Великобритания - тема37 Есенен листопад

  • 43 034
  • 727
# 105
Здравейте и добре дошли на всички отпускари Hug

Ние също се завърнахме, събрали много слънце и хубави емоции Heart Eyes
Много пропътувахме, но си струваше и мога да кажа, че малката е роден пътешественик, много съм горда с нея, става през нощта без мрънкане, дърпа си сама куфара, разговаря с пътници и митничари, абе голяма атракция беше...

Сега сме отново на тръстиката и в правене на нови планове за отпуски, надявам се да е скоро...

По спешния въпрос за декларациите аз да си споделя опита - оттук на излизане никой досега нищо не ми е искал, дъщеря ми е само с БГ паспорт. На влизане в БГ - също. На излизане от БГ - нотариална декларация от баща й, с точно упоменат срок на валидност. Последните по съвета на нотариуса ги направихме за 10 години, но с точна дата, а не например "до навършване на 18 години на детето". Всеки от нас има по една такава, защото същото се изисква, ако детето пътува само с бащата. Към декларацията така или иначе има копие от акта за раждане, това е изискване на нотариуса. Такава декларация съм вадила само в БГ, но знам, че може да се поиска и тук в посолството, но също съм сигурна, че ще отнеме време.

При последните пътувания се връщам сама с малката и при влизане в Англия ми искат акта й за раждане, защото сме с различни фамилии. Преди не ми се е случвало, но сега всеки път ми го искат. Преведен на английски, естествено. Първият път нямах такъв и ме извикаха настрани и питаха детето коя съм Embarassed

За болниците честно кача но не ми се говори, но съчувствам на тези, които им се налага да взимат такива решения, понеже съм минала по този път и знам колко е трудно. В старите теми има много изписано по въпроса, който има време и нужда, нека почете и там.

От личен опит казвам, че разлика между частни държавни болници в Англия има и то е голяма, не знам как е за работещите там, но за пациентите разлика има.

Всеки трябва да си взима тези решения сам, но и да се информира максимално.

Според мен това, което може да се получи в Англия срещу много пари, може да се получи в БГ срещу по- разумна сума, затова ние ходим да си правим зъбите в БГ и също така се прибрах за раждането там, като ползвах услугите на частна болница.

Предполагам, че няма промени в изискването на авиокомпаниите бременните да летят до 34 седмица включително, след 28 с бележка от лекаря им.

Ние подадохме вече 2 апликации за училище, сега остава да изберем няколко алтернативи и да чакаме тестовете.

Желая на всички ученици и майките им успешен старт на годината Hug

Толумба, специално стиснати палци за новата работа

Eva 82, много си талантлива Simple Smile Аз също качих тези дни малко снимки, скромно, но с хубави спомени Simple Smile

 Последно, желая на всички хубав уикенд, а утре ще ходя да тествам Ферарито на Силверстоун Heart Eyes

Виж целия пост
# 106
tzvetak, добре дошли обратно Simple Smile И ние ходихме преди месец да тестваме едно ферари, страхотно изживяване е Simple Smile
tolumba, успех и от мен на новата работа!  Peace
И на мен вчера ми предложиха нова работа, в същата фирма де, и съм доволна, въпреки че ще е малко по-сложна и с повечко часове.. ама така е, който се е засилил да си купува къща, ще трябва и да работи повече..  yes
Вчера колегите цял ден ми подмятаха коментари за мача България-Англия... като си спомням онова 4:0 миналата година.. ама все пак, come on Bulgariaaa!  bg fingerscrossed
Виж целия пост
# 107
Благодаря ви отново за отговорите.За връщането не ми е проблем знам,че не ми трябва декларация за децата притеснявах се като излизаме от тук дали не трябва някакъв документ,но явно не трябва. Peace
Виж целия пост
# 108
Привет!

Моите деца са с български паспорти и мъжът ми е българин. Многократно съм пътувала сама с децата от тук към България, не са ми искали документ. На връщане от Бг обаче, ако децата се водят български граждани искат декларация от бащата. Такава извадихме от посолството, става веднага или до 2-3 дни ( таксата е по-малка). Декларацията ми искаха на летище Варна, като бях извадила копие от нея, което остава за тях, а аз си вземам оригинала. Деца, които са бг граждани не могат да напуснат България без декларация, ако са само с единия родител. Англичаните не ги интересува чужди граждани с колко броя родители напускат страната  Mr. Green
Виж целия пост
# 109


По спешния въпрос за декларациите аз да си споделя опита - оттук на излизане никой досега нищо не ми е искал, дъщеря ми е само с БГ паспорт. На влизане в БГ - също. На излизане от БГ - нотариална декларация от баща й, с точно упоменат срок на валидност. Последните по съвета на нотариуса ги направихме за 10 години, но с точна дата, а не например "до навършване на 18 години на детето". Към декларацията така или иначе има копие от акта за раждане, това е изискване на нотариуса.


Явно колкото нотариуси, толкова различни варианти.Като прочетох поста ти се разрових да си видя моята.Ми пише, че многократно може да напуска и да се завръща в страната и че декларацията се счита за безсрочна до навършване на пълнолетие на детето. newsm78

Чета ви с голям интерес относно болниците тук.А дали е възможно бременност да се следи в частна болница и какви са разликите с обикновените практики.Има ли нещо като т.нар. "абонаменти" като в България.
Виж целия пост
# 110
Привет!

Моите деца са с български паспорти и мъжът ми е българин. Многократно съм пътувала сама с децата от тук към България, не са ми искали документ. На връщане от Бг обаче, ако децата се водят български граждани искат декларация от бащата. Такава извадихме от посолството, става веднага или до 2-3 дни ( таксата е по-малка). Декларацията ми искаха на летище Варна, като бях извадила копие от нея, което остава за тях, а аз си вземам оригинала. Деца, които са бг граждани не могат да напуснат България без декларация, ако са само с единия родител. Англичаните не ги интересува чужди граждани с колко броя родители напускат страната  Mr. Green

Winnie, би ли казала, дали трябва да се обаждам предварително в посолството или може да я издадат когато и да отидем в работно време?
Благодаря на всички отговорили за декларациите   bouquet
Виж целия пост
# 111
 ~ Extraordinary D ~ аз вадих декларация в посолството януари. Не съм запазвала час, виж им работното време от линка на първа страничка, че беше някакво странно. Да се извади на момента сруваше около 22 паунда, да идеш да си я вземеш след няколко дни беше около 11 паунда. На мен в посолството ми казаха, че важат 6 месеца, ако се сложил там някакъв специален текст важи една година и повече не може. Между другото, понеже тука бях чела за по-дългосрочни в БГ питах на митническата проверка и ми казаха същото, не можело да е безсрочно или до 18 год на детето. В посолството дават готова бланка, вземете си паспорта. То всъщност само таткото може да иде сам, вие с детето не сте нужни, защото той ще упълномощава  Peace Звънни, ако искаш да питаш за всеки случай, не се притеснявай, доста са любезни и това им е работата Simple Smile
  Мегита  и аз бих те посъветвала да търсиш в по-малки градове. На мен хората в малките градове много по ми допадат, както и живота. В Лондон съм ходила няколко пъти като турист и нямах нетърпение да се прибера в къщи. Предполагам заплатата за сестра е горе долу еднаква, но в Лондон за транспорт и наем разходите са в пъти повече. Пък и някак си хората за мен са много по различни в малките градове, отколкото в Лондон. Успех и дано скоро сте заедно всички  Peace
  Соня страхотна новина, да намираш време пак да дойдеш обаче, утре съм офф  Peace
  Елица незнам за цялостно следене на бременността колко ще струва тук в частна болница. Виждала съм, че скановете, който са платени има пакети за следене на цялата бременност.
  Иначе малката ми е пак болна, от два месеца все някакви температури по 40 градуса ми вдига. Преди две седмици пи антибиотик и от вчера пак същото  Sad С 42 градуса една нощ от спешното изобщо не ни приеха и ни казаха да се прибираха, като ни дадоха някакъв телефон, който нощем не работи. Днес и взеха урина, но резултатите след другата сряда...Кашля като магаре, но и сироп не са и изписали, нито Нурофен, не че не и давам де. Вече откачам от нерви, не иска и да яде, поне мляко пие  Confused
 Успех на мача довечера, не че имам надежди за БГ отбора, сега ще видя кога и къде ще го дават, че дори незнам.
Виж целия пост
# 112
Привет и от мен  Simple Smile
Успех и от мен на Сончето и Толумбичка на новите работи  Party
Сонче желая  ти успех с намирането на ново жилище  Party
Мис Файн лоша работа това с малката  Confused бързо оздравяване от мен  Hug
tzvetak добре завърнала се и от мен Simple Smile Снимки потърсих , но не видях, нещо Facebook ми прави номера  Crazy И да не забравиш да направиш и снимки от  Силверстоун Simple Smile сигурна съм, че ще си изкараш добре  Simple Smile
GI, Cherry Mam, браво бе момичета  Simple Smile като ви слушам с това шиене и направо аз ако съм  Crazy хич ме няма с шиенето  Mr. Green най много да си зашия някой пръст  Joy
Аз ще изчезвам да се оправям, че довечера пак сме на гости  Crazy
Лека вечер ви желая  Simple Smile
Виж целия пост
# 113


Winnie, би ли казала, дали трябва да се обаждам предварително в посолството или може да я издадат когато и да отидем в работно време?
Благодаря на всички отговорили за декларациите   bouquet
Мъжът ми прави такава преди месец в бг посолството ни в Лондон. отиваш в работното време и си чакаш реда, става сравнително бързо. Можеш да платиш повече и да я получиш веднага или за 11 паунда след 3-4 дни. Искат задължително копия на акта за раждане на детето. Текста аз си го набрах и мъжът ми го принтира, писах да важи до определена дата /след 5 години/ и така го завериха. Ако пуснеш търсачка ще ти излязат примерни текстове. Трябва да има на всички - имената, егн-тата и номерата на паспортите/л.карти.
Виж целия пост
# 114
Момичета с тези декларации ме притеснихте  Thinking, на нашата декларация пише че детето може да пътува в чужбина без ограничение на срок и държава на пребиваване,със или без придружител,тя е направена и от името и на двамата на мен и съпругът ми,защото ако се наложи детето може да пътува и с трето лице без никой от нас двамата да е с него и там са посочени само имената ни и егн без номера на лични карти.Така ни посъветва нотариуса,защото може някой път да пътува детето с някоя баба и да не правим 2 декларации по отделно от името на майката и бащата.Да не стане проблем сега на излизане от Б-я  newsm78
Виж целия пост
# 115
Някой гледа ли мача?
Виж целия пост
# 116
Аз.
Виж целия пост
# 117
И аз.
Виж целия пост
# 118
И аз.Много много се ядосвам,а мъжа ми се смее и казва който и да победи все е от нашите  Confused
 За декларациите явно всеки казва каквото си иска.Когато се прибирахме до БГ изрично попитах дали е вярно че декларациите важат 1 год.
~ Extraordinary D ~ На мен в посолството ми казаха, че важат 6 месеца, ако се сложил там някакъв специален текст важи една година и повече не може. Между другото, понеже тука бях чела за по-дългосрочни в БГ питах на митническата проверка и ми казаха същото, не можело да е безсрочно или до 18 год на детето.
И двамата случители ми отговориха че ако в декларацията ми изрично пише че важи до навършване на 18 год на децата няма начин да ми я оспорват.Вече не знам на кого да вярвам newsm78
 
Виж целия пост
# 119
Miss Fine, в готовата бланка ти ли пишеш колко време да важи декларацията?
И аз трябва да отида с таткото, той не е българин и с писане на БГ няма да се справи. Иначе говори добре.

Е.L. ти пък пишеш че сама си си набирала текста, има някакво разминаване....
За какво копие на акт за раждане става въпрос, ксерокопие или "оригинално" издадено от там където е издадено и оригиналния акт за раждане? Копието при тях ли остава?

Благодаря ви момичета, явно ще се ходи до Лондон, тримата с детето  Tired

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия