Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява Хашимот?
Какви са причините за повишената TSH?
Какви са симптомите на повишено TSH и хипертиреоидизъм?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява Хашимот?
Хашимото е автоимунно заболяване, при което имунната система атакува щитовидната жлеза, възприемайки я като чужд обект. Това води до постепенно увреждане на щитовидната жлеза и намаляване на производството на хормони. Симптомите включват умора, наддаване на тегло, студени ръце и крака, суха кожа, бавен сърдечен ритъм и други. Лечението обикновено включва приемане на синтетични хормони за заместване на тези, които щитовидната жлеза не произвежда достатъчно.
-
Какви са причините за повишената TSH?
Повишеното ниво на TSH (тиреоидно стимулиращ хормон) може да бъде причинено от различни фактори като стрес, преумора, големи физически натоварвания и хормонални промени, включително бременност. В случаи на Хашимото, автоимунното заболяване може да доведе до хипотиреоидизъм, който също може да предизвика повишено ниво на TSH.
-
Какви са симптомите на повишено TSH и хипертиреоидизъм?
Симптомите на повишено ниво на TSH включват умора, нервност, тревожност, сърцебиене, трудности с концентрацията, загуба на тегло, проблеми със съня и др. Важно е да се консултирате с лекар за диагноза и лечение. Симптомите на хипертиреоидизъм могат да включват запъхтяване, нервност, повишен апетит за сладко и други неврологични симптоми. Важно е да наблюдавате симптомите и да се консултирате с лекар, ако сте притеснени.
-
Какво представлява ехографията на щитовидната жлеза?
-
Какви са причините за високи нива на пролактин?
Колко много си права за репродуктивните ни клиники, все светила там, ама на светлинни години от колегите си в чужбина, ако гинеколога става, ембриолога е кофти или наобратното
Но какво да се прави все още тук живеем и както се мъчим да оцеляваме, така се мъчим и за своя рожба, засега т.к скоро
и ние смятаме да отлетим оттук ... фъррррррр
Ползвала съм др продукти на Билка, като измиващият гел за лице и кремовете за лице и ръце, доволна съм и ги препоръчвам! 
не по -джоба за жалост
наместване има ли?
Колко курса в см колко броя от тях изп за да спре косопада при вас? И по колко на седмица ли, как ги слагахте? За колко време се повлияхте? И само за косопад ли, ги използвахте или и за алопеция или нещо друго във връзка с косата