Колко струва едно бебе?

  • 41 619
  • 413
# 300
Моята количка беше 150 лв. и също не се е счупила за 2 години. Laughing  Ако не ми се свидеше да дам толкова, щях да си купя такава: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/31906

Но все пак да не правим сметка на чуждите пари, нали?
Виж целия пост
# 301
Аз такава исках
Скрит текст:
Виж целия пост
# 302
Струва толкова , колкото човек е решил да отдели за него. Аз лично за моето съм дала много и ще продължавам да давам . Доставя ми огромно удоволствие да пазарувам нови шарени дрешки за бебето , без значение че то е само на 8 месеца и не може да ги оцени. Количка, столче за кола,играчки това са все неща които смятам че са задължителни да бъдат купени.Не мисля , че го правя от показност , по скоро ме радва да виждам детето си облечено в сладурски дрешки, возещо се във удобна за него и мен количка....Дано и за в бъдеще имам възможност да му купувам всички тези неща които карат мен и детето ми да се усмихваме Simple Smile

+1. И аз съм като теб, доставя ми удоволствие да и купувам дрешки. За мен е много важно да са качествени и удобни и, признавам си, не мога да устоя като видя някоя сладурска рокличка, въпреки, че малката е само на 2 месеца.  Embarassed

За първоначални разходи ние дадохме сравнително малка сума, кошара, шезлонг/люлка, бебефон, проходилка, столче за хранене са ни подарък от бабите и чичото. Инвестирахме в хубава количка (900 лв.) козметика и дрешки (тях няма от кого да вземем, тъй като сме от първите с бебе, по-скоро ние ще даваме Simple Smile ) . Шишета, помпа и стерилизатор също купихме, защото успях да кърмя само месец и половина и то с изцедена кърма, така че всяко бебе е различно и според това и разходите за него. Има деца с много чувствителна кожа, за които е нужна и специализирана козметика, има майки, които не могат да кърмят и се налага да купуват шишета и т.н. Също така всеки родител решава от какви уреди има нужда, кои му спестяват време и кои са излишни. Ако за едни нагревателя за шише е ненужна покупка, за други може да е необходимост. Вече и според джоба всеки си преценява какво да купува.
Виж целия пост
# 303
На мен никой нищо не ми е дал. Детенце го чакахме достатъчно дълго / в никакъв случай не  казвам,че дечицата заченати без проблеми са по-малко обичани/ и само факта,че по някакво чудо не стигнахме до инвитро ни поразвърза ръцете. На мен също ми доставя удоволствие да пазарувам за малкото ми голямо щастие.  Има далеч по-скъпи неща за бебета от тези, които ние сме купили.  Избор на екип не съм правила,  и частните болници ги подминах.  За раждане някои дами са платили доста солидни суми. Аз в това отношение имах може би и късмет. Родих в държавна болница, а там превърнаха този миг в истинско удоволствие за мен.
Виж целия пост
# 304
Кога е редно да представя сметката на детето си?
Много разход съм пропуснала да му водя.
Виж целия пост
# 305
Като нямаш какво да кажеш по темата, защо изобщо пишеш?
Виж целия пост
# 306
По темата съм. Никога не ми е хрумвало да водя отчет какво би ми струвало детето.
Странно и противоестествено ми е.
Виж целия пост
# 307
За съжаление не всички могат да харчат, без да си правят сметка на парите.
Виж целия пост
# 308
Когато детето е първо за семейството, не винаги можеш да си направиш сметка какво ти трябва.
Виж целия пост
# 309
1000-2000. Според мен с тях могат да се покрият предварително всички основни нужди на бебето - легло, количка, текстил, хигиена, аксесоари, хранене, забавление.  Peace   Ако семейството е по-икономично или има "завещани" неща - 1000 лв са достатъчни.
Виж целия пост
# 310
Скоро четох, че германците са изчислили, че отглеждането на едно дете струва колкото една голяма къща /около 400 000 евро/  Mr. Green
Виж целия пост
# 311
Познавам майки,на които само  количките им струват 5 000 лв.,така,че колко  е стартовата сума е мноооого относително понятие Naughty
Виж целия пост
# 312
Пазаруването преди появата на бебето и първата година съм правила изчисления, че беше сумата накрая към 16 000 лева.
Виж целия пост
# 313
Познавам майки,на които само  количките им струват 5 000 лв.,така,че колко  е стартовата сума е мноооого относително понятие Naughty

А мусака прави ли  Joy? След като имат възможност за толкова скъпа количка, лошо няма  Peace

Пазаруването преди появата на бебето и първата година съм правила изчисления, че беше сумата накрая към 16 000 лева.


Това само за една година  Shocked
Виж целия пост
# 314
Е, то нагоре граница няма.  Laughing

Покажете една количка за 5000, не съм виждала такива.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия