Великобритания - тема37 Есенен листопад

  • 43 034
  • 727
# 135
Искам да питам - сега като пристигнем, едно от първите неща ще е да запиша децата при личен лекар. Какво трябва да представя?
Виж целия пост
# 136
И едно друго въпросче искам да изкарам на Алекс здравна карта която се ползва когато си на почивка и ти се наложи да ползваш доктор ,но нещо не мога .Още пролетта си извадихме ние с мъжо онлайн ,но малкия така и не можах да го добавя искаше ми NIN .Сега мога ли само на него да извадя онлайн .
Аз вадих моите през 2008-2009 и имам бегъл спомен че децата ги прикачихме към моята карта ще погледна по късно че сега отиваме на плуване. Peace
Виж целия пост
# 137
aniji аз си извадих в началото на годината и сега няма как да прикача малкия към мен защото имам  ,или да си направя нова за мен и да го прикача newsm78
Виж целия пост
# 138
Момичета една спешна питанка- под какво име да търся извара? И амонячна сода?

И какво е котидж чийз на вкус?

Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 139
aniji аз си извадих в началото на годината и сега няма как да прикача малкия към мен защото имам  ,или да си направя нова за мен и да го прикача newsm78

Аз до колкото си спомням когато вадих картите за нас и децата, за тях вместо НИН номер писах NHS номера.
Виж целия пост
# 140
Аз имам документ от подписан и с входящ номер в който си пише ,че дори и при смяна на личния документ пълномощното си остава валидно . Всъщност моето пълномощно е безсрочно и не ми направиха проблем миналото лято като идвах към Лондон

Чери, ще ми кажеш ли къде точно извадихте такъв документ -в България при нотариус ли? На сайта на посолството ползвах този и там се изисква да се напишат номерата на документите за самоличност на децата, които така или иначе имат само 5 години срок  newsm78

Аз до колкото си спомням когато вадих картите за нас и децата, за тях вместо НИН номер писах NHS номера.

И аз така  Peace А някой който е вадил такива карти наскоро може ли да ми каже дали още се плаща за тях онлайн или вече са безплатни  newsm78
Виж целия пост
# 141
Winnie ти ме хвърли в размисъл newsm78 Аз попълних необходимите данни ето тук https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do не са ми искали никакви пари,но това беше преди две години.Въпреки това си мисля че пак си е без пари - Applying for an EHIC-
There are several ways to apply for a free EHIC
Виж целия пост
# 142
kremena аз купувам италианската Рикота вместо извара, според мен е едно и също. Продава се в кутийки, навсякъде го има на щанда при сирената и млечните продукти, под същото име. Содата е Baking Powder. А котидж чийз на вкус е като обезсолено сирене, стои на малки топченца и има и нещо като саламура, но не е точно такова. Аз го харесвам, защото е млечно на вкус и безсолно  Peace
Виж целия пост
# 143
aniji аз си извадих в началото на годината и сега няма как да прикача малкия към мен защото имам  ,или да си направя нова за мен и да го прикача newsm78

Да сега погледнах и наистина трябва детето да е прикрепено към теб или мъжът ти :  https://www.ehic.org.uk/Internet/help.do
https://www.ehic.org.uk/Internet/frequentlyAsked.do  в този линк дават номер на който можеш да звъннеш и да добавиш детето или друг член на семейството.Звънни им не мисля че ще отнеме повече от 10-ина мин. Peace вместо да вадиш нова.Може да има нещо и да им отбележи в системата че вадиш 2-ри път за годината без основание.(в смисъл че не си отбелязала,че е открадната или изгубена)
Виж целия пост
# 144
Winnie ти ме хвърли в размисъл newsm78 Аз попълних необходимите данни ето тук https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do не са ми искали никакви пари,но това беше преди две години.Въпреки това си мисля че пак си е без пари - Applying for an EHIC-
There are several ways to apply for a free EHIC

Извинявам се. Сега погледнах линка, който си показала и там в "най-често задавани въпрос" пише, че картата е безплатна. Аз попитах, защото бях кандидатствала за такава карта само за мен, тъй като моята беше изтекла и искаха да платя някаква такса онлайн  newsm78 Учудих се, защото когато вадих карти на цялото семейство беше безплатно. Хубаво е, че пак са го направили без такса  Peace
Виж целия пост
# 145
Момичета една спешна питанка- под какво име да търся извара? И амонячна сода?

И какво е котидж чийз на вкус?

Благодаря  bouquet

Вместо извара аз ползвам котидж чийз.
Амонячна сода тук никога не съм виждала или срещала из английски рецепти.


kremena аз купувам италианската Рикота вместо извара, според мен е едно и също. Продава се в кутийки, навсякъде го има на щанда при сирената и млечните продукти, под същото име. Содата е Baking Powder. А котидж чийз на вкус е като обезсолено сирене, стои на малки топченца и има и нещо като саламура, но не е точно такова. Аз го харесвам, защото е млечно на вкус и безсолно  Peace

Baking powder e бакпулвера на бг.
Сода бикарбонат е bicarbonate of soda.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323359

Виж целия пост
# 146
Чери, аз сега направих апликация онлайн за такава карта за Белла, тъй като за нея не бях вадила. Значи попълваш си твоите данни с NIN или NHS номер - ще ти излезе, че ти вече имаш такава карта и ще попита дали искаш да въведеш данни за съпруга ти и след това излиза данни на децата. Там си попълваш данните на Алекс, като пише, че ако не знаеш NIN или NHS номер на детето, може да въведеш твоя. Аз въведох NHS номера на Белла и мина ок  Peace

Котидж чийс не е много близко до изварата и честно казано на мен изобщо не ми харесва. Ето тук рецепта за домашна извара, като вместо с кисело мляко, може да използвате сока на 1 лимон, защото не мисля, че английският йогурт ще може да пресече така прясното мляко цък
Виж целия пост
# 147
Английски мами,

я обяснете тук, че тази девойка Kate Middleton не е просто една мома от средната класа. Някои БГ специалисти ме обвиниха в невежество, но вие знаете най-добре. Та към кои кръгове я числите в Англия?

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=63f73ec6fec88ca645d3 … 0.msg19642653#new
Виж целия пост
# 148
Благодаря за отговорите на всички  Hug

На мен са ми влязли едни бръмбъри в главата- пак ми се учи... и цял ден днес се ровя по сайтовете на университетите да си харесам нещо. не ми се учи за диплома-имам си достатъчно , просто ме сърби- обичам да уча .За ужас на всички вкъщи съм твърдо решена пак да го направя:oops:

Обаче... намерих един университет в Лондон, всичко ме устройва. Не знам как да проверя какво му е реномето, т.е. чувала съм в България за всевъзможни които уж са университети,пък се оказва,че са нелегитимни. Как мога да разбера за този дали си е както трябва? И изобщо много ще съм доволна да чуя споделено мнение за ученето тук, препоръки за университет и т.н.
Виж целия пост
# 149
Английски мами,
я обяснете тук, че тази девойка Kate Middleton не е просто една мома от средната класа. Някои БГ специалисти ме обвиниха в невежество, но вие знаете най-добре. Та към кои кръгове я числите в Англия?
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=63f73ec6fec88ca645d3 … 0.msg19642653#new
http://en.wikipedia.org/wiki/Family_of_Catherine,_Duchess_of_Cambridge
Имай предвит че там си пише че майка и е дъщеря на строител и е израснала в кансъл хаус (побългарено е жилфонд) за мен това си е чиста средна класа.След брака и с Майкъл Мидълтън се замогват и то доста.Преди свадбата я водеха Commoner или или грубо човек от народа.Няма връзки с кралското семейство както Даяна е била братовчедка на Чарлс.
In popular usage, a commoner is a person who does not belong to royalty or aristocracy: in other words, someone who is not a member of a peer's family
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия