МАЙчета 2009 - 8

  • 40 888
  • 740
# 300
  Как върви покупката на подаръци за празниците? За каките накупих реално подаръци, но за Елена нищо не измислям, тя си има страшно много играчки от каките. Може би пак ще отскоча до Комсед, сега намалението било 40 процента. В неделя взех набързо още едно лего на 50 процента намаление, а преди това доста други неща в петък.
  Искам само да похваля подаръка на Елена за рожденият и ден, колело без педали. Макар да бях малко скептична и реално да си има две uолелета 12 инчови с  педали от каките, сега съм много доволна от покупката. Доскоро и беше г олямо, но те го даваха и от 2,5 годинки, все пак предпочетох него да взема, а не по-малкият размер.
  Вчера излизахме с колелетата навън. Открих че тя вече си го кара спокойно, съвсем леко, като изминава без проблеми големи разстояния. За съпоставка, каките макар да можеха да въртят педалите на техните колелета на тази възраст, им беше много по-трудно, по-лесно се изморяваха и не караха дълго. Колелатата бяха тежки и трудни за маневриране, докато с това тези проблеми ги няма. И за най-голяма моя изненада макар да бях чела и гледала клипчета, констатирах, че Елена наистина се засилва и си вдига краката и си кара така известно време. През това време реално балансира и си кара колело на две гуми, а ако почне да залита съвсем лекичко отпуска крачета и запазва стабилност и продължава да си бута като Фред Флинстоун
Виж целия пост
# 301
И аз съм в чуденка за подаръците, мислех от вас идеи да взимам. Wink
Мадам, пак ще ти похваля творението, май-май покрай подобно нещо най-лесно ще се сформира група желаещи за среща!!  Laughing
И нашето колело без педали много се харесва на Ваньо, като се засили, трябва да търча след него. Само че ние взехме по-малкия размер, защото не бяхме сигурни дали ще го кара и да не се вкарваме в излишен разход... Пък то скоро ще му е малко и се чудя дали ще иска с педали...
Аз, докато бях в болнични миналата седмица и го гледах, така се разлигави ли, как да кажа, това детенце; преди това с баща си беше станал един кротък и послушен, а сега - елате ни вижте и чуйте писъци и крясъци.  Crazy Направо се обезсърчих, що така му влияя на дЕтето...  Thinking
Виж целия пост
# 302
С подаръците до никъде не съм я докарала,защото си нямам и идея даже,на кой,какво.А предпочитам по-рано да съм ги подсигурила,защото хич не обичам да пазарувам,когато народът го обхване предколедната треска.
Колело без педали има и Ицко и му е голяма радост.
Кате,да Ви е жива и здрава Нина!
Виж целия пост
# 303
О, и аз съм супер доволна от колелото без педали - кара го през бордюри, клони и трева, дори предпочита оф роуд, отколкото по алеите, е, понякога нося колелото, но! Само колелото - имаме уговорка - не нося две неща едновременно  Mr. Green

Ние с баща му решихме да му вземем една кофа лего дупло за Коледа, ама може и да я получи предварително, а тогава някое мъъъничко допълнение към легото. Мислехме да изчакаме до 4г. и варианта за големи, но той основно с конструктора си играе, а нашия, макар и общо взето читав, не държи добре, а и някои елементи почнаха да се чупят. Много ме кефи така, щото с този конструктор освен задължителните кули прави и кокошка, влак, ютия, абе каквото се сети
Ето малко снимки по темата, също и с дървените кубчета: Двете кули Simple Smile
Виж целия пост
# 304
Извинявам се за глупавият въпрос ,ама на кое казвате колело без педали?На тротинетката ли?
Aila  радвам се ,че се разписа.
За коледни подаръци ми е твърде рано да мисля,но от яслата вече мислят за тях  Mr. Green ще ни дадат списък ,какво да купим за Коледа в детската ясла и то ще остане за групата.Т.е. ще се разиграе ритуала с дядо Коледа /Мраз  Mr. Green ,някоя сочна и плътна Снежанка от леличките,а подаръците,които ще купим ще останат в групата.
Кате  Hugкога ще се завръщаш,хайде Плевен има нов кмет  Laughing ела д го видиш.
Смешко,чакаме снимките от погачата    Laughing и да споделиш спази ли "строгите канони",които се полагат на този ден  hahaha
Бягам да чета,оф малко да ви споделя,че този латински освен,че е умрял език,на мен ми идва допълнително да го застрелям.[/size]
Виж целия пост
# 305
Честит празник на малка сладка Кристи!Да е много здрава и послушна!
Стасита,се е представила отлично ще я карам да ми меси и да праща по Еконт  Mr. Green
За коледни подаръци още ми е рано да мисля и аз като повечето хора хуквам в последния момент ама така ми е по празнично ,а сега едно такова не мога да си го представя да пазаря коледно!Даже снощи като пазарихме в Кауфланд ,видях че са изкарали украси,разни сувенирчета и ми беше много странно  Thinking
Евелин от няколко дена иска лаптоп ,така че единия подарък е ясен вече!
Тя си ходи с кеф на ясла,вече спи там и засега нямам проблеми с нея   Heart Eyes
Само се моля да е здрава че ,като й висне сопола и ми презлява!
Много ми е смотано напоследък-на работа,вкъщи едно и също,на работа се изнервям с глупости и като се прибера искам да ми е по ведро но захващам тенджери ,парцали и докато се наядем и си кажем нещо станало време за лягане............
Имам нужда да излезна някъде и да сменя обстановката  Crazy
Кате честита ти племенница !Да е много здрава!
Виж целия пост
# 306
Ето това е колело без педали.
И честита племенница на Кати!! Този път харесваш ли името? Simple Smile
Виж целия пост
# 307
Кати,честита племенница! Да расте много здрава и обичана!
Стас,златни ти ръце,а как ми се яде от твоята питкааа... Та в този ред на мисли,лятото те каня на гости на море  Grinning От мен хотела,от тебе Ляба  Laughing
Роси,браво на Евелин.И ти си спокойна така , нали?Да я оставяш без ревове и драми.Аз все се чудя как ли ще е при нас,когато ни вземат на детска...някой друг път..  Crazy
Смешко,разкажи повече за празника.Сега ще видя дали има нови снимки във фейса с красавицата и баткото разбира се  Hug

И аз още не съм купила никакви подаръци за никого.Рано ми е.Пък и обичам  предколедната тарапана.Навсякъде украсено,плъзнали хората,абе настроението е друго Simple Smile
Инъче за каката умуваме между таблет и плазма.За Криско си нямам идея.Той си има почти всичко и естествено не играе с играчките си. Напоследък проявява интерес към конструктора,строи и разваля и пак отначало , също така и да рисува. Гледах в нета преди седмица тези аквадудъли,та се чудя и за тях.Ако някой има,ще се радвам да сподели мнение-практично ли е,инетерсно ли е за детенцето и т.н.

Друго ново при нас няма. От седмица Криско влачи едни сополи,тъпча го с хомеопатия,вит.С и сребърна вода. Баща му направи опит да погледне в устата му и сложи диагноза - растящи,побелели долни два кътника  Crazy Засега ще му се доверя,но изникне ли и друг симптом на болест,ще бягаме на лекар.
Ами друго няма какво да пиша.Отивам да гледам снимки Simple Smile
Виж целия пост
# 308
Ето това е колело без педали.
И честита племенница на Кати!! Този път харесваш ли името? Simple Smile
Лято с риск да ме помислиш за куку-руку  Laughing ама за пръв път виждам такова колело и не мога да си го представя как се кара,като е без педали Laughing Сериозно Grinning бута ли се?
Виж целия пост
# 309
И в моя случай би трябвало да пише на съотв. колело: "Ноу Индианс" - хахахахаха, не съм виждала и даже не съм си представяла такава джаджа. Какво, за бога, правят краката с такава?  Joy
Виж целия пост
# 310
miika, Мадам - тук тези колела ги наричат balance bike - идеята е, че детето ще се оттласква с краката и така ще се научи да пази равновесие. Представете си нещо такова:

Моят Александър отдавна има такова колело, прабаба му изяви желание да му купи колело и аз естествено му го избрах. Той има ето такова:

Не го кара обаче, защото не става много по нашия стръмен и чакълест път. Може и някога да го подкара, но не изявява никакво желание. Има и колело с педали, и него също не го тачи много много. Като излизаме - върви, ако се измори, се прехвърля в количката.
лято! името харесвам  Laughing Ама имаме една приятелка, дето с Флориан и викаме  Нина Сланина (щото тя има няма 40 кг), та като ни казаха, веднага ни стана смешно. То при тях всичко беше тайна - името, пола... Много обичам изненадите, ама не мога да издържа аз на такава - да мога да знам какво ще е бебето и да не искам да знам ...
На Александър съм му купила ето това:
. С няколко игри в допълнение - има вградена камера, микрофон, може да прави клипчета, отделно, че има една камара образователни неща. Пише, че е за деца от 4-7 години, но той вече пробва едно в магазина, и нямаше проблем с много от нещата.
Отделно една игра с дървени формички, които трябва да се наредят в други форми, ама как го обясних и ще му купим и една въдица, че отдавна ни мрънка да ходи за риба (гледа по телевизията и все иска и той).
Ама на София, хич и не знам, понеже и тя има 1000000000 играчки от Александър, но пък с нищо не си играе.
Виж целия пост
# 311
Ето това е колело без педали.
И честита племенница на Кати!! Този път харесваш ли името? Simple Smile
Лято с риск да ме помислиш за куку-руку  Laughing ама за пръв път виждам такова колело и не мога да си го представя как се кара,като е без педали Laughing Сериозно Grinning бута ли се?

  В линка, който е пуснала лято има и клипче, малко по-надолу, там се вижда точно как ги карат. Да именно както при Флинстоун се бутат с крачета, но като свикнат им е много лесно и удобно. Подобно на камиончетата за бутане, но е по-лесно и маневрено според мен. А както и katilias е написала идеята е именно да пазят равновесие, в момента в който се засилят може да си вдигнат крачетата и да се движат на две гуми по инерция, като си балансират. Според клипчето, после лесно би трябвало да преминат на колело с педали на две гуми, но до този момент не съм стигнала.
  На каките също им купих колелета, но с педали на две годинки, до пролетта или около 2,5 годинки знаеха и можеха да ги въртят педалите, но дотам. Лесно се изморяваха и им беше трудно. Чак след три и нещо караха повечко. А сега на четири и нещо, след като се счупи едното помощно колело и Николета ме накара да и ги махна, просто продължи да си кара без помощни, без никакъв проблем. На Ваня и отне един ден за да се научи и тя, но нямаше как  да остане по назад я... Междинното половин година преди това беше, че повдигнах помощните гуми леко нагоре, тоест да се допират на тях само ако наистина много се наклонят и тогава имаше повече падания докато свикнат реално, отколкото когато после изцяло ги махнахме.
 
Виж целия пост
# 312
Здравейте,мацки!
Гледам пораздвижи се темичката,много се радвам!
Със снимките от погачата стана малък фал,половината обектив на фотото е бил замърсен и всичките снимки са наполовина осветени.Много ме е яд. #Cussing outЩе ги поразгледам пак да видя дали все пак някоя става,за да кача.Иначе добре си изкарахме.Криста беше обаче страшно неспокойна през цялото време.
Нашето колело без педали е от тези евтините,пластмасовите,но върши страшна работа.Доволна съм,Ицко и той.
Ето такВОЗ е:


Виж целия пост
# 313
Добър ден и от мен!
При нас нищо ново,сутрин сме на вън  след като Вени се наспи отново излизаме.Цял ден тичат и вечер Жени заспива в девет,ако зверчето Вени я остави да спи разбира се.Мн е палава тази маймуна,спирка няма все в коли ,животни или трактори тича.Ако и секунда я изпусна от поглед,веднага е направила някоя беля.
Преди седмица счупи и раклата на спалнята,вече нищо не остана за чупене в нас.
Не е лоша,в смисъл да е нервна или да бие и обижда ,просто има енергия за десет деца.За мн неща вече се разбира,след като съм я наказвала многократно,преди не си събираше нещата,късаше салфетки навсякъде,буташе играчките на сестра си,плуеше яденето и мажеше по масата.Куп малки неща който за някой не са нищо,но за мен е важно да не ги прави.Някой познати ми казват,че съм Хитлер,но не ми пука.
Момичета ,помагайте!От няколко дни съм с ниско кръвно и направо се чувствам като парцал.Дали е от свалените килограми или от лютото, което сега ям също за отслабване,но мн ми е зле.Сладко,не мога да ям ,ако има други средства за нормализиране на кръвно казвайте. Hug
Миика ,честит ни кмет! Ходила ли си скоро в нашият роден град.
Включи се във ФБ,може пък и де се познаваме лично,кой знае.Hug
Кати,честита племенница,мн здраве и късмет и желая! Hug
Виж целия пост
# 314
Танче, за вдигане на кръвното трябва да пиеш повечко течности - вода, чайове, кафе по малко. Много помагат сок или плодове от касис или арония. Оправяй се бързо!
Катилиас, и от мен - честита племенница!
За коледни подаръци ми е много рано да мисля....

Бела е болничка - още в четвъртък в яслата вдигнала температура. В петък я водих на педиатъра - нищо, сигурно е от зъби. В петък вечерта вдигна 38,4 и цяла събота и неделя се борихме с температура. Вчера пак на лекар и вече е на суметролим. Дано й мине бързо, че и мен ме хвана гадния вирус.
Хубав ден, момичета!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия