Автоимунен тиреоидит на Хашимото (20)

  • 73 415
  • 723
# 210
Saule мерси за пожеланията. Всички ще успеем с много търпение и воля. Що се отнася до косопада, доста момичета се оплакваме от него. Аз самата имам косопад, независимо, че ТСХ ми е в норма. Някъде в по предни теми беше коментирано това, както и лосиони и шампоани за косопад. Но почти за всеки продукт има едни доволни, а други недоволни. АЗ все се каня да посетя някоя аптека и да видя какво ще ми препоръчат. Когато го направя и видя, че има ефект - ще ви информирам.
Виж целия пост
# 211
Saule Hug Колко много си права за репродуктивните ни клиники, все светила там, ама на светлинни години от колегите си в чужбина, ако гинеколога става, ембриолога е кофти или наобратното  Sick Но какво да се прави все още тук живеем и както се мъчим да оцеляваме, така се мъчим и за своя рожба, засега т.к скоро  Praynigи ние смятаме да отлетим оттук ... фъррррррр Mr. Green
За косопада, аз не мога да ти помогна с инфо т.к съм с др крайност на ТСХ в хипер функция съм аз, и на Тирозол/Пропицил, но и аз имах проблеми с косопада, ама преди лечението и също  в началото на есента, ама по принцип от смяната на сезоните, та в тази връзка, дали при теб, не  е от това  newsm78
Виж целия пост
# 212
сауле, от моя опит - високо тсх дава косопада.
поне при мен така го свързах/така започна/. по-лошото е, че няма спиране. аз варирам непрекъснато - минавам през хипер-, еу-, стигам до хипо- и пак отново.

на мен ми помогна само това:
http://apteki-optima.com/?cid=86&productID=2790

но, спра ли го, започва отново.

все пак да отбележа, че при мен нещата са много усложнени и поради централен проблем с епифизата.

Виж целия пост
# 213
Ооооох търся, търся темата тя, изпаднала на 2-ра страничка  Mr. Green
Някой в темите по-напред "рекламираше" шампоаните за косопад на Билка (българските) тааа взех си и от утре почвам да ползвам, ще споделя за ефекта при мен Wink Ползвала съм др продукти на Билка, като измиващият гел за лице и кремовете за лице и ръце, доволна съм и ги препоръчвам!  Peace
Иначе тези ампулки на Виши са хубави, както и вс друго с тази марка, ама ми идват Thinking не по -джоба за жалост  #Crazy
Виж целия пост
# 214
Да не ви изпусна!Получавам доста ценна информация от Вас!
Виж целия пост
# 215
сауле, от моя опит - високо тсх дава косопада.
поне при мен така го свързах/така започна/. по-лошото е, че няма спиране. аз варирам непрекъснато - минавам през хипер-, еу-, стигам до хипо- и пак отново.

на мен ми помогна само това:
http://apteki-optima.com/?cid=86&productID=2790

но, спра ли го, започва отново.

все пак да отбележа, че при мен нещата са много усложнени и поради централен проблем с епифизата.



Слънчева, аз също се люшкам, от хипо до хипер, лек баланс и пак на люлката. Ампулите на Виши ги ползвах сега цял месец, при това всеки ден, ако не бяха те, сигурно щях да съм без коса вече. И аз силно ги препоръчвам, другото наистина добро нещо при мен се оказа Пантовигар (мисля, че в БГ го пускат като Пантогар, може и да бъркам). Капсули, истинско чудо са. Това с епифизата  Sad наместване има ли?

Хубавото е, че проблемът с косата се реши от раз. Точно бях докарала ТСХ като слънце (1.7) и се сетих да кажа на ендокринолога си, че планирам бременност. Той рече: "С този грозен ТАТ 450 не ми се ще да почваш опити, дай да го балансираме, качвай Еутирокса". Качих от 25 на 75. И не след дълго косата ми заприлича на метла трета употреба, после започна да вали. В събота му се обадих да кажа какво става с косата и той каза "Прекалили сме, докарали сме ти хиперфункция, хвърляй лекарствата и бягай да ти пуснат кръв, да видят тям как да ти балансират дозата". Е да, обаче час за ендокринолог успях да уредя чак в четвъртък и сега съм без лекарства. Не мога да си чуя мислите от шума в ушите.

Desdemona, всяка есен си отиват едно по стотина косъма дневно в продължение на месец -два. Ама при нас, щитовдините, есента действа май по-силно, а?

Петя, доколкото знам, и високи антитела могат да разклатят лодката и да навредят на косата... Там как са нещата при теб?
Виж целия пост
# 216
Saule, не съм лекар, но абсурдни ми звучат твърденията на ендокринолога ти. Как може при ТСХ 1,7 да ти качва дозата, надявайки се, че ще ти свали "грозния ТАТ".... Моят съвет е да го смениш. Еутирокса/Тироксина ще ти свали ТСХ, но не и ТАТ или МАТ. И така сте си докарали хиперфункция. На всичкото отгоре ти е качил не ударно, ами направо не знам дозата. Как може от 25 на 75???? Качва се по малко. Примерно от 25 на 25/50 или 50, ама от 25 на 75 от раз, при добро ТСХ....
Виж целия пост
# 217
Saule, не съм лекар, но абсурдни ми звучат твърденията на ендокринолога ти. Как може при ТСХ 1,7 да ти качва дозата, надявайки се, че ще ти свали "грозния ТАТ".... Моят съвет е да го смениш. Еутирокса/Тироксина ще ти свали ТСХ, но не и ТАТ или МАТ. И така сте си докарали хиперфункция. На всичкото отгоре ти е качил не ударно, ами направо не знам дозата. Как може от 25 на 75???? Качва се по малко. Примерно от 25 на 25/50 или 50, ама от 25 на 75 от раз, при добро ТСХ....

Starlet, аз, ако бях успяла да си намеря смислен ендокринолог, щях ли да съм се докарала дотук Sad(( Съвсем права си, но аз съм от скоро в щитовидните редици и от още по-скоро в темата, та едва сега се ориентирам. Адски се надявам този лекар, при когото сега имам час, да е смислен. Все пак е факт, че от Еутирокса се чувствах толкова добре, колкото не се бях чувствала от години... Но от 25 мг. 75 направо ме отстреляха. Благодаря ти за коментара, само потвърди моите догадки, че човекът не знае много какво прави...
Виж целия пост
# 218
Saule, а този лекар в Брюксел ли е или тук? Дано да си попаднала на читав този път. Ако си тук лесно ще ти препоръчаме, ама за там.... Нормално, като почнеш хапчето да се почувстваш добре. Като знам аз какъв парцал бях преди да почна Тироксина... Не можех да дишам, сърцебиене, кръвно-ужас... 2-3 седмици след, като почнах приема се почвуствах нова. Успех!
Виж целия пост
# 219
Слънчева, аз също се люшкам, от хипо до хипер, лек баланс и пак на люлката. Ампулите на Виши ги ползвах сега цял месец, при това всеки ден, ако не бяха те, сигурно щях да съм без коса вече. И аз силно ги препоръчвам, другото наистина добро нещо при мен се оказа Пантовигар (мисля, че в БГ го пускат като Пантогар, може и да бъркам). Капсули, истинско чудо са. Това с епифизата  Sad наместване има ли?

Хубавото е, че проблемът с косата се реши от раз. Точно бях докарала ТСХ като слънце (1.7) и се сетих да кажа на ендокринолога си, че планирам бременност. Той рече: "С този грозен ТАТ 450 не ми се ще да почваш опити, дай да го балансираме, качвай Еутирокса". Качих от 25 на 75. И не след дълго косата ми заприлича на метла трета употреба, после започна да вали. В събота му се обадих да кажа какво става с косата и той каза "Прекалили сме, докарали сме ти хиперфункция, хвърляй лекарствата и бягай да ти пуснат кръв, да видят тям как да ти балансират дозата". Е да, обаче час за ендокринолог успях да уредя чак в четвъртък и сега съм без лекарства. Не мога да си чуя мислите от шума в ушите.


моето тсх е също толкова в момента, но аз изобщо не мога нищо да взимам, защото не знам в кой момент с какво тсх и т4 съм. може днес да съм ок, но след три дни да съм качила над 10 тсх и всичко се обръща. а тат отдавна ми е над 1000.
този пантовигар ще го прекопая в холандските сайтове, ако го намеря, че се прибрах вече от Бг, но  не съм го чувала. аз трябваше да се намеся моментално за косата, че беше адски заплашително положението. мъжът ми вече се оплакваше, че къщата ни вони на сръбска шкембеджийница от маските с чесън,  с които упорито , неуморно и твърдоглаво се мажех и бях убедена, че ми помагат да спася бедната си скъпа коса.

не знам лекарите в брюксел, но холандските лекари едва от една година ми признаха правото да се титуловам носител  на хашимото. до преди година бяха дълбоко и почти необратимо убедени, че съм с нодозна струма. колкото и да ги уверявах, че не е така, те твърдяха обратното. един ден все пак им омръзна и ми пуснаха антитела. лекарят ме пита сега какво да правим, а аз съм от 6 г  с хашимото. та на твое място бих била изключително подозрителна към всяко предписание.

не, епифизата ми  е с  вроден епидермоид. и според мен аз не страдам толкова от хашимото/като изключим косата, де/, колкото от потиснатото производство на  серотонин и превалирането на мелатонин/от проблема с епифизата/.

Виж целия пост
# 220
Някой да знае дали Начев приема тази седмица?
Виж целия пост
# 221
Някой да знае дали Начев приема тази седмица?

Най-добре се свържи  с него по телефона! Така ще получиш най-достоверна информация!  Peace
Аз искам да попитам за тези ампулки на Виши Blush Колко курса в см колко броя от тях изп за да спре косопада при вас? И по колко на седмица ли, как ги слагахте? За колко време се повлияхте? И само за косопад ли, ги използвахте или и за алопеция или нещо друго във връзка с косата newsm78
Виж целия пост
# 222
Момичета, пресни резултати от днес : 
Пролактин - 1,8   при граници от 1,24-24,2
ТСХ - 1,15
Имунологичните ми изследвания също излязоха и те са ОК
Но сега излезе, че трябва да чакам резултати от микробиология за да стартираме ИКСИ.
Виж целия пост
# 223
Някой да знае дали Начев приема тази седмица?
днес бях при него. В тази връзка да споделя. Предполагах, че ще ми вдигне дозата за есенно-зимния сезон, въпреки, че ТСХ беше супер-1,5, но той ме попита дали имам някакви оплаквания от рода на сърцебиене. Отговорих му, че сърцебиенето си е постоянно при мен. Пипна ми китката и скочи: Ама много ускорен пулса, той е около 100... Твърди, че нямало как да е от ТСХ-то, но, пък, ако сме вдигнели дозата това щяло да засили сърцебиенето, а над 100 не трябвало да го качвам. Помисли и ми каза, че по-добре ТСХ да скочи малко-до 2,5, от колкото да ми скочи пулса. Ще трябва да го следим изскъсо, за да не излезе едното или другото извън контрол. Така, че явно високата доза може да е причина за сърцебиене, макар хормоните да са в норма. Трудна работа...
Виж целия пост
# 224
*starlet*, да, аз имах същия проблем и намалихме мааалко дозата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия