Колко струва едно бебе?

  • 41 617
  • 413
# 345
За съжаление не всички могат да харчат, без да си правят сметка на парите.
За съжаление самата поява на бебето не е гарантирана. Може би имам прекалено много приятели с репродуктивни проблеми и ценообразуването на едно бебе по тази причина ми изглежда цинично. Та и затова си мисля, че на човек това, че не може да си прави сметка на парите му е най-малкия дерт. Все пак не може да похарчи повече, отколкото може да набере. Peace  

Извинявай, но нещо не можем да се разберем, явно пишем на различни езици.

Това, което обсъждаме тук, не е цената на бебето, а стойността на евентуалните разходи, които възникват около отглеждането му. Да, знаем, че бебе може да се гледа и с нула лева, виждаме го всеки ден по улиците. Само че когато се наложи да го заведеш на лекар, да му направиш изследвания, да платиш за терапия и т.н., любовта и вниманието не стигат.
Виж целия пост
# 346
Ясно, благодаря ви мами за разясненията, непременно ще проверя всичко още днес, за да си имаме едно на ум ако нещо се наложи да подменяме...  Simple Smile
Виж целия пост
# 347
И аз го четох този списък преди да родя - бебо е на 5 месеца и половина. В крайна сметка голяма част от нещата са излишни или е дадена голяма бройка. При мен разходите бяха:
1.фетална морфология и разходи за пътуването до София -120 лв.
2.раждане-секцио -550 лв.
3.легло и матрак втора ръка-много хубаво и запазено -100 лв.
4.количка също втора ръка -80 лв. много е тежка и ще купуваме и лятна, пак втора ръка
5. дрехи за бебо -50 лв. включват 3 бодита с дълъг ръкав, доста скъпи на известна фирма и в крайна сметка се оказаха с пластмасови копчета тик -так , кой да се сети, 2 от тях си отидоха ,защото копчетата се стопиха при гладенето.1 гащеризон с дълъг ръкав и копчета отпред и на краката -14 лв. уж за по-лесно сменяне на памперса, но моя син толкова силно ревеше, че се изпотявах няколко пъти преди да закопчая всички копчета Joy 1 гащеризон с презрамки в комплект с блузка с дълъг ръкав-12 лв. и два комплекта ританки и блузки- оказаха се най удобни и за обличане и за смяна на памперсите, а и бяха най-евтини по 6 лв. за комплект. Бяха ми подарили предварително 3бр. бодита с къс ръкав, 1 бр. с дълъг ръкав и 1 гащеризон. Купих и 1 бр. шапка , но доки като видя бебо с шапка в къщи и ми каза да не му я слагам.
6.памперси Канбебе-13 лв.
7.мокри кърпи Бочко-2.20 лв.
8.Крем против подсичане Бочко-2.60 лв.
9.коритце,каничка за поливане и 2 бр. легени за пране на дрешките -около 22 лв.
Бяха ми подарили и шише на МАМ, което започнах да използвам, после подариха и столче за хранене, шезлонг, хавлия, порт бебе, още 3  шишета, козметика за къпане и мазане на Бюбхен, Пеещи играчки, музикална въртележка- моя син много и се дразни така, че нямаше смисъл.
Понеже нямаме кола и столче не ми трябва.
Бебефон също не ми е нужен- моя син толкова силно крещи ,че се чува и на затворена врата от другата част на жилището #Cussing out
За лекарства дадохме около 140 лв.- капки против колики ,витамин Д, Биогая, Панадол и др.
Като започне да расте детето дрешки се купуват не на веднъж, както в началото и в крайна сметка най-голям ни е разхода за АМ - около 140 лв. на месец и пелени 60 лв.
Както се казва -Дупе знае 2 и 200. Joy
Виж целия пост
# 348
И аз го четох този списък преди да родя - бебо е на 5 месеца и половина. В крайна сметка голяма част от нещата са излишни или е дадена голяма бройка. При мен разходите бяха:
1.фетална морфология и разходи за пътуването до София -120 лв.
2.раждане-секцио -550 лв.
3.легло и матрак втора ръка-много хубаво и запазено -100 лв.
4.количка също втора ръка -80 лв. много е тежка и ще купуваме и лятна, пак втора ръка
5. дрехи за бебо -50 лв. включват 3 бодита с дълъг ръкав, доста скъпи на известна фирма и в крайна сметка се оказаха с пластмасови копчета тик -так , кой да се сети, 2 от тях си отидоха ,защото копчетата се стопиха при гладенето.1 гащеризон с дълъг ръкав и копчета отпред и на краката -14 лв. уж за по-лесно сменяне на памперса, но моя син толкова силно ревеше, че се изпотявах няколко пъти преди да закопчая всички копчета Joy 1 гащеризон с презрамки в комплект с блузка с дълъг ръкав-12 лв. и два комплекта ританки и блузки- оказаха се най удобни и за обличане и за смяна на памперсите, а и бяха най-евтини по 6 лв. за комплект. Бяха ми подарили предварително 3бр. бодита с къс ръкав, 1 бр. с дълъг ръкав и 1 гащеризон. Купих и 1 бр. шапка , но доки като видя бебо с шапка в къщи и ми каза да не му я слагам.
6.памперси Канбебе-13 лв.
7.мокри кърпи Бочко-2.20 лв.
8.Крем против подсичане Бочко-2.60 лв.
9.коритце,каничка за поливане и 2 бр. легени за пране на дрешките -около 22 лв.
Бяха ми подарили и шише на МАМ, което започнах да използвам, после подариха и столче за хранене, шезлонг, хавлия, порт бебе, още 3  шишета, козметика за къпане и мазане на Бюбхен, Пеещи играчки, музикална въртележка- моя син много и се дразни така, че нямаше смисъл.
Понеже нямаме кола и столче не ми трябва.
Бебефон също не ми е нужен- моя син толкова силно крещи ,че се чува и на затворена врата от другата част на жилището #Cussing out
За лекарства дадохме около 140 лв.- капки против колики ,витамин Д, Биогая, Панадол и др.
Като започне да расте детето дрешки се купуват не на веднъж, както в началото и в крайна сметка най-голям ни е разхода за АМ - около 140 лв. на месец и пелени 60 лв.
Както се казва -Дупе знае 2 и 200. Joy
Абсолютно съм съгласна. Аз също мисля да не пазарувам кой знае в какви количества още от началото. Няма смисъл само да се хвърлят пари на вятъра и после да се окаже, че половината неща не са ти необходими или удобни. Най-добре само необходимите неща и после в течение ма ежедневието каквото ни потрябва ще се докупува.
Виж целия пост
# 349
Не знам как на зимно бебе, пък и да не е му стигат все пак 2бр. ританки и блузки и 1гащеризон. И 2бодита. Ама сигурно става номера някак си. 
Виж целия пост
# 350
mysterious - аз имам дете на 8 години, с него така купувах по-евтини колички, резултатът - наложи ми се да сменя 4 колички за 3 години. Да, с удоволствие бих дала малко повече пари(то като се тегли чертата няма и да са по-малко всъщност), за да изкарам с 1 количка от край до край.(Аз също мисля, че една по-висока цена е оправдана до един момент, освен ако човек няма достатъчно пари, че да ги хвърля за дизайн Wink)
Аз бих дала до около 1000 лв за количка и стол за кола, като всъщност изключително държа на качествен стол, количката мога по-лесно да я преглътна, но и аз за количка също принципно бих търсила лека, компактва, без  зимен кош и т.н., пък те този тип колички не са от най-скъпите.

А за доходът не знам... за мен 2000 за семейство не само не са много. Изобщо не си представям с по-малък доход да тръгнем да планираме дете.
Не искам да споря, но голяма дъщеря изкара с количка за около 150лв, не съм я сменяла, просто накрая след 2г я хвърлихме, тази я гледам с бейби дизайн - спринт+, 380лв на промоция, като досега не е трепнала, но ще видим докога, засега е рано да кажа. А аз има да си мечтая за 2000лв доход, и с ипотека сме даже,  ако чакам дохода ми да стигне 2000, никога няма да имам деца. Както много майки казаха, дупе знае и 2 и 200.  Peace
Виж целия пост
# 351
Сигурно 80% от българите ако чакат да имат доход 2000 лв. ще си умрат бездетни.  Peace
Виж целия пост
# 352
Сигурно 80% от българите ако чакат да имат доход 2000 лв. ще си умрат бездетни.  Peace
Абсолютно вярно...повечето деца се гледат с много по-малко пари от коюентираните 2000 лв.  Peace
Виж целия пост
# 353
mysterious - допускам, че все пак  цените софия-благоевград са различни. Ние живеем под наем, на  нас само наема и сметките са ни около 900лв, като сложиш и транспортни(бензини/билети) и те само тези неща са над 1000 Wink
А кой колко ще чака за дете -  сам си решава, аз казах, че сега в този момент, ако дохода ни е под 2000 и нямахме дете, не бих планувала и общо взето една от причините да си седим с 1 дете, е именно, че не смятам, че дете се гледа само с любов, но това съвсем вече няма общо с темата.(говорим за семеен доход нали, не личен)
движише, не можеше нормално на тротоар да се качи дори, купихме друга, чудесна 12 кг,  на 10 месеца, ми стана неизползваема, защото се преместихме в друго жилище, където трябваше да я вдигам на ръце  2 полуетажа стълби, което с дете и багаж с 12 кг ми  беше невъзможно, взехме 3-та 6 кг  количка, чудна, но след една година общо-взето се разпадна, взехме подобна, но малко по-добра  фирма, поне тя изкара до края.

Сега ако ми трябва количка, знам, че ще търся нещо 8-9 кг, което да изкара от край до край, да е малко и компактно сгънато, но те такива, общо взето са от към 450-500 лв само количката без кошове и аксесоари(аз не че държа на кошове), та всеки според нуждите си.(иначе все пак малко са се и променили цените  за годините, той и на синът ми комбинираната беше 200 и малко, само че сега сходна количка е с едно 100-150 лв поне по-скъпа)
Виж целия пост
# 354
Цените определено не са същите, тук заради студентите храната е по-скъпа, имам познати по Сф и от там го знам, но пък за транспорта е по-евтин, и то защото аз ползвам рядко, това за което споделяте, че се намира на промоция, при нас го няма, нямаме кой знае колко вериги. А ипотеката и двата ми кредита са  740лв. Иначе моята количка за която споделих е 9кг така че устройва ме
Виж целия пост
# 355
Аз не съм и много сигурна, че храната ви дори е толкова по-скъпа, то и тук студенти бол. Може би няма толкова промоции...
Така или иначе генерални обобщения за нищо не може да се правят, тази тема ясно го доказва, както и не една и две други, в които си говорим за цени.
И то ни в едната, нито в другата посока.

За колички и за всякакви други неща за радост вече човек лесно може да си поръча от чужбина, често излиза  доста по-евтино, понякога и в пъти по-евтино.
Да са ни живи и здрави децата, че това дали една количка е 200-300-1000 лв по-скъпа или не, е бял кахър и разликата и разхода не е кой знае какво, в сравнение с това, ако детето  недай боже има някакъв сериозен здравословен проблем.
Виж целия пост
# 356

Да са ни живи и здрави децата
Ето това е истината, а иначе може да се хвърлят в началото и 1500, а може и 15000лв
Виж целия пост
# 357
Най-голямата инвестиция по настоящето бебе беше проследяването на бременността и раждането - общо 1800 лв.
Дрехи не съм купувала, всичко е от каката и от приятели. Количка не съм купувала - от приятели, с кошница за кола. (Кола нямаме.)
Легло си имахме, засега не го ползва.
Люлка на Фишер Прайс, в която спи - от каката. Навремето беше нова от ибей за 60 евро, сега малката й е вече четвърто или пето бебе.
За люлката има инвестиция - батерии. Докато се сетя да купя зареждащи се  ooooh!
Играчки не съм купувала.
В началото хвръкнаха доста при в аптеката - сигурно към 150 лв.
Многократни пелени - 140 лв. + 60 лв. подарък от приятели.
Слинг си имам, ергономична раница подарък от приятелка, сега обмислям купуване на втора ергономична раница втора употреба.
Козметика - към 30 лв.
Мляко произвеждам аз  Mr. Green
Виж целия пост
# 358
Да са живи и здрави бебоците и да се раждат повече!  Peace

Котката МартаPeace и аз така..
Скрит текст:
(днес какичката в градината ми каза как Габи не пие прясното мляко - ами тя почти не му знае вкуса, как да го пие  Mr. Green помолих я да не я карат - и без това не мисля, че има особена полза от него...)

Много се кефех на Stokke количките - но само си ги гледах от разстояние. На една позната бабите й подариха за раждането на малката - втора употреба - голям мерак на всички. Ами не й беше удобна на майката.. Веднъж я бутах - лесно, маневрено, но не знам дали бих инвестирала такава сума, пък дори и на старо.

Имаме една мама от темата в Англия, която харчи безумни пари за всичко - сама си даваше сметка, че се олива, но толкова й се иска и не й коства нищичко - отглежда две момиченца - като от списание са  Blush на времето инвестира за столче за хранене сума, в пъти повече от колкото са средните цени за колички, обсъждани тук.
Баба ми викаше: имАла, дала... 

Количката, която ми отгледа детето, беше ето такава http://www.bebeshkikolichki.com/hauck-bebeshka-kolichka-turbo-ve … range-2-3956.html но бях толкова изтрещяла заради секциото (не по желание) и невъзможността да излизам с гъзарската и тежка Casual Play, която нямаше и пълно легнало положение, че в лудостта си я взех по-скъпо от чужбина  Joy вместо да прегледам нашите онлайн магазини..  Crazy Crazy Crazy
Това чудо и зимата в снега вършеше работа. Детето ми порасна и без кош за новородено и всичките други екстри. Но ми липсваха на мен - това да е обърната към мен - да си я виждам. Само заничах през гюручето и й говорех.. Давах си сметка какво можех да избера по-добро, но ако се случи с второ, дай Боже, ще съм по-практична  Mr. Green за себе си!
Иначе много излизахме и със слинг от приятелка. Удобно и уютно.
Скрит текст:
веднъж, Габи съвсем малко бебе, едвам се показват крачета, един в магазина ме попита дали нося кучето си  ooooh!


Знам, че "спестих" бая от АМ (нито 1 лев не съм дала!) и пюрета (купили сме не повече от 25 бурканчета - от които половината бяха доволно плюти) - захраних по ЗВБ (захранване водено по бебето)  Joy голяма далавера  Joy

На финала на ползването на памерсите се усетих и за многократните пелени - взех една и нощем караше с нея - запирах я на сутринта и до вечерта сухичка  Mr. Green

Гледам, до колкото мога, да не финансирам и фармацевтичните компании... за някои родители това е истински бич, за съжаление - и финансов, и психически.

И си давам сметка как някои неща можеха да се спестят - кошара за път - спеше в нея само като малко бебе - сега е у приятели. Стол за хранене - ползван няколко месеца. Креватче - у майка ми - ползвано един месец, в нас - ползвано 10 месеца (но общо взето измъчена работа, защото голяма част от нощите сучеше и съответно беше в мен/върху мен). Сега се опитвам да я върна на нейното легло, че в един момент трайно се настани на спалнята, за ужас на баща си..  Joy на креватчето й пък му се счупи таблата от игра и блъскане - ако не може да се ремонтира - ще трябва ново. Общо взето пари на вятъра.
Виж целия пост
# 359
Разликата в цената на количките идва от качеството, окачването и екстрите. Моята е
http://bebemax.eu/index.php?section=ITM&itemid=113 и комфорта на бебето е уникален. Купих я с 15 % намаление.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия