Бавно лятото си отминава, ДЕКЕМВРИйчето с ритници вече буди мама

  • 25 256
  • 744
# 435
Не съм много съгласна с горния пост. НОИ изплаща парите до 15 дена след месеца на изплащане на заплатата. Т.е. ако имаш заплата за юли, изплатена в август, болничният ти за юли ще бъде изплатен от 1-ви до  15 -ти септември. Кога счетито внася документа е без значение. Освен това счетоводителите не ходят всеки ден да внасят болнични. Обикновено го правят в края на месеца, когато са събрали всички болнични от всички служители. Ето сега имам един болничен от август, който вече изтича, а аз още не съм го дала на счетито. Това не значи, че е невалиден. Има време Simple Smile
Виж целия пост
# 436
Да това за болничните е така. Повечето се носят в края на месеца. Моите винаги ги носят след 25-то число на месеца, но с изплащането при мен поне не е след заплата. На нас ни изплащат заплати за текущия месец, т.е. аз до 25.08 взимам заплата за август месец, а болничния ми от август все още не е изплатен и съм в процес на очакване на паричките /занесен е на 27.07/, те са само за 8 дни, но пак са си пари. С този НОИ и аз съм леко объркана, но още малко остана с болничните и после майчинството го изплащат редовно на точна дата, поне като родих Ива беше така, всеки месец на 4-то число имах преведени парички.
Виж целия пост
# 437
KiaraTiara по принцип по закон в три дневен срок от издаване на болничния трябва да си го представила във фирмата.Ако имате някакви вътрешни разбирания с вашата счети това е друг въпрос...Но ти гарантирам,че е от огромно значение кога тя ще ти го внесе в НОИ,защото от датата когато го внесе ,започва да се обработва документа...Тоест ,ако го внесе на 25 август,след 15 дни ще имаш пари - някъде септември 7-8,но ако го внесе на 10 август,на 25 ще ти прведат!!!Най-лесно се следи с помоща на ПИК код... Peace
Виж целия пост
# 438
гледам говорите за болнични а на мен хич не са ми ясни,затова ще ви питам вярно ли е ако взема болничен поради бременност няма да ми го изплтят,понеже нямам 18 месеца осигурителен стаж, а ако взема болничен поради др причина ще искат да имам 6 месеца осигурителен стаж, дано сте ме разбрали  Hug
Виж целия пост
# 439
Най-лесно се следи с помоща на ПИК код... Peace

Нали за това говоря и аз. Вече са минали 25 дена от както болничния ми е изтекъл, а пари няма. Следя го всеки ден. Имам и онлайн банкиране на сметките си и виждам веднага всяко движение. Повярвай ми, болничния (29.06 - 04.08) е подаден в срок, осигуровките се внасят изключително навреме (фирмата все пак е наша), ала изплатен болничен, така както го обясняваш - НЯМА. А и това което казвам, го знам от човек в НОИ, освен това до сега са ми ги изплащали на тази схема.

Все тая. Важното е да си получим парите.
Виж целия пост
# 440
гледам говорите за болнични а на мен хич не са ми ясни,затова ще ви питам вярно ли е ако взема болничен поради бременност няма да ми го изплтят,понеже нямам 18 месеца осигурителен стаж, а ако взема болничен поради др причина ще искат да имам 6 месеца осигурителен стаж, дано сте ме разбрали  Hug

Стефи, питаш за 10 -ти път Simple Smile Да, вярно е, че няма да ти изплащат бременност и раждане, ако нямаш 12 месеца преди това. Остатъка до 18 месеца (6 месеца) ще ти ги изчислят на база МРЗ. Ала ако имаш по- малко от 12 - гориш. Отиваш на социални - по 100 лв. на месец. А иначе за нормален болничен - мисля, че там аванта няма. Трябва да си имаш 12 месеца.
Виж целия пост
# 441
KiaraTiara кога е внесен този болничен ,че все още не е изплатен? Стана ми любопитно...
Виж целия пост
# 442
Шадоус, честит рожден ден! Пожелавам ти здраве, щастие, само сбъднати желания!
Пипилота, стискам ти палци и вярвам, че всичко ще е наред!
Аз съм си вкъщи и пистоянно съм гладна. Усещам едно чувство на допълнителен апетит. А вече си наддавам повече от добре. Тази бременнжст и коремът ми е по-голям за седмиците, в които съм в сравнение с предната, а и на кг. съм с 1.5 повече.
Виж целия пост
# 443
KiaraTiara, на мен една служителка на НОИ от отдел болнични наскоро ми каза, че статусите се обновяват във вторник, т.е. на статус ти пише Изплатен, а паричния превод се вижда в четвъртък по сметката ти и тогава вече на статус с ПИК-а освен изплатен ти излиза и сумата и другите там подробности. Откакто ми го каза това спрях да си проверявам всеки ден, аз пък сега си чакам два болнични накуп да ми изплатят - от 26.06 и от 26.07, понеже първия ми го върнаха за корекция... Rolling Eyes Иначе каза, че 100% до 15 дни след като е внесен, трябва да има превод, но пък миналия ми болничен на 25-я ден от внасянето още си беше със статус Обработва се. Обадих се и се оказа, че системата не го пуска за плашане, защото имало някакви грешки, които открива тъпия сървър. Служителката огледа нещата, каза, че за нея е ок и тези грешки са си от системата и че ще ми го пусне за плащане. Така и стана. Иначе сигурно още щях да си чакам... #Crazy

А за фонда - аз от три години имам договор към Евро инс, сега по новия договор за около170 лв годишно ми възстановяват разходи до 2500 лв. болнично и доболнично лечение /изследвания, включително и ЖК/ и до 250 лв. разходи за лекарства. Но това са условия, по които е и моя приятел във фирмата, в която работи, иначе знам, че за физически лица пакетите са около 500-600лв, което пак си е изгодно като си направиш добре сметките.
Виж целия пост
# 444
didka Simple Smile това с връщането за корекция е много неприятно...Тогава наистина стават големи закъснения.Дано не ти се случва втори път...
Виж целия пост
# 445
didka Simple Smile това с връщането за корекция е много неприатно...Тогава наистина стават големи закъснения.Дано не ти се случва втори път...

Неее... Laughing по-гадно е като ти го връщат за корекция да ти го загубят от куриерската фирма и никой да не иска да ти съдейства, докато не се разкрещиш.... #Cussing out Ето това дано не се случва втори път!  #Crazy
Виж целия пост
# 446
гледам говорите за болнични а на мен хич не са ми ясни,затова ще ви питам вярно ли е ако взема болничен поради бременност няма да ми го изплтят,понеже нямам 18 месеца осигурителен стаж, а ако взема болничен поради др причина ще искат да имам 6 месеца осигурителен стаж, дано сте ме разбрали  Hug

Стефи, питаш за 10 -ти път Simple Smile Да, вярно е, че няма да ти изплащат бременност и раждане, ако нямаш 12 месеца преди това. Остатъка до 18 месеца (6 месеца) ще ти ги изчислят на база МРЗ. Ала ако имаш по- малко от 12 - гориш. Отиваш на социални - по 100 лв. на месец. А иначе за нормален болничен - мисля, че там аванта няма. Трябва да си имаш 12 месеца.

Съжалявам че се повтарям по 1000 пъти и питам като малоумна но ме е яд на нашата скапана държава,как може да не подкрепят и стимулират бременните жени, а и вече родилите с деца, що за глупост е да ти искат повече стаж за да ти изплатят болничен ако е по повод бременност,а ако е по др повод по малко, просто който го е измислил този закон и всички др такива тъпи,бял ден да не види и да си пати сам от законите #Cussing out
Полсе бг жени не раждали след нз си колко години циганите щели да са повече от българите, ами така е като не правят нищо по въпроса нашите "управници" , тяхните деца ще ги изпратят в чужбина благодарение на нашите пари,а нашите деца ще живеят в абсурдната ни държава омъжени /оженени за циганите #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire


Виж целия пост
# 447
Добро утро тумбачета!
 
Кафето от мен.
Аз сда ви се оплача, че няма на кой. След вчерашният първи работен ден съм с хрема и ме боли гърло. Малко ме простудиха с този климатик.
Сега съм се заредила с хомеопатични и направо съм в паника какво да правя!
Кажете нещо бабино или подходящо за офис лечение.?
Виж целия пост
# 448
KiaraTiara  е права.Болничния,дори и на следващия ден от издаването да бъде представен в НОИ,ще бъде изплатен в 15 дневен срок СЛЕД изплащане на заплатите за съответния месец за който е болничния.При нас също е така-например заплата за м.Юни се изплаща в края на м.Юли,т.е. до средата на м.Август се изплаща болничния от м.Юни.

Lucky стой си вкъщи и си гледкай коремчето ,вместо да се излагаш на вируси на работа.Вирусите тепърва ще ни нападат,особено сега,когато времето е непостоянно и ту се потим в жегата,ту притъмнява изведнъж и става студено и прокапва дъждец.Дано успеем да се опазим от гадните вируси  Praynig
Виж целия пост
# 449
Добро уро,

Болничният ми за юли месц е внесен на 15-ти август - вчера от НОИ ми отговориха на имейл запитването, че днес ще го изплатят. Ха дано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия