МАЙчета 2009 - 8

  • 40 888
  • 740
# 495
Цитат
Вие не бяхте ли д-р Ваня Китова бе???
Ами да!Сутринта,като си дойде Тони някъде към 9 и нещо го заведе и помощника й ги върнал,защото Китова е болна.Да не би да не е? newsm78
Виж целия пост
# 496
Да днес и аз бях и я нямаше наистина , но не разбрах защо . На мен помощтника ми каза да и звънна ,но след 2 часа след обяд. Вчера си беше на работа. Аз ще и звъня, защото искам да се консултирам с нея и да и кажа как е минал прегледа днес при доктора ,който ни прати. Смешко звънни и тя ще ти каже с какво можеш да го мажеш . Дори и да е болна все може да говори по телефона . Вчера ми се видя доста отпаднала и си щадеше гласа ...
Виж целия пост
# 497
Ей, Танче, стискам палци наистина да мине главичката и да не се налагат никакви допълнителни манипулации. Praynig
Платина, как ще ти се сърдим-много се зарадвах, че пишеш! И Божко се инати понякога както описваш. А за градина защо мислите? Нали сте доволни от бавачката? Когато бавачката не идва кой гледа Яна?
Виж целия пост
# 498
Добро утро!Почерпете се,днес Криста става на 3 месеца!

При нас нищо интересно няма.Ицко все още е със схванато вратле,поотпусна го леко,не е както в началото,но си го боли.Криста е със сополи,как се сдоби с тях,като не сме излизали,незнам. newsm78
Танче,аз сериозно се замислям да я сменям Китова вече.Покрай тези специализации дето кара е станала като бяла лястовица.Често я няма,всеки път ми казват след 14 часа да я търся,тя пък не вдига.Няма лошо,нека учи,но мисля,че не трябва това да се отразява на адекватната й работа и на пациентите.
А,колкото до моята поръчка от ,,На тъмно",оказа се,че и в колието има,,бъг".Реших да махна найлончето,което предпазва плочката да не се драска и падна декрацията,която беше по средата на самата плочка.Добре,че се случи на мен,а не от както го бяхме подарили. ooooh!Раница купихме друга,а тази по всяка вероятност ще ходи в боклука.
Виж целия пост
# 499
ДА ти е жива и здрава  тримесечната щерка, Смеши:)
Добро Утро и от нас, и кафе от мен:

Виж целия пост
# 500
Смешко права си за Китова  , но пък аз съм нахална и звъня постоянно . Все пак ми е личен лекар и трябва да се отзове . Кефи ме при нея това,че не ми е отказала направление и винаги ни изпраща на специалист , дори понякога без да и искам направление.
Честито ви 3 месеца , пораснала е малката сладурка . Много е хубава ,като батко си.
При нас уж раната започна да зарства , но незнам ще видим, получи се пак срупче и като падне ще видя какво е положението.
Виж целия пост
# 501
Здравейте , милички мои ! Къде се скрихте ?
При нас нищо ново. Днес ме изненада снега - оказа се , че десния ми ботуш пропуска вода и цял ден си ходех с мокър крак  Sad . Та това ще ми е подаръка тази Коледа - ново ботушки  Wink
Зарко си е у дома - баща му тази седмица е нощна смяна и ще го гледа през деня . Дано хлапето спи повече на обед , та и Заприн да затвори очи за малко . Иначе ще му се види мнооого дълга тази седмица . Ще го пуснем на ясли чааак догодина - да позакрепне малко след бронхита .А и да не се налага да ходим по спешни центрове  Praynig
Днес беше Коледното парти за дечицата във фирмата на баща му - Снежанка ; "Дидо Коида", както нарича Зарко добрият старец ; танци-манци и много подаръци - както си му е реда . Изкарахме си добре и малкото много се забавлява  newsm44
Имам и един въпрос - слагате ли нещо на устните на мъниците да не им се напукват от студа , а също и от климатиците ? Зарко все си смуче долната устна (явно бързо му се изсушава) и направо му почервенява по контура . Гледах в няколко магазина , но специални детски мазила не намерих . Имаме някакъв вазелин с прополис и му се чудя , ама да не би от прополиса да засъхват повече устничките  newsm78 Не знам ...
На всички пожелавам една спокойна нощ и усмихната седмица  Heart Eyes
   
Виж целия пост
# 502
Мире, радвам се, че се е забавлявал мъника! Пожелавам ви наистина край със спешните центрове, много здраве и този период да го изживее!
За възелина - преди ползвахме това http://apteka.framar.bg/30017132/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%B0-%D0%BC … %80#axzz1h42fZN8H
Имаме и това, много е добро:
http://www.ibebe.bg/zashtiten-balsam-s-neven-weleda.html

Танче, добре е , че засега главичката няма да я отваряте наново, дано скоро да зарасне. Знам, че Арниката помага много за зарастване на рани, може да се консултираш и с лекарката, мисля, че даже го има под формата на мазило.
Смешко, дано да му мине схващането на главичката. От какво мислиш, че е? Да го е надухвал вятъра? Не искам да те вкарвам в някакви филми, но може да го провериш дали може да си свива напред главичката. Като човек преболедувал от вирусен минингит си имам едно наум за тези схващания. Пак казвам не искам по никакъв начин да те притеснявам, просто като ходите при лекарката нека да отхвърлите всички възможни причини. Съжалявам, ако съм пропуснала по горе да се е дискутирала причината.

Малко за нас - Алекс е болна, в неделя с/у понеделник повърна 3-4 пъти през ноща, вчера също няколко пъти. Сега съм в чуденка хранително натравяне ли е или е гадния вирус. По залагам на последното. Аз преди 2 седмици бях с него и горе долу същата картина като нея. Днес мъжа ми я гледа, аз ще се опитам да си тръгна по-рано и да го сменя, че да може и той да си отхвърли някакви задачки. И да се похваля - качих Алекс на зимни кънки Simple Smile Аз много обичам да карам и в събота ходихме на езерото Ариана. Първоначално не искаше да се качва на пързалката, защото мн се хлъзгаше, но определено и харесваше. Научи се на сухо да ходи с кънките и се пързаля 3-4 пъти, разбира се аз и мъжа ми я държахме. После ходихме да обядваме и тя пак искаше да се върнем на пързалката, което само по себе си говори, че и е харесало. Това, което супер много ме ядоса е, че входа и за малки и големи е един и същ, което е скандално според мен. Както и да е...

Офф да се оплача още не съм стигнала да украся, а толкова много обичам, мъка ми е, че не стигам до това, но ще трябва по-добре да се организирам и да го свърша Simple Smile
Целувки и успешен ден!
Виж целия пост
# 503
Аничка,да ти кажа честно това беше първото,което ми мина през ума.Но пък други симптоми нямаше.Главата я буташе напред,назад,надясно,само наляво не можеше.Сега вече си я върти навсякъде.Но ако може да споделиш точно,какво беше при теб,когато си била болна!
Защото докторицата така и не я открихме.
Виж целия пост
# 504

Хайде на кафето Simple Smile
Смешко, аз нямам много спомени била съм на 5-6г. Спомням си, че баба ми донесе малини и тъкмо почнах да ги ям и от там нататък ми е мъгла. Получила съм гърч и са ме завели в болница и през цялото време много ми се виеше свят. За престоя ми в болницата майка ми ми четеше "Властелина на пръстените" и прочете всички томове Simple Smile После не ми даваха да гледам телевизия и излизах на балкона и гледах в далечината в съседски телевизори Wink хаха. За щастие по никакъв начин не ми се е отразило, но е неприятно преживяване.
Радвам се, че Ицко вече си върти главичката - може в играта нещо да се е разтегнал и за това да го е боляло. Сподели като ходите на лекара.
Исках да ви питам на лелите от градината ще купувате ли подаръци? Аз си мислех за 4те нещо да вземе, за да са още по внимателни. Какво мислите?
За женското парти както видях настроенията май ще е по-добре м/у Коледа и Нова година. Предложила съм 28, но може и всеки друг, като заведения - Хепи и после при Дени Simple Smile
Целувки и хубав ден!
Виж целия пост
# 505
Аничка-Баничка аз взех за всички лели по едно мини подаръче. В нашето ОДЗ си имат традиция и около Коледа си правят коледен базар и томбола. От там им взех по нещичко и днес мъж ми им го занесъл. Днес пък ще имат театър с дядо Коледа  Simple Smile Подаръците им ги занесохме скришом и децата ще се изненадат. Моята си очаква едно котенце й е сигурна че ще й го подари стареца. И май наистина е била послушна и ще го получи  Simple Smile Хареса си го от Хиполенд.  Peace
Виж целия пост
# 506
Исках да ви питам на лелите от градината ще купувате ли подаръци? Аз си мислех за 4те нещо да вземе, за да са още по внимателни. Какво мислите?
Аничка, не съм купувала. Не разбрах и другите майки да купуват. Ако се окаже, че ще носят, ще направя мини пакетчета от моите коледни сладки (3 вида) и ще подаря.
Бела днес е на коледно тържество и е страшно развълнувана. Ясленчетата ще танцуват като ангелчета с бели блузки и чорапогащници и крилца, а по-големите ще пеят и разиграват сценка (ние сме в ОДЗ). Тържеството е довечера и се надявам да мине гладко  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 507
Ние също не сме подарявали нищо на лелките, просто когато казаха,че ще имат коледно тържество занесохме повечко лакомства и плодове:) Като видях с какви препълнени торби се внасяхме родителите сутринта на празненството, съм сигурна,че е имало предостатъчно и за децата и за лелките Peace
Малко ме е яд,че тържеството беше "при затворени врати", даже не пожелаха да има и фотограф, а така исках  Криси да има някакъв спомен от първата му Коледа там... Sad
Така или иначе, от вчера Криси приключи с яслата за тази година, то ми писна вече-седмица там-две в нас... Crossing Arms Тъкмо го бяхме закрепили и от понеделник пак се разкашля, педиатъра каза,че не е нещо обезпокоително,но аз теглих чертата на яслата превантивно. Предпочитам да ми е изнанагорно две седмици,но поне да е здрав за празниците... Peace
На всички болни пожелавам бързо оздравяване:)
Аз съм особено щастлива, защото всички подаръци за Криси пристигнаха, бяхме атакували един сайт за играчки, имаше и момент,в който ни изпратиха майл,че може да не пристигнат до Коледа, но все пак, вчера сестра ми ме зарадва с новината,че чувалчето на Дядо Коледа вече е в тях Simple Smile
Виж целия пост
# 508
Здравейте момичета,
И ние имахме новогодишно тържество в яслата, което също беше само за децата. Имали са куклен театър, и накрая Дядо Коледа е раздавал подаръци. Не сме носили друго, освен подаръка, защото събираха пари за почерпка и снимка с Дядото  Mr. Green. А в началото на месеца правихме календари. Снимали децата, според едната госпожа фотографа бил малко страшничък. Моето Тоши така уплашено гледа, а може й да си е поревал след снимките,  че й вярвам на госпожата. По друг повод се опитахме да го нащракаме преди време, но едвам успяхме.
Майките от групата събираха пари за подаръци за госпожите, но толкова символична сума, че незнам какво са им взели  newsm78.
Иначе сме добре, малко болни в момента. От два месеца сме сополиви. Не можем да я спрем хремата, сега сме взели два вида капки, дано да се оправим.
Тоши е много развълнуван тези дни и само да види някъде коледна украса постоянно говори за Дядо Коледа и подаръците  Mr. Green.
Ваня разкажи после как е минало тържеството  Hug, и дали Бела се е забавлявала!
А на мен тази година не ми е никак Коледно, може би е от натрупаната умора. Работя от няколко месеца, но хабя доста нерви, и явно ми се отразява. А и малкото не спря да боледува, и в последно време ангажирам доста хора да го гледат, че аз да работя. На всичкото отгоре и колежката е бременна, което е много хубаво, но на мен ще се падне скоро всичката работа.
Весели празници момичета, ние отиваме на Коледно пътешествие!
Виж целия пост
# 509
Добро утро! Хайде едно кафенце за хуба старт на деня от мен:

Ваня разкажи после как е минало тържеството  Hug, и дали Бела се е забавлявала!
Тържеството мина изключително гладко и всички родители го харесахме. Бяха направили 4-5 сценки, като нашите мъници бяха първи. Танцуваха и се въртяха по сцената около 1-2 минути, но много бяха забавни и си личеше, че им харесва. После по-големите играха сценка от Вълкът и 7-те козлета, 3-те прасенца, вълкът рокаджия, лошата зима, звездички и т.н. с много песни и танци. Накрая Дядо Коледа раздаде подаръците.
Боби, към нашия роден край ли ще пътувате или към Рило-Родопския масив?  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия