Колко струва едно бебе?

  • 41 628
  • 413
# 270
И на нас ни излезе евтино с оглед на това, че имам племменица на 3 годинки и почти всичко ми е от нея. Купила съм си само:
 количка - 200 лв.,
няколко нови дрешки за около 100 лева,
шишета, биберони, шампоани, лосиони и др такива пак към 100 лв.
корито + стойка и някой други глупости за баня пак към 100 лв.
отделно се запасих предварително и с 2 пакета памерси и кърпи пак към 100 лв.
За раждането -350 лв.
 Та общо с мъжа ми сме дали към 1000 лв като в тази сума съм включила дори моите  вещи за болницата.
Държа да вметна, че кошарата ни е подарък от майка ми и мъжа й (той е дърводелец и излезе по евтина така, та към 200 лева ми е и тя, слагам я в разхода, защото все някой е дал парите, няма значение, че е подарък.)
 Излиза, че към 1200 лева сме дали без да смятам вещите от сестра ми (не мога да им определя цена), но определено ако трябваше и тях да купувам сумата щеше да е далеч над посочената...
Виж целия пост
# 271
Първото ми бебе "струваше" доста - не толкова, защото е имало нужда от много вещи, а заради моя ентусиазъм да пазарувам. Laughing Сега вече го правя по-премерено и не ми се харчат излишни пари. За второто дете основните разходи бяха:

стол за кола - 270 лв.
раница за носене (вместо количка) - 190 лв.
многократни пелени размер за новородено (големи имаме от сина ми) - 150 лв.
пелени за повиване 2 бр. - 40 лв.
дрешки - 40-50 лв.

Май това е в общи линии. Помпа за кърма имах вече, легло не сме купували, бебето спи при мен.

Виж целия пост
# 272
Като чета колко евтино са излезли някои бебета направо се изумявам на себе си.
Нашето второ слънчице ми излезе доста по-солено от първото. Първо само секциото ми беше 1100 лева.
Количката ми е за 500 лева, кошницата за кола ни е подарък, но струва 130 лева, кошарката с матрачето са 200 лева, комплекти и разни истории за изписването 100 лева. Дрешки, биберони, помпа и чудеса поне, още, 500 лева. Сега, да не пиша колко отиват. Та, как някой ще си вземе по-малко от 5 гащеризончета? Та, дори и тази бройка е малко. Аз не ползвам ританки и блузки, а само цели гащеризончета и боденца и затова съм имала по, поне, 10 бройки. Едно боди е 5-8 лева, а едно гащеризонче 15-20 лева. Не знам от това по-евтино накъде, но който си има от някого може и да мине тънко. Аз, от каката нямах нищо и всичко се вземаше на ново. И термометър , и бебефон, и стерилизатор, и играчки, всичко съм взела или са ми подарили, но определено 1200 е една много малка сума. Аз не се побирам в нея, никак.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 273
Ако трябва и ражданията да смятаме, първото ми струваше 3100, второто - 1550.
Виж целия пост
# 274
za raждането не съм дала и 1 ст
Виж целия пост
# 275
Ако трябва и ражданията да смятаме, първото ми струваше 3100, второто - 1550.


3100 УААУ
Виж целия пост
# 276
Мда...  Tired
Виж целия пост
# 277
e защо толкова много?
Виж целия пост
# 278
Такава е цената в частната болница, която бях избрала. Просто е много скъпо там.
Виж целия пост
# 279
Алексче, нали базовият пакет е 1400 лв.?
Виж целия пост
# 280
Да, споко, там някъде беше. За Николова се вдига цената.
Виж целия пост
# 281
За второто до момента чак ме е срам да кажа колко малко съм похарчила. До началото на девети месец бяха точно нула стотинки, а до термина - около 30-40лв за дрешки за изписването и някакви дреболии като подплънки или биберони (които така и не ползвам). На термина му купихме
Легло с матрак - това беше най-скъпото, сумарно около 200лв
Твърд повивалник - 70лв
Козметика (шампоан и олио) - 30лв

... и май това е. Дрешки, пелени, помпа за кърма си имах от баткото. До момента - в края на първия месец - това, което ми е дотрябвало, са дрешките, разбира се (но много по-малко от това, което имам останало), леглото, повивалника, козметиката; слинговете от баткото , столчето за кола (въпрос на избор за марка и цена, моето ми го дадоха на заем още за баткото),повивалника за път и май това е.

Шишета не са ми дотрябвали, нито стерилизатори; количката я ползвах 2-3 пъти, но повече за удоволствието на баткото да я бута, можех и без нея да мина; ваничка също имам останала, но до момента го къпех под чешмата, така че и тя не ми е дотрябвала;

Друго, друго - ми не се сещам за друго. Значи всичко на всичко 300лв, като едните баба и дядо искаха леглото да е от тях и покриха 100 лв.

Най-голямата сума беше за раждането -1500лв. Въпрос на преценка, за мен е по-важно да има по-голяма сигурност при раждането, отколкото да купя скъпа/нова количка на бебето.
Виж целия пост
# 282
Аз не съм смятала колко точно, но със сигурност са над 2-2500. Само количката ми е 1100, кошарката 200, стерилизатори, нагреватели, помпи, шишета са към 400 лева и дреболиите не ми се смятат изобщо...
Не включвам нещата за мен, прегледи, избор на екип и т.н.
Виж целия пост
# 283
За първото около 4000 , за второто 2500 с включено раждане с всички екстри. Но ако човек няма възможност и с 300-400 може да се купи най необходимото, а раждамето да мине без избори на екип, упойки и тн.
Виж целия пост
# 284
според мен едно дете струва толкова, колкото може да си позволи човек, като вкючим подаръците и помощта от баби и дядовци, ако има разбира се. сега уврях, колко неща съм купила без да ги ползвам и само съм се кефила на покупките си, но здраве да е, все пак първо дете ни е и е дългооо чакано. а за избор на екип при мен се наложи и нямах друг изход, но не съжелявам за нито левче от тези пари, доктора си ги заслужи спасявайки мен и дъщеря ми. Peace
въпреки, че взех количка, дрешки, стерилизатор и още куп други неща от снаха ми и братовчедите, пак похарчих много за бебето, но лишавах себе си, за което не съжелявам. все пак пари се изкарват, важното е да сме живи и здрави да гледаме и да се радваме на децата си, да си помагаме, когато и както можем.  Hug
не крия, че доста неща си набавих и от продавалника за смешни пари в отлично състояние, единствино държа бельото, бодита и чорапи винаги да са нови, а не втора ръка, така, че човек сам определя колко ще му струва едно бебе. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия