Автоимунен тиреоидит на Хашимото (20)

  • 73 415
  • 723
# 180
Момичета, много ви благодаря за внимението Hug Hug HugОтговарям чак сега,че вчера и днес се смачках от път и обикаляне на клиники Confusedще попитам доктор Начев за мнението му за антителата и абортите,но предполагам какво ще ми отговори и смятам да го послушам,но все пак ме е страх ако взема да успея от трето стимулирано икси +един замразен трансфер нещата да се прецакат от пустите антитела,но надеждата умира последна Simple Smile
Дега,какво стана с втория резултат?
Виж целия пост
# 181
*starlet* понеже и аз съм към Начев,по време на бременността ми, моят гинеколог от репродуктивната клиника ми предписа кортикостероид за антителата,явно си познава методите и разбиранията на Начев Wink,чак Начев се учуди що ми е дал Медрол,ама не протестира Laughingсамо ми обясни как да го пия,че влияе на ТСХ...

Какво, какво, аз изтървах.... Как точно ти е повлияло на теб на ТСХ-то?


Ами НАчев,каза,че ако го пия в интервал близък до пиенето на лтироксина, след това при изследване на ТСХ , то ще бъде нереално ниско, пример-ако покаже ТСХ 1 -то това няма да е верен резултат
Виж целия пост
# 182
Здравейте!

Най-накрая се наканих да отида на ендокринолог, след като косопада пак се засили сериозно.

Направи ми ехография и преглед - нетоксична, дифузна, хипогенна гуша - 16 мм. 2 степен.

Изследвания:

ТСХ - 2.47 - (0.27- 4.2)
ТАТ - 10 (0-115)
МАТ - 11.41 (0-34)

Преди 2 години правих ехография в началото на косопада, но тогава не видяха нищо. Тогава ТСХ беше 2.5.

Цикълът ми ставаше все по на често, докато накрая този месец ми дойде на 15 ден, което вече ме накара да се размърдам сериозно. Много небрежна се оказах към себе си, но явно така се уча аз...нещо трябва да стане  Rolling Eyes

Тъй като утре съм за разчитане на резултатите ми се иска да ме посъветвате, за да съм подготвена. Трябва ли да пускам още нещо преди да започна лечението, което ще ми назначи. Тя спомена за йод, но аз съм доста резервирана към йода, чела съм, че е рисковано.

Във вторник съм и на АГ да видя там какво ще излезе.


Благодаря, че ви има!   bouquet
Виж целия пост
# 183
Здравейте
Искам да питам как е правилно: Приемам Еутирокс и Алфа Д3 - сутрин
Ще си правя отново изследвания на хормоните на щитовидната жлеза и нивото на 25 хидроксикалциферола. Преди изследването редно ли е да си взема редовната доза или не трябва да приемам лекарствата, които всъщност влияят на показателите т.к. това е субституираща терапия
Виж целия пост
# 184
А защо не се консултираш с лекаря си?
 Аз при предния ги правех сутрин на гладно и без хапче, а при сегашния по обяд след като съм си пила хапчето и съм закусвала.
Виж целия пост
# 185
mila71 , здравей, според мен нямаш Хшимото. ТСХ ти е в норма, антителата също. За ехографията нищо не мога да кажа-не съм компетентна. А FT4 не изследва ли?
Виж целия пост
# 186
*starlet*  - Не, дали да изисквам...? Какво би показал?
Виж целия пост
# 187
*starlet*  - Не, дали да изисквам...? Какво би показал?
ами по принцип той точно е хормонът на ЩЖ. Другият-ТСХ е тироидно стимулиращия хормон на хипофизата, който се покачва, за да стимулира жлезата да произвежда повече от ФТ4, когато е налице хипофункция. По принцип този хормон-ФТ4 доста по-трудно излиза от норми. Ако отидеш при ендокринолог за поставяне на диагноза, обикновено искат тези четири неща да се изследват-хормоните ФТ4 и ТСХ, както и антителата ТАТ и МАТ. Последните говорят за това, дали жлезата е атакувана от организма и е в процес на унищожение. Когато и четирите са наред, се смята, че проблем няма, освен, ако ехографията ме показва някакво уголемяване или възел. Ами иди така на лекар, щом не си го пуснала, аз мисля, че нямаш проблеми, но, ако лекарят прецени-ще те накара да изследваш и ФТ4. Успех и сподели след прегледа как е минал!
Виж целия пост
# 188
Да, аз ходих на лекар и тя ми пусна ТСХ, ТАТ и МАТ.

Но понеже утре ще й нося резултатите исках да знам дали да искам изследването на още хормони. Иначе увеличението на жлезата е безспорно и дори с напипване. Отделно ехографията го показа. Според нея има такива случаи когато хормоните са  наред, а жлезата е увеличена...изобщо мистерия е тази жлеза...Simple Smile

Благодаря ти!   bouquet
Виж целия пост
# 189
*starlet* понеже и аз съм към Начев,по време на бременността ми, моят гинеколог от репродуктивната клиника ми предписа кортикостероид за антителата,явно си познава методите и разбиранията на Начев Wink,чак Начев се учуди що ми е дал Медрол,ама не протестира Laughingсамо ми обясни как да го пия,че влияе на ТСХ...

Какво, какво, аз изтървах.... Как точно ти е повлияло на теб на ТСХ-то?


Ами НАчев,каза,че ако го пия в интервал близък до пиенето на лтироксина, след това при изследване на ТСХ , то ще бъде нереално ниско, пример-ако покаже ТСХ 1 -то това няма да е верен резултат
Хах, значи да разбирам, че консултацията ми с Начев е неизбежна при все че от вчера ми изписаха Дехидрокортизон за гранични НК клетки. Еееех, както ме е срам като ученичка да звъня по телефоните само за консултация... от преглед си мисля че няма нужда защото като излседвах ТСХ-то преди месец си беше около 1.6 и нещо си! Уф да му се невиди! На всичкото отгоре дофторицата нещо промънка за вливания и на мен ми настръхна косата та реших да не дълбая в тая насока, ама това вече не е за тая тема  Wink
Виж целия пост
# 190
Аз да ви се оплача ще си записвам час за лекар хормона ми 0,05 при реф. 0,25-5 Cry
Виж целия пост
# 191
Мимичета, някоя от пациентките на Начев да се е чувала тези дни с него и да има представа дали утре, след, като е работен ден ще приема в МД? Питам, защото днес си пуснах хормоните, след обяд ще са готови резултатите и искам утре да отида при него, но му е изключен телефона в момента.
Виж целия пост
# 192
Аз последно като му звънях на 02.09 ми каза, ако имам проблем с новата доза да му звъня и изрично ме предупреди, че от 14 до 18 (не съм сигурна 18ти ли беше) ще е извън БГ и телефонът ще му е изключен.
Виж целия пост
# 193
Момичета, я помагайте с инфо, моля, че аз се пообърках... Май попрочетох някои противоречиви неща и сега не съм съвсем наясно - орехите полезни, или вредни бяха за нас? И в каква степен? В смисъл, нищо орехово/йодно ли не може да пием?
Конкретното ми питане е провокирано от орехова тинктура, по няколко капки на ден, която ми препоръчаха в състава на едно лекарство, та съм се зачудила и замаяла сега... Thinking
Виж целия пост
# 194
Момичета, я помагайте с инфо, моля, че аз се пообърках... Май попрочетох някои противоречиви неща и сега не съм съвсем наясно - орехите полезни, или вредни бяха за нас? И в каква степен? В смисъл, нищо орехово/йодно ли не може да пием?
Конкретното ми питане е провокирано от орехова тинктура, по няколко капки на ден, която ми препоръчаха в състава на едно лекарство, та съм се зачудила и замаяла сега... Thinking
  #Crazy
На мен изрично ми натъртиха, че не трябва да консумирам орехи и всичко съдържащо йод, както и всякакви "билкови истории" точно така се изказа ендокриноложката. Като я попитах какво има в предвид под билкови истории, ми каза : "от рода на доктор Тошков".
Честно да ти кажа аз избягвам да консумирам йод съдържащи продукти, използвам витална сол, спрях кафето, цигарите ги отказах преди почти 2 години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия