в същото време, когато на Андрей му свирят дробовете и всички супер много бързаме - Бобата иска в тоя момент всички да се концентрират само и единствено върху него и това, че той иска бисквити СЕГА! Така се вбесих, просто не мога да ви опиша и му се разкрещях и му отвъртях един шамар. Сигурно и втори щях да му ударя ако баща му не ме беше издърпал. Беше ужасно просто. Честно да ви кажа, много се срамувам - на няколко пъти ми се е случвало така да си изпусна нервите, но от доста време си бях обещала, че просто няма да го удрям - мисля, че само вреди. Така или иначе, това подейства като студен душ за всички участници в драмата. В крайна сметка поговорих с Боби по-късно и му се извиних. Казах, че и двамата сме постъпили лошо - и аз, и той, и че аз ще се опитам повече да не го удрям, но искам и той да се опита да се държи по-добре. Той каза, че ще се опита... Иначе Анджи, по принцип е период такова поведение, но също така при нас най-ужасно се държи Боби, когато ни усеща, че ние сме много изнервени. И съответно, за да измести сякаш фокуса от по-важния проблем, той започва да се държи свински за нещо дребно и нещата ескалират... Допускам, че Гого усеща притесненията ти за операцията и това е част от причината да се държи по този начин. От гледна точка тактики за справяне и наказания... веднъж успях много качествено да се разсърдя - ама наистина бях много ядосана тогава - обясних, че съм много ядосана и обидена, и че тази вечер не искам да говоря с него, нито да го приспивам. Той цяяяла вечер ми се "подмазва" държа се много примерно, аз - нула внимание, не го и приспах. Като цяло се стресна, но си мисля, че много рядко може да се ползва тази тактита, защото това е много голямо наказание за детето и то се чувства много отхвърлено. Аз затова и преди да започна да му се сърдя обясних защо го правя и че е за тази вечер - защото смятам, че е инфантилно човек да се сърди и да не казва за какво, особено ако го прави с децата си (иначе, в любовните отнощения ми се е случвало да го правя  Wink, особено като по-млада, но пак смятам, че е грешка). Може би наистина това да си излезе човек, като Крем, е добра стратегия като реакция на някакво тръшкане.

Крем, между другото ние вкъщи само ХФАКТОР гледаме по телевизията, но и Боби като Никола е фен. От една друга тема видях, че с теб имаме едно и също отношение към динамиките в това предаване, но сме малцинство  Grinning

Аз сега имам около половин месец да си пиша доклада от Сараево, така че продължава да ми е много натоварено. Отделно и на Жоро му се е натрупала много работа докато ни е нямало и последните 2 дни откакто сме се върнали му помагам на него.

За да завърша по-ведро, ще ви разкажа за новата измишльотина на Боби. Той се сети вече, че може да набеждава Андрей за разни бели. И тази сутрин го заварвам как се опитва да извади от завесите едни метални летвички, които сме му забранили да вади. И Бобата веднага ми казва: "Мамо, някой, може би Андейо, е извадил тези неща и аз сега работя, за да ги поправя!"  Laughing Изкючително правдоподобна версия, много беше доволен от себе си Бобата, още повече, че аз се престорих, че му вярвам.

Извинения за безкрайно дългия пост!
Виж целия пост
# 486

Грета може да е за добро  Hug
Ми за добро е, много ясно, все пак с врачани си имаше работа  Mr. Green (монтанска шегичка)
Мен пък Бобата ме развесели  Grinning
Виж целия пост
# 487
Яни, ще ме прощаваш, ама от Врачаните съм много доволна. Всъщност, до момента тази приказка за Враца нещо не излиза вярна  Peace

Зара, добре дошли! Сега и Снежето да драсне нещо :Р

къде сте писали за ХФАКТОР, и аз го гледам, само дето моите фаворити отпаднаха вчера.
Виж целия пост
# 488
Грети, имах предвид детското филмче - за майстор Мани и инструментите.

Св., добре завърнали се! Имали сте доста перипетии там, добре че всичко е свършило благополучно. Разбирам, че сега ти е доста натоварено, но някой ден по-нататък, ако намериш време и желание, ще ми бъде много интересно да разкажеш за усещанията и впечатленията си от Сараево, от хората, от живота им.
Виж целия пост
# 489
Аморе, с удоволствие ще разкажа някой път като си взимам почивка от писането. Интересно е в Босна, но и много, много сложно е всичко там и е трудно да се каже дали тази държава има бъдеще в този си вид.
Виж целия пост
# 490
Св добре дошла  Hug Бобата и мен ме развесели Simple Smile Радвам се,че вече сте добре Simple Smile
Гого продължава много сериозно с тези свои пристъпи и сега сме решили да го заведем при невролог, четох за нервна възбуда и е добре да се направи консултация. Той му и омръзна постоянно само с мен, няма никакви контакти разбирам го, но нямаме друг избор Sad
Лека и спокойна вечер на всички!
Виж целия пост
# 491
Влизам набързо  Simple Smile
Sv, добре дошли! На твое място сигурно и аз щях да си изпусна нервите  Embarassed но много ми допадна разговора който сте провели след това, като големи хора. Браво!
Между другото и марина много си измисля и фантазира. Май всички деца са така  Simple Smile
gmarinova, надявам се да е за по-добро и чакаме позитивни постове, както ти писа  Party


Ние тази вечер написахме писмо на Дядо Коледа. В яслата имат кутия в която ги събират.  Wink Марина е много щастлива. Разпечатах листа за писане от сайта на Крокотак. Там има с рисунка на дядото и редове, където да пишеш.
Ето и каталог на Карфур, има интересни работилници http://promooferti.com/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%84%D1%83%D1%80-%D0% … D0%B4%D0%B0-2011/ аз иначе харесах само лаптопа, който й бях избрала да й купя, на хубава цена е.
Лека вечер.
Виж целия пост
# 492
Привет и от мен!

Св,. добре дошла у дома! Пожелавам ти бързо и успешно приключване на доклада, и после спокойно да посрещате празниците!

Грета - то сега сигурно е умряло за търсене на нова работа, тамън ще вземеш глътка въздух по празниците! Сигурна съм, че след празниците, с нови сили и енергия ще намериш това, което те удовлетворява!

На всички болни, пожелавам скорошно оздравяване, и повече никакви болести!

Ние сме в една постоянна въртележка. Мъжът ми работи доста, и аз сама се справям с двете деца. Сутрин ставане, закуска, миене на зъби, кърмене, сменяне на памперси, водене до тоалетна, обличане на два броя ревящи деца и айде на детска - няма студ, няма вятър. Аз го водя, заедно с Криси. После разходки, пазари, готвене, кърмене, пак памперси, и то станало време да взимаме Стефан. ПО това време вече е тъмно, но Крисито пак с мен - до детската градина. Стефан има право сега да ходи само от 9 до 3 на градина, тк аз съм си вкъщи, и това означава, че мъжът ни не може нито да го води, нито да го взима, тк е на работа от 8 до 5.30....Вечер не можем да стоим много навън, че е тъмно и студено...

Въобще имам чувството че времето с Криси минава на много по-бързи обороти, отколкото когато Стефан беше на нейната възраст. Тя получава много по-малко внимание, много по-малко снимки, но това е съдбата на вторите деца...Стефан не е показал открита ревност досега - напротив, много е нежен и грижовен с нея, и първо за нея пита, като се събуди. Обаче всеки ден дава повод за "размишление" - така наричаме ние наказанието, тк не слуша. Най-често не иска да се облича да ходи на градина, или не иска да си прибира играчките. Тогава го зaвеждам в стаята, без да му се карам, а му казвам, че трябва да "помисли", и го оставям сам. Ако е изпаднал в истерия, единствения начин и да го оставя да се нареве.

Стискам зъби, била съм на крачка да го ударя, но засега не се е случвало. Mоже би, това че тук това е абсолютно забранено и има много информационни кaмпании za праваta na децата, включеително ги обучават в детксата градина, също ми оказва влияние.

Един въпрос от мен - непрекъснато чета какви лекарства за подсилване на имунната система давате. Аз на Стефан не давам nistho, освен много плодове и зеленчуци и лъжичка мед, но не всеки ден. Не го насилвам да се храни - понякога закусва 4-5 сушени кайсии, и вечеря с една ябълка и чаша прясно мляко. И да чукна на дърво - въпреки че ходи на градина, тази есен не се е разболявал. Има ли някой, който също не дава нищо, освен богата и хубава храна? Чудя се дали да не почне да пие нещо, донесено в БГ...

Приятна вечер от мен, ще се опитаме да спим повечко тази нощ Simple Smile
Виж целия пост
# 493
Снежи, аз не давам никакви имуностимуланти. Често пие билков чай с мед, защото много обича.
Виж целия пост
# 494
Здравейте,
Грета, всяко зло за добро относно работата, тъкмо ще си починеш и от новата година ще потърсиш нещо по-добро.
Anjеelina, всяко дете има своите моменти на непослушание, опитай да намериш начин да не се ядосваш и като те види Гого, че си спокойна няма да е непослушен и инатлив.
Sv, добре дошла!
Снежи, и аз не давам имуностимуланти или витамини, по едно време давах саностол, но спрях и наблягам на здравословната храна.
По въпроса за наказанията и изпускането на нервите, въпреки че в България се счита за нормално " да се шамароса детето", досега не сме го правили, не смятаме че това е начина, ако използваме метода на агресията би трябвало да "шамаросвам" бавни служители в администрацията, бавни касиерки в магазините, шумните деца и всеки, който ме дразни по някакъв начин. След като не го правя с чуждите хора, защо да го правя със собственото си дете? Rolling Eyes

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия